Ucpaný filtr u pračky-stále nejde

Anonymní
22.11.20 20:48

Ucpaný filtr u pračky-stále nejde

Ahoj,

prala jsem a najednou červené světýlko a značka ucpaného filtru. Jelikož mám pračku s vrchním plněním a ten filtr je dole a nedá se to vypustit do něčeho, tak samozřejmě vše šlo na podlahu v koupelně a chodbě :roll:

Nicméně vynadala jsem filtr a v něm nic nebylo. Většinou, když se mě to stalo, tak tam bylo milion vlasu nebo nějaký bordel a tedka nic. Dala jsem to zpět, zadělala a dala prát. Vše ok a zase na stejný minutě se to opět seklo. Udělala jsem to stejné znova a opět se to seklo.
Už se mě nechce po 3tí si vylít x litrů na podlahu ale tedka je špatná fin situace a novou pračku kupovat nechci. Opravář co jsem volala by byl taky drahý, to už pak snad pračku novou…

Nevěděl by někdo, kde muže být ještě problém? Ucpaný filtr, kde evidentně nic není? Samozřejmě nejde ani otevřít víko.

Mám z vrchu plnící Whirpool.

anonym, peníze

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3851
22.11.20 20:55
@Anonymní píše:
Ahoj,

prala jsem a najednou červené světýlko a značka ucpaného filtru. Jelikož mám pračku s vrchním plněním a ten filtr je dole a nedá se to vypustit do něčeho, tak samozřejmě vše šlo na podlahu v koupelně a chodbě :roll:

Nicméně vynadala jsem filtr a v něm nic nebylo. Většinou, když se mě to stalo, tak tam bylo milion vlasu nebo nějaký bordel a tedka nic. Dala jsem to zpět, zadělala a dala prát. Vše ok a zase na stejný minutě se to opět seklo. Udělala jsem to stejné znova a opět se to seklo.
Už se mě nechce po 3tí si vylít x litrů na podlahu ale tedka je špatná fin situace a novou pračku kupovat nechci. Opravář co jsem volala by byl taky drahý, to už pak snad pračku novou…

Nevěděl by někdo, kde muže být ještě problém? Ucpaný filtr, kde evidentně nic není? Samozřejmě nejde ani otevřít víko.

Mám z vrchu plnící Whirpool.

anonym, peníze

Strčit prsty do odtokového i přítokového otvoru a zjistit jestli není něco seklého tam. Potom kontrola sifonu jestli není ucpaný a potom pročistit odpadní hadici. ( Napustit vodu do prázdné pračky a dát jí na vypouštění. Vypouštět přímo do vany. Při vypouštění s tou hadicí mlátit aby se ten sajrajt uvolnil a vyplavil. Je tam spousta špíny).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65336
22.11.20 21:00

Taky se nam to stalo, jeste je jeden filtr u vypusti do odtoku, male sitko v hadici. My tam meli knoflik napric.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65336
22.11.20 21:01

A my teda mame Bosch predni plneni, ale to sitko budou mit asi vsechny pracky myslim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 21:14
@Fofrník píše:
Strčit prsty do odtokového i přítokového otvoru a zjistit jestli není něco seklého tam. Potom kontrola sifonu jestli není ucpaný a potom pročistit odpadní hadici. ( Napustit vodu do prázdné pračky a dát jí na vypouštění. Vypouštět přímo do vany. Při vypouštění s tou hadicí mlátit aby se ten sajrajt uvolnil a vyplavil. Je tam spousta špíny).

sifon je co prosím?
právě my pračku máme v pidi bytě na chodbě u obýváku, takže není možno vypouštět do vany

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 21:15
@blumen píše:
Taky se nam to stalo, jeste je jeden filtr u vypusti do odtoku, male sitko v hadici. My tam meli knoflik napric.

jakože odvodná hadice co odvádí špinavou vodu?

• Citovat
  • Nahlásit
65336
22.11.20 21:25
@Anonymní píše:
jakože odvodná hadice co odvádí špinavou vodu?

Ano. Mame pracku v kuchyni a odvadi spinavou vodu do odpadu pod drezem. Tu hadici jsme opatrne odmontovali, je tam sitko a v nem byl ten knoflik. Taky jsem kvuli tomu vypoustela vodu z pracky asi 3×, nez jsem na to prisla, takze vas lituju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6122
22.11.20 21:32

Může to být ještě v hadici a nebo podomítkový sifon, jestli máte, je ve zdi za pračkou. Ale je mi divné, že nejde pračka filtrem vypustit jinak než na podlahu? :think: Já jsem měla taky vrchem plněnou Whirpoolku a dávala jsem tam vždycky pod to plech na pečení. Kousek vypustit, zastrčit znovu filtr, vylít plech a takhle opakovat, celou pračku jsem tak vypustila asi na pětkrát :lol: Jako jo, proteče nějaká voda kolem, ale lepší, než tam vylít celou pračku. Odmontovala bych hadici u stěny, do něčeho ji šoupla (kýbly třeba, když nedosáhne do vany) a zvolila na pračce jako program jen samostatné vypouštění, jestli máš? Tím i zjistíš, jestli je problém v hadici, nebo až v tom podomítkovém sifonu, pokud tam teda je. A po skončení programu ti půjde pračka otevřít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 21:57
@Michelle_M píše:
Může to být ještě v hadici a nebo podomítkový sifon, jestli máte, je ve zdi za pračkou. Ale je mi divné, že nejde pračka filtrem vypustit jinak než na podlahu? :think: Já jsem měla taky vrchem plněnou Whirpoolku a dávala jsem tam vždycky pod to plech na pečení. Kousek vypustit, zastrčit znovu filtr, vylít plech a takhle opakovat, celou pračku jsem tak vypustila asi na pětkrát :lol: Jako jo, proteče nějaká voda kolem, ale lepší, než tam vylít celou pračku. Odmontovala bych hadici u stěny, do něčeho ji šoupla (kýbly třeba, když nedosáhne do vany) a zvolila na pračce jako program jen samostatné vypouštění, jestli máš? Tím i zjistíš, jestli je problém v hadici, nebo až v tom podomítkovém sifonu, pokud tam teda je. A po skončení programu ti půjde pračka otevřít.

ono to nejde vypustit, když otevřu filtr teče to na podlahu holt…

ten sifon najdu kde ajak?

• Citovat
  • Nahlásit
3851
22.11.20 21:58
@Anonymní píše:
sifon je co prosím?
právě my pračku máme v pidi bytě na chodbě u obýváku, takže není možno vypouštět do vany

Sifon je to do čeho máš vyvedenou odpadní hadici z pračky. (pokud ji nevypouštíš do vany nebo do záchodu. A sítka by to mohla být taky. Na ty jsem zapomněl (já je rovnou vyhazuji).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6122
22.11.20 22:27
@Anonymní píše:
ono to nejde vypustit, když otevřu filtr teče to na podlahu holt…ten sifon najdu kde ajak?

Ten sifon by měl být ve zdi za pračkou, to, na čem máš nasazenou hadici. Bývá tam na zdi taková bílá nebo nerez destička. Nevím přesně, jak se do toho manžel dostával, myslím, že musel trošičku i rejpat do zdi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.11.20 22:35

Přesně jak psali predemnou. Může to být i syfon ucpaný pod dřezem ono tyhle řešení v malých bytech bývají často problémove zapojené. Nejde třeba pračku podložit a vypouštět do kýble třeba na hulváta přes dvě židle pak se ktomu lépe může. A je slyšet běžící čerpadlo? Nebo kolik vody z hadice teče když pračku vypouštís třeba do kýblu? Ta hadice jde většinou odpojit a pokud vni je sliz tak propláchnout horkou vodou. Jinak na kolik pereš? Jestli občas aspoň na 90 a třeba s otcem na vyčištění :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.11.20 22:44

Pokud bys byla z okolí Plzně tak do 100km max můžu na to kouknout osobně. Nic by to nestálo i nake díly bych popř sehnal :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65336
23.11.20 23:40

To snad ne, to opravdu ta voda tekla na podlahu? 8o ja to odpoustela na tác…

Jak to dopadlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama