Ucpaný nos už přes měsíc a půl

9.7.15 08:20

Ucpaný nos už přes měsíc a půl

Vím že je to banalita, ale mě už to upřímě leze krkem. Vyzkoušela jsem snad všechny nosní spreje. Mám nos ucpaný už skoro dva měsíce. Ze začátku alespon nějaký pomohl na tu chvilku, dnes už mi nepomáhá nic. mužu si toho stříkat do nosu kolik chci a mě se ten nos neuvolní. Vyhazuju jen peníze za nosní spreje, které mi nepomáhají. Už opravdu nevím… Poradí mi někdo, kdo se setkal v takovéhle situaci? :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

753
9.7.15 08:26

Zkusila bych nějaký antihistaminika ;) to oplasknou sliznice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.7.15 08:30

Omlouvám se, ale to slyším poprvé… co to je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
753
9.7.15 08:31

Něco na alergii :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.7.15 08:31

A je nějaký určitý název antihistaminiky který se dá zakoupit volně v lékárně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
753
9.7.15 08:36

Jede reklama na analergin neo který by měl být snad volně prodejný

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kerrankin
9.7.15 08:37

Jestli jsi tak dlouho používala nasiviny ap., tak máš poničenou sliznici, ty jsou max na týden :think: Jinak můžeš vyzkoušet léky na alergie - xyzal, zyrtec, claritin, všechno v lékárně bez předpisu.

• Citovat
  • Upravit
11133
9.7.15 08:38
@letníček píše:
A je nějaký určitý název antihistaminiky který se dá zakoupit volně v lékárně?

daji se toho koupit spousty, Zyrtec, Analgerin, Zodac, Claritine. Co se dava i detem a nema vetsinou zadne vedlejsi ucinky (unava) je Fenistil a pak je primo do nosu Livostin (s tim nemam zkusenost).
Jestli ti to ale pomuze tot otazka. Kazdopadne nejsou to takove castky a za zkousku krome stovky nic nedas. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1801
9.7.15 08:41

Mám to samé, ale vím, že člověk může být „závislý“ na takových kapkách. Ten pocit úlevy při kápnutí do nosu je fajn, ale pak už to nevydrží dlouho :zed: :pocitac: Takže za mne, musíš vydržet a přestat kapat, on se nos, tak za 2-3 dny sám „protáhne“ a budeš moci normálně dýchat.
Zrovna teď jsem měla takový problém. V pondělí jsem naposledy kápla Nasivin a úterý, středa, šílený, dnes mám už vcelku volný nos :palec:
Je to o tom vydržet :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.7.15 08:54
@kerrankin píše:
Jestli jsi tak dlouho používala nasiviny ap., tak máš poničenou sliznici, ty jsou max na týden :think: Jinak můžeš vyzkoušet léky na alergie - xyzal, zyrtec, claritin, všechno v lékárně bez předpisu.

Přesně, ta sliznice při dlouhodobém používání zbytní a právě proto je nos „ucpaný“ - píšou to na příbalovém letáku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.7.15 08:55
@lucije28 píše:
Mám to samé, ale vím, že člověk může být „závislý“ na takových kapkách. Ten pocit úlevy při kápnutí do nosu je fajn, ale pak už to nevydrží dlouho :zed: :pocitac: Takže za mne, musíš vydržet a přestat kapat, on se nos, tak za 2-3 dny sám „protáhne“ a budeš moci normálně dýchat.
Zrovna teď jsem měla takový problém. V pondělí jsem naposledy kápla Nasivin a úterý, středa, šílený, dnes mám už vcelku volný nos :palec:
Je to o tom vydržet :dance:

Děkuji za radu, už jsem nad tím přemýšleala, zkusím vydržet do pondělí pak si půjdu ihned koupit něco do nosu na alergii. Pokud budu mít stále ucpaný nos.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
9.7.15 08:55
@lucije28 píše:
Je to o tom vydržet :dance:

Byla jsem závislá na kapkách, proto se mají používat jen týden (teď používám dětský Olynth), musíš přestat kapat a přežít těch pár dnů, než se sliznice dá zase do pořádku :?
Léky na alergii jsem nezkoušela, tak nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.7.15 08:59
@verusak.berusak píše:
Přesně, ta sliznice při dlouhodobém používání zbytní a právě proto je nos „ucpaný“ - píšou to na příbalovém letáku.

Já to nečtu, ale slyšela jsem o tom až dneska ale. myslela jsem, zdálo se mi že se mi nos ucpává víc a víc, když jsem si stříkla do nosu. Kolikrát mám nos ucpaný až ke krku a hodně špatně se mi dýchá. furt piji protože mám suchou pusu a v ústech. dotoho mi zalehávají furt ušní bubínky, ale mám šílený strach vždy v noci, mám pocit že se udusím..je to strašný

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.7.15 09:02
@Allat píše:
Byla jsem závislá na kapkách, proto se mají používat jen týden (teď používám dětský Olynth), musíš přestat kapat a přežít těch pár dnů, než se sliznice dá zase do pořádku :?
Léky na alergii jsem nezkoušela, tak nevím.

Já léky na alergii beru pravidelně každý rok od března do října už od malinka. jyem alergická na pyly a zvířata ale nikdy jsem neměla problém s ucpáním nosu. spíše s kýcháním, svěděním očí a vyrážkou. ale ucpaný nos ne a éky beru každý den a nos mám stále ucpaný takže léky nepomáhají skusím do pondělí vydržet bez nosního spreje a pak si koupim něco na lergii do nosu, moc děkuji za rady :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1801
9.7.15 09:08

Já mám alergii na roztoče, když se mazlím a hladím pejska, kočku, všechno, co má chlupy, tak trpím :zed: :pocitac:, kýchám, vše mne svědí, teče mi z nosu voda.
Zkus tedy vysadit kapky, nasadit např. zyrtec nebo fenistil, ale za mne, nepomáhá to :(, mám to vyzkoušené.
Prostě vysaď a bude to ok, jde opravdu jen o to, to přetrpět :lol: :mrgreen:
teď jsem kapala měsíc Olynth HA a pořád jsem si říkala, že to bude dobrý, ještě den, ještě den a byl z toho měsíc :pocitac:, došla mi trpělivost, protože jsem kápla a do dvou hodin jsem na tom byla stejně :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama