Udání na sociálku anonymně nebo zajít osobně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 22:03
Udání na sociálku anonymně nebo zajít osobně?

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat.
Chtěla bych anonymně udat matku 7 dětí, 2 děti už bydlí sami, ale těch 5,jsou nezletilé.. Bydlí s matkou, babičkou a dědou.
Matka se domů chodí jen vyspat, do práce chodí, ale když má čas, s detma netravi ani chvilku, nestará se o ně a je jí jedno, co děti dělají.
Babička na ně dennodenně řve.
Děti nemají co jíst, chodí do školy bez svačiny, spí na zemi, mají doma už docela dlouhou dobu stenice.
Má nemocnou dceru, která má brát prášky (moc života už ji nezbývá :() nedává ji je, v papírech má napsané s vykřičníkama!!! Zanedbání péče!!!
Její 14leta dcera má problémy s policií (kradla), má mnoho zmeškaných hodin ve škole.
Její 7leta dcera propadla už v 1 třídě, jelikož nic neumí. Nikdo se jim nevěnuje a hrozně mě to mrzí, je mi líto těch dětí.. Jen nechci aby věděla, kdo ji udal, jelikož mě zná a nechci mít žádné problémy, sama mám 4mesicni holčičku a nerada bych měla nějaké problémy.
Tak se ptám, je lepší tam zajít osobně, nebo stačí poslat anonymně dopis? Děkuji za Vaše názory :)

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 22:05

Já bych to řešila anonymně.

vokishka
Extra třída :D 14495 příspěvků 02.05.19 22:06

Zda se mi divne, ze by takovou rodinu socialka uz netesila. Zameskane hodiny skola hlasi, policie urcite taky hlasila.

truelly
Závislačka 3254 příspěvků 02.05.19 22:10
@vokishka píše:
Zda se mi divne, ze by takovou rodinu socialka uz netesila. Zameskane hodiny skola hlasi, policie urcite taky hlasila.

přesně tak…oni o tom vědí…a řešit se to začně, až se stane trestný čin :pocitac: :zed:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 19377 příspěvků 02.05.19 22:15

To je divné - škola neřeší záškoláctví, doktorka neřeší, že děcko nedostává léky a je zanedbané? Píšeš, že de facto umírá, a pediatr nic? Sociálka neřeší krádeže nezletilé?
Jak víš o štěnicích a že nemají postele - byla jsi u nich?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 22:21

@vokishka
Byla nahlášena už několikrát, když ji moje kamarádka napsala, že ji uda, vysmala se jí, že už ji tam znají a že klidně půjde s ní..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 22:24

@pe-terka
Ano byla jsem u nich doma, těžký hnus.
Dřív jsem nevěděla, že je to až takhle špatně až do nedávna jsem si začala všímat věci, když jsem tam byla třeba večer a šla dětem říct, ať si jdou připravit postele a když jsem odcházela, spali na zemi u televize, stenice si od nich kamarádka přitáhla domu..
Jestli třeba nemá nějakou známou, jinak si to nedovedu představit.
A ano, její male odumiraji mozkové Buňky…

truelly
Závislačka 3254 příspěvků 02.05.19 22:31
@Anonymní píše:
@vokishka
Byla nahlášena už několikrát, když ji moje kamarádka napsala, že ji uda, vysmala se jí, že už ji tam znají a že klidně půjde s ní..

tak vidíš…oficiálně se vše „řeší“…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 22:40

@truelly „řeší“

pe-terka
Neúnavná pisatelka 19377 příspěvků 02.05.19 22:42
@Anonymní píše:
@pe-terka
Ano byla jsem u nich doma, těžký hnus.
Dřív jsem nevěděla, že je to až takhle špatně až do nedávna jsem si začala všímat věci, když jsem tam byla třeba večer a šla dětem říct, ať si jdou připravit postele a když jsem odcházela, spali na zemi u televize, stenice si od nich kamarádka přitáhla domu..
Jestli třeba nemá nějakou známou, jinak si to nedovedu představit.
A ano, její male odumiraji mozkové Buňky…

nahlásila bych to, ale nevím, jak moc ty úřady kryjí identitu oznamovatelů. Asi anonymně s tím, že jsem obeznámena s poměry v rodině, které jsou takové a makové, ale z obav ohledně nějaké msty raději neuvádím svou totožnost a tímto se omlouvám. Měli by tam provést šetření, ideálně formou přepadovky bez nějakého varování, a těm dětem zajistit péči a bezpečný domov, byt v provizoriu.
Navíc ty štěnice mohou oni roznášet třeba v oblečení, to není sranda! Jsou ty děti dokousané? štěnice řádí v noci a prý ty kousance hodně bolí. Představa, že je jimi zamořené celé sídliště, no nazdar :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 22:48

@pe-terka
Bydlím o pár vchodu dal a mohu říct, že u nás nic není (doufám, že ani nebude)..
Vím, že jednou děti byli pokousane od hlavy až k patě, ale už je to pár měsíců nazpět..
Je mi jich hrozně líto, když jdu do krámu, ptají se mě jestli nemám drobný, jestli jim něco nekoupím.. Je to strašný, žádné dítě si tohle nezaslouží jinak děkuji za názor, přeji hezký večer

pe-terka
Neúnavná pisatelka 19377 příspěvků 02.05.19 22:51
@Anonymní píše:
@pe-terka
Bydlím o pár vchodu dal a mohu říct, že u nás nic není (doufám, že ani nebude)..
Vím, že jednou děti byli pokousane od hlavy až k patě, ale už je to pár měsíců nazpět..
Je mi jich hrozně líto, když jdu do krámu, ptají se mě jestli nemám drobný, jestli jim něco nekoupím.. Je to strašný, žádné dítě si tohle nezaslouží jinak děkuji za názor, přeji hezký večer
štěnice jsou fakt nebezpečný, když se zjistí v jednom bytě, deratizátoři (desinsektoři, co já vím :P ) se vrhnou na celý vchod, někdy i vedlejší! Navíc to ty děti mohou roznášet do školy, školky…A samotné taky trpí :think:
Hlásila bych jednoznačně, pokud je to opravdu tak.
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 22:54

@pe-terka v pondělí už jdu na to a nejspíš tam skočím osobně, už kvůli těm dětem a zkusím se s nima nějak domluvit :)

pe-terka
Neúnavná pisatelka 19377 příspěvků 02.05.19 23:07
@Anonymní píše:
@pe-terka v pondělí už jdu na to a nejspíš tam skočím osobně, už kvůli těm dětem a zkusím se s nima nějak domluvit :)
:palec: A hodně zdaru přeji :kytka:
Uživatel je onlinesediza
Ukecaná baba ;) 2413 příspěvků 03.05.19 09:26

Dekuji za lidi jako jste Vy, kteři nejsou lhostejni ke svemu okolí. Snad se stím neco začne delat a deti budou mít lepší start do zivota.

Váš příspěvek
Reklama