Udání na sociálku kvůli hluku

160
5.7.15 04:10

Udání na sociálku kvůli hluku

Ahoj holky. Máte tady někdo zkušenost s tím jak to probíhá když dojde paní ze sociálky a za jak dlouho po udání? Jde o to, že jsme se cca před 4my měsíci s manželem hádali (byla jsem těsně před porodem a zafungovaly hormony) a jelikož bydlíme v paneláku slyšeli to sousedi. Nikdo kromě jedný sousedky (domovnice) to neřešil jen ona. Vynadala nám že jsme je budili (bylo 11 večer a i přesto že hádka trvala ani ne 10 minut jsem jí chápala) samozřejmě nám nezapomněla vytknout že jsme mladý a chováme se hrozně. Volala mi potom paní ze sociálky, který jsem to vysvětlila. Jen že včera jsme se s manželem pohádali ( malá má 3 měsíce a byla vedle v pokoji…bylo cca 19:00) a sousedka řekla manželovi že zavolá sociálku že se každý večer hádáme a to i když není manžel doma :D se sousedkou máme špatný vztahy schválně nahlas bouchají dveřma, sousedi nám zničili kočárek tak jsme šli za ní jako za domovnicí a ona nás poslala slušně někam. A každý den v půl 12 večer se nahlas baví cca metr od našich dveří. A to nemluvím o tom že u jiných sousedů se opravdu řve každý den a nám na patře u schodů (u našich dveří) řvou každý ráno v 5 a ty neřeší. Máme doma uklizeno, malá má čistou postýlku, plno věcí, k doktorce chodíme a chválí nás, ale bojím se aby nedošli a malou nám kvůli tomu co říká sousedka nevzali :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

56906
5.7.15 04:21

@Mishicka1 pokud máš vše v pořádku a čisté svědomí, tak se nemáš čeho bát.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4231
5.7.15 06:41

Domovnice :mrgreen: Jak píše @martina.se, pokud jde opravdu o „normální“ výměnu názorů, sociálky bych se nebála. Pokud jde o tu ženštinu, asi bych se to s ní snažila vyřídit jednou pro vždy i za pomoci nějakého argumentu jako trestní oznámení pro pomluvu nebo podobně. A zeptala bych se případné návštěvy sociálky, co s tím mohou oni nebo vy dělat, aby kvůli nedorozumění mezi manželi nemuseli jezdit na kontroly.
Myslela jsem, že v dnešním světě se už jeden o druhého nestará, ale tady je to druhý extrém. Baba jedna drzá.
Držím palce, ať dá pokoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10005
5.7.15 06:42

@Mishicka1 Že by vám sebrali malou kvůli občasné hádce, je silně nepravděpodobný, toho se neboj. Máte holt blbé sousedy no. Až se paní ze sociálky přesvědčí, že je malá v pořádku, není zanedbaná, týraná, tak zas odejde. Nenervuj se kvůli tomu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13534
5.7.15 07:15

Neboj, nejsme v Norsku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1219
5.7.15 07:35

My když se hádáme tak to musí slyšet snad celý panelák, ale je to jen chvilka a pak se hned omluvíme… uvažovala jsem už i o manželské poradně, ale manžela tam nedostanu. Prostě někdy nevíme jak se k sobě chovat, respektive já řvu, on je v klidu, tak řvu ještě víc :zed:
teď mi teda došla sranda jak píšeš o té sociálce… u nás je jinak všechno super, neměla by proč se znepokojovat, ale i tak bych z toho měla blbý pocit, chápu tě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13781
5.7.15 07:58

Pokud to bude udání stále od stejného člověka, tak bych byla relativně v klidu. Každé udání se musí prověřit, takže sociálka přijde vždy po každém udání. Ještě si mohou nechat vysvléknout dítě. Ale budete na sociálce vedeni až napořád - tedy do zletilosti dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
5.7.15 08:38

No tak nadáváte na babu, že udává, ale jsou případy, že se nadává na sousedy, kteří si nevšimli, že je něco v nepořádku, a stalo se neštěstí. Neznáme ani sousedku, ani zakladatelku. Rozhodně si myslím, že z jedné hádky to nebude, to snad bouchne někdy u každého. Pokud je ale vše jak má být, nemusíš mít strach, ale rozhodně se taky nad sebou zamysli, jestli není problém u vás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
5.7.15 09:08

Holky děkuju mi to strašně vrtalo hlavou :) byli jsme za jinýma sousedama a ty ani o hádce neví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
5.7.15 09:12

@jenika1 sousedce prostě vadíme.. Dyť ona nám dneska tvrdila že jsme se hádala i ve čtvrtek večer a přitom manžel byl v práci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
5.7.15 09:28

Ja to nechapu, ja jsem s muzem 10 let a nikdy jsme na sebe nekriceli nebo si nerikali sprostarny a to si nazor obcas menime. se sousedkou nic neudelate, muzete se leda prestehovat nebo na ni podat na mesto stiznost pro pomluvu.. pred detma se nehadejte, to je :zed: :zed: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10749
5.7.15 09:37

@Mishicka1 mile bych sousedce řekla, ať udává častěji, že socialka je tvá kamarádka a díky udání si můžete pokecat u kafe v pracovní době :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2360
5.7.15 09:42

Dítě vám neseberou, není v ohrožení života ani zdraví. Udělají šetření v rodině, vyhotoví zápis. Nanejvýš vás pošlou, doporučí do rodinné poradny, abyste se naučili zvládat partnerské potíže jinak než řvaním. To by se vám hodilo asi bez ohledu na sousedku, kvůli dítěti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22507
5.7.15 10:09

Ničeho se neboj. kamarádky tchýně na ní takhle zavolala sociálku, že jim malá (asi 2-3m stará) věčně řve a že ji týrají. No, sociálka dojela, zkoukli malou, koukli zda má postýlku, dali si kávu a odjeli.
A na jinou kamarádku vola sociálku jejichsousedka tak 1× za čtvrt roku. Naschvál. Jako důvod uvádí, že maželé se bijí, křičí na sebe, že děti ještě v 1 v noci lítají venku (zahradu nemají a na ulici 3m, 2letá a 4letá těžko budou lítat samy v noci), že děti mltí a nedají jim jíst, že její děti jsou podvyživené (no, jsou hubení, ale co vidím, tak jí až dost)… ze sociálky vždy dojdou, zkouknou a je to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.7.15 10:15

@Mishicka1 prošla jsem si tvoje starší diskuze, hluk asi nebude největší problém, že. V dubnu jsi chtěla od manžela odejít :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama