Ucpané mlékovody/ zánět prsu u nekojící

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1
27.9.21 15:44

Ucpané mlékovody/ zánět prsu u nekojící

Maminky, prosím radu. Nekojím (začali jsme na kloboučcích, nyní mám minimum mléka), pouze odsávám MM. Skončila jsem na pohotovosti se zarudlým prsem a horečkou, prý ucpané mlékovody. Poradily různé tipy. Zabralo odstříkání a tvaroh. Pak začalo druhé prso a tam mám šílené zatvrdliny, které už nevím jak rozmasírovat. Zkoušela jsem různé typy obkladů, nahřátí, zelí atd…prso větší jak druhé. Když odsávám - nic. Jak řešit když nemůžu kojit a pomoct si mimčem a jak dlouho čekat než zas jet do nemocnice. Teploty jsou stálé a srážím prášky už 3. den. Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2288
27.9.21 17:18

Určitě bych se v téhle situaci primárně poradila s lékařem nebo alespoň s laktační poradkyní. Na netu by měly být uvedeny kontakty, kolikrát za Tebou přijdou i domů, mají „pohotovost“ :-). Když odsáváš, teče něco? Zkoušela bych před odsáváním co nejvíc nahřívat horkou vodou, přímo ve sprše, masírovat. Mezi „kojením“ (odsáváním) dávat zábal, mně pomáhal na zatvrdliny hodně - horký mokrý kapesník na prso, přes to igeliťák, do podprdy. Kapesník měnit, mít to klidně i 24 hodin denně. Pokud máš zatvrdlá místa, tak bych prsa nechladila - mně osobně to to zatvrdnutí ještě zvětšovalo. Koukala jsem do chytré knihy, kde radí při kojení prso zároveň masírovat, možná bych to zkoušela i při odsávání (pokud pomůže partner, určitě dobře ;-)) V knize zároveň doporučují klid a odpočinek, hodit si nohy nahoru, klid na lůžku. U masticidy dobrat atb, i když odezní příznaky. Pokud by v prsu byl abces, lékař musí provést punkci.

Držím palce, ať to zvládneš domácími prostředky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat