Udání od psycholozky na ospod

Anonymní
18.7.19 09:09

Udání od psycholozky na ospod

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli s tím nemáte někdo zkušenosti? Včera jsem byla poprvé u psycholozky, mám úzkosti a problémy se synem, je vážně nemocný, ale to by bylo na delší vykladani. Jde mi jen o to, že paní psycholožka se mě ptala kdy a kolik piju alkoholu, tak jsem řekla, že denně tak 3 dcl vina prumerne a co se týče rodinné anamnezy, tak ze u nás v rodině tak nějak pijou všichni, takže mi řekla, že to mam geneticky dané a že by se o nás měla zajímat socialka a měla bych se jít sama nahlasit na ospod. Ale přitom o syna je maximálně postaráno, doma ke čisto, navareno, vyprano a já si dám skleničku, až usne, protože jak jsem říkala, je nemocný a je to opravdu hodně náročné, když chlap je od rána do večera pořád v práci… Takhle jsem ji to řekla a ona na mě hned začala, že se nemusím před ní obhajovat, že ona mě nikam hlásit nepůjde… Ale popravdě nemám z toho úplně dobrý pocit a samozřejmě nechci aby nás tady navštěvovala socialka… :? :? :roll: Díky za Vaše případné zkusenosti

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
641
18.7.19 09:18

A to je špatně dát si skleničku vína večer? :nevim: já myslím, že ne. Taky si občas dám, ne denně teda, ale dám si.
No akorát teda u tebe je to zahaneni stresu. To je špatně. Pití na stres se může rozjet v alkoholismus, to je fakt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15533

Už bych k ní nešla. Jestli je to tak, jak píšeš, tak je sama dost cáklá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13308
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli s tím nemáte někdo zkušenosti? Včera jsem byla poprvé u psycholozky, mám úzkosti a problémy se synem, je vážně nemocný, ale to by bylo na delší vykladani. Jde mi jen o to, že paní psycholožka se mě ptala kdy a kolik piju alkoholu, tak jsem řekla, že denně tak 3 dcl vina prumerne a co se týče rodinné anamnezy, tak ze u nás v rodině tak nějak pijou všichni, takže mi řekla, že to mam geneticky dané a že by se o nás měla zajímat socialka a měla bych se jít sama nahlasit na ospod. Ale přitom o syna je maximálně postaráno, doma ke čisto, navareno, vyprano a já si dám skleničku, až usne, protože jak jsem říkala, je nemocný a je to opravdu hodně náročné, když chlap je od rána do večera pořád v práci… Takhle jsem ji to řekla a ona na mě hned začala, že se nemusím před ní obhajovat, že ona mě nikam hlásit nepůjde… Ale popravdě nemám z toho úplně dobrý pocit a samozřejmě nechci aby nás tady navštěvovala socialka… :? :? :roll: Díky za Vaše případné zkusenosti

Prosímtě, divila by ses, kolik mamin si dá skleničku, dvě, poté, co jí usnou i zdravé děti :pankac: Vůbec si z toho nedělej hlavu. Máš-li čisté svědomí co se týče péče o dítě, tak by tě ani případná návštěva sociálky nerozházela, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3720
18.7.19 09:21

Tak já si myslím, že není normální pít každý den 3dcl vína

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
18.7.19 09:23

Chápu, že těžce nemocné dítě je těžké, je to náročné nejen na psychiku, zvlášť, když jste na to sama.
Ale upřímně, pokud opravdu pijete každý den, stává se z toho berlička a z berličky se postupně stává závislost. Vsadím se, že už teď se těšíte na to, až večer dítě půjde spát a vy si budete moct dát skleničku.
Nesoudím, jen menší rada - bacha, takhle už do závislosti spadlo spoustu matek a ty si taky říkaly, mně se to stát nemůže..
Zkuste radši zajít ven s kamarádkou do kina, zatančit a odreagovat se, ať se partner večer postará a vy si odpočinete…
Nebo si skočte zaběhat, zacvičit, to taky pomáhá vyčistit hlavu..
Držím palce, ať je líp…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7692
18.7.19 09:23

@Kaileee přidávám se, pít s železnou pravidelností každý den mi nepřijde ok. Zvlášť spolu s poznámkou, že v rodině pijou všichni a mají to geneticky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2859
18.7.19 09:24
@Anonymní píše:

Změn psycholožku… Tohle je fakt drzost… Ale i se zamysli, každý den 3 deci úplně ok není, ted to zvládáš, ale co za 5 nebo 10 let? Zkus omezit množství treba na 1 deci denně, budeš mít ten večerní rituál ale bude to neškodné :palec: pak třeba 1× týdně si dej víc :)

Já mám 3 děti a ke sklenicce se dostanu max. 1 týdně 😁 a to fakt jen deci nebo 2 a odpadnu únavou 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6580
18.7.19 09:27

Velmi špatná psycholožka. Nevzdavej zo a zkus rychle najít jinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.19 09:31

@odlaska To je právě ten problém, přítel mě nechce nikam pouštět.. Takže nějaký kino s kamarádkou nehrozí. On malýho nehlidal snad nikdy dyl jak 3 hodiny a to už mu budou 4 roky.. Ale je to asi i mnou, mám o něj tak velký strach, že chci být pořád s ním… Ale ještě k tomu pití, samozřejmě, že to není úplně každý den. Jsou dny kdy si dám večer čaj, někdy limcu, někdy jedno frisco… Není to tak, že bych se trepala celý den, až si večer naliju… samozřejmě některé dny tak mám, ale to je jednou za 14 dni, kdy ten stres už pretyka… A je to 8 let zpět, kdy jsem do toho pití trochu spadla, ale ze dne na den jsem přestala.. vím, že to může říkat spoustu lidí, ale nejsem úplně člověk, kterej by byl na něčem závislý krom čokolády :) Už jsem si prošla cigaretami, travou.. nikdy jsem nebyla na ničem závislá a se vším jsem dokázala ze dne na den prestat. A pro rejpalky, tohle vše se odehrávalo 4 roky před otehotnenim, takže ne, není malej nemocnej z tohoto…

• Citovat
  • Nahlásit
62621
18.7.19 09:31

@Lalelale @Kaileee no, o tom se dá polemizovat. Nicméně to je jedna věc. Druhá věc je, jestli má psycholožka na tuto informaci reagovat OSPODem. Tam jsem jednozančně názoru, že je to uplně mimo
Na druhou stranu mi zakladatelka přijde, že je lehce paranoidní. To, že psycholožka nadhodí možnost to řešit na ospod klientkou přeci vůbec neznamená, že to tam poběží hlásit.
Psycholožka možná vychází z faktu, že většina lidí oficiálně přiznané množství alkoholu podhodnocuje a je pravděpodobné, že to nebudou jen 3 dc. a faktu, že alkoholem řešíš stres. V kombinaci s rodinou anamnézou to může být problém. Ale taky vůbec nemusí a můžeš být uplně v poho a alkohol mít pod kontrolou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16447
18.7.19 09:34

Včera jsem si dala dvojku červenýho, předevčírem taky a v pondělí pivo. Jdu se udat na sociálku a budu vyžadovat pravidelný kontroly :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62621
18.7.19 09:37
@Janli píše:
Včera jsem si dala dvojku červenýho, předevčírem taky a v pondělí pivo. Jdu se udat na sociálku a budu vyžadovat pravidelný kontroly :pankac:

Mě by stačil dozor v létě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.19 09:40

Nepřijde mi až takový problém stáhnout 1× týdně láhev vína na ex, jako ta pravidelnost. Je to jen sklenička, ale pravidelná. Z toho vidím cestu přímo k postupné závisloti.
Za posledního asi půl roku si můj chlap dal po večeru pivo nebo víno nebo obojí. A taky jsem už nějakou dobu nadávala, on si to obhajoval, že přece je unavený po práci, potřebuje se odreagovat nebo jsou to jen 2 piva na chuť, že to přece není alkoholizmus. Dřív si dal sem tam, ne denně!!! V jeho rodině je také hodně alkoholiků, takže sklony k tomu má, přesto on si to své obhajuje - podobně jako ty - a že toho nepije hodně. Momentálním termínem porodu jsem ho přinutila k tomu, aby si dal po práci „jen“ Birella, na něm přežívá už 2 týdny. Čím zastavím jeho rozchlastání příště, to fakt nevím. :(
Nemyslím si, že bys na tom byla až tak špatně, aby ses hlásila na ospod. Ovšem mohla by ses nad skutečností pravidelného popíjení aspoň zamyslet a ideálně si některý den místo skleničky odfrknout jinak. Třeba napustit vanu, pustit film a zdlábnout sáček brambůrků… Neupínej se jen na to víno, to není v pořádku.

• Citovat
  • Nahlásit
42733
18.7.19 09:41

Tyjo, fakt vám přijde normální pít každý den? i když je to „jen“ víno?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama