Reklama

Účtárna požaduje list vlastníka???

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tabitta
Kecalka 427 příspěvků 29.08.18 16:43
Účtárna požaduje list vlastníka???

Dnes mi v praci oznámili, že účtárna potrebuje kvuli ročnímu zuctovani daně list vlastníka.
Stalo mne to na poště 180 Kč :cert: Mám nárok na proplacení?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

TMana
Kecalka 450 příspěvků 29.08.18 16:57

Na co to chtějí? Toaleťák vyjde levněji.

tabitta
Kecalka 427 příspěvků 29.08.18 17:01

Prý kvůli tomu zuctovani daně v březnu, když mam hypo.

Janli
Kelišová 5393 příspěvků 9 inzerátů 29.08.18 17:03

Asi uplatňuješ nějaký odpis daně a dělá ti to účtárna zaměstnavatele. Proč by ti to jako měli proplácet?

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 62520 příspěvků 3 inzeráty 29.08.18 17:04

@tabitta Tak sis mohla daně udělat sama a ušetřila bys. A jinak ne, není důvod, proč by ti to měli proplácet, chceš po nich něco ty.

TMana
Kecalka 450 příspěvků 29.08.18 17:05

Nejsem tedy účetní, ale mám pátou hypo, samozřejmě si dávám úroky do základu, ale nikdo nikdy nechtěl LV, finančák chtěl vždy smlouvu.

tabitta
Kecalka 427 příspěvků 29.08.18 17:07

Ano, mam hypo, dokladam zaplacene uroky kvuli odpisu, deje se tomu uz deset let. Nechapu, proc mam nyni dokladat LV? A platit za to 200 Kč? :nevim:

Janli
Kelišová 5393 příspěvků 9 inzerátů 29.08.18 17:11

Třeba si účtárna potřebuje ověřit, že nemovitost je skutečně stále tvoje a mít k tomu doklad. Snad tě těch 180 korun nezruinuje :mrgreen:

TMana
Kecalka 450 příspěvků 29.08.18 17:15

@Janli to si může ověřit zdarma na cuzk.cz

Hvězda diskuse 62520 příspěvků 3 inzeráty 29.08.18 17:18
@TMana píše:

Má to jednu drobnou vadu, to nemá žádnou právní váhu…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 17:18

Ne nemáš nárok na proplacení, dělají to pro tebe. Nedivím se jim, zúčtování je riziková záležitost, zaměstnanci v prohlášení lžou a falšujou doložené dokumenty. Zaměstnanec odejde a a ten zaměstnavatel v tom zůstane…Každopádně je možné, že to po nich začal chtít FU, u nás to taky zkoušeli, my se nedali. Je možné, že váš zaměstnanavatel se s FU raději nedohaduje nebo má prostě špatnou zkušenost, stejně jako já. Lidi nevyplňují často pravdu…anonym profese

Hvězda diskuse 62520 příspěvků 3 inzeráty 29.08.18 17:19
@TMana píše:
Nejsem tedy účetní, ale mám pátou hypo, samozřejmě si dávám úroky do základu, ale nikdo nikdy nechtěl LV, finančák chtěl vždy smlouvu.

Jestli to náhodou nebude tím, že finančák má nárok jako státní správa na bezplatné výpisy z katastru.

Janli
Kelišová 5393 příspěvků 9 inzerátů 29.08.18 17:27
@TMana píše:

Zaměstnavatel potřebuje mít v ruce doklad, že zaměstnanec byl vlastníkem v rozhodné době. V případě kontroly z Fú, jim opravdu nebude stačit prohlášení, že se koukli na katastr. Potřebují ověřenou listinu.

MaRou
Stálice 52 příspěvků 29.08.18 17:27

Na katastru je za 100,– (pokud mas do 20 nemovitosti) takze priste aspon se da usetrit 80,– :D

Hvězda diskuse 62520 příspěvků 3 inzeráty 29.08.18 17:56

@MaRou Neni, i na katastru je to 50 za stranku. Ale je fakt, ze clovek usetri tech 30,– za overeni, to je v ceně :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama