Udělali jsme velkou chybu ve výchově .

Anonymní
1.1.21 08:43

Udělali jsme velkou chybu ve výchově .

Zdravím.. rovnou prosím aby nejapné komentáře šli stranou..
Jako dítě jsem si prošla bitím, křikem a ponižováním.. řekla jsem si že až budu mít děti, tak tohle nezažijou..
Takže mají ne úplně volnou výchovu ale v porovnání s mými kamarádkami jsem asi benevolentnější. Včera mi došlo že náš syn je opravdu nevychovaný.. Absolutně neposlouchá, když mu řeknu ať jde do svého pokoje tak se 1000 x vrátí s různými argumenty a nebo zkusí takové ten psychický nátlak.. ( maminko ale já Tě miluju a atd.. a vždy mu ustoupím ) jenže teď si fakt musím přiznat že jsme někde udělali chybu a rozhodla jsem se že s tím něco udělám. Vím že teď se to bude dělat blbě… Ale udělám to.
Synovi je 5, dceři 2 roky. Ve školce si jo nemůžou vynachválit jak je hodný.. tam prý patří mezi nejhodnější… :roll: takže problém prostě bude ve mě… Poraďte mi prosím co mám dělat.. :(
Přeji šťastný nový rok!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32708
1.1.21 08:46

Napsala jsi jen jediny priklad ‚nevychovanosti‘ :think: podle me je teda uplne normální :lol:

Nehroť, matko :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19983
1.1.21 08:47

Být důsledná. A jedna po perdeli ještě nikoho nezabila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32708
1.1.21 08:50
@terien píše:
Být důsledná. A jedna po perdeli ještě nikoho nezabila.

Ty jednou zase dostanes po tlame :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2069
1.1.21 08:51

Ohýbaj ma mamko, dokud já som Janko, až já budem Jano, neohneš ma, mamo. Neboli: škoda každé rány, která padne vedle. A, jak píše terien, důslednost. A spousta lásky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
933
1.1.21 08:57

Kdyby byl opravdu nevychovany, tak se to projevi i ve skolce. Holt nektere matky jsou prisnejsi a jine benevolentnejsi. Spis bych hodnotila dovednosti a chovani ve spolecnosti. Pokud je to vporadku, tak si te proste jen umi omotat kolem prstu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19983
1.1.21 08:57
@PaníKadrnožková píše:
Ty jednou zase dostanes po tlame :mavam:

Jo? A od koho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1777
1.1.21 08:59
@Anonymní píše:
Zdravím.. rovnou prosím aby nejapné komentáře šli stranou..
Jako dítě jsem si prošla bitím, křikem a ponižováním.. řekla jsem si že až budu mít děti, tak tohle nezažijou..
Takže mají ne úplně volnou výchovu ale v porovnání s mými kamarádkami jsem asi benevolentnější. Včera mi došlo že náš syn je opravdu nevychovaný.. Absolutně neposlouchá, když mu řeknu ať jde do svého pokoje tak se 1000 x vrátí s různými argumenty a nebo zkusí takové ten psychický nátlak.. ( maminko ale já Tě miluju a atd.. a vždy mu ustoupím ) jenže teď si fakt musím přiznat že jsme někde udělali chybu a rozhodla jsem se že s tím něco udělám. Vím že teď se to bude dělat blbě… Ale udělám to.
Synovi je 5, dceři 2 roky. Ve školce si jo nemůžou vynachválit jak je hodný.. tam prý patří mezi nejhodnější… :roll: takže problém prostě bude ve mě… Poraďte mi prosím co mám dělat.. :(
Přeji šťastný nový rok!

Je mu pět let a odmlouvá, klídek.

Ten popis vyznívá, jako byste právě dovezli čtrnáctiletého ze záchytky. ;)

Tak si jako novoroční předsevzetí dáš, že nebudeš pokud možno ustupovat a budeš důslednější.

Pokud jde o radu, tak nadepsat diskuzi o odmlouvání pětiletého děcka „velkou chybou ve výchově“ mi připadá přehnané. Tak abys nešla z extrému do extrému a u toho bití to nakonec neskončilo. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5738
1.1.21 09:02

Napiš nějaký konkrétní příklad kdy tě neposlouchá.. Dítě se dá vychovat bez bití a trestů, což ale neznamená, že mu musíš vždycky všechno dovolit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1376
1.1.21 09:06

Ja myslela buh vi co tvoje ditko vyvadi, ale naprosto normalni. Bud dustedna a jedna vychovna po zadku neuskodi :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.21 09:08
@Alušáček píše:
Napiš nějaký konkrétní příklad kdy tě neposlouchá.. Dítě se dá vychovat bez bití a trestů, což ale neznamená, že mu musíš vždycky všechno dovolit..

No - řeknu mu že něco němuže udělat a stejně jde a udělá to.
Včera ke mě přišel že mi chce dát pusu a dal mi pěstí do břicha. Nebo furt bere věci sestře. Když mu je vezme ona tak se může zbláznit ale dělá jí to samý.
Nikdo od nás už ho nechce hlídat protože prostě neposlechne. Jediný koho poslechne je můj brácha protože ví, že ten mu klidně jednu lípne a že ten se sním prostě nese…ten mu to řekne maximálně dvakrát a potom už to lítá.

• Citovat
  • Nahlásit
3953
1.1.21 09:09
@terien píše:
Jo? A od koho?

Možná od dětí. Až budeš jednou slabší než ony a nebudeš se chovat tak, jak ony považují za správné, což bití jednoho člověka druhým evidentně legitimizuje. Jedna výchovná přece ještě nikoho nezabila, ne? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373

Tak z toho co jsi uvedla mi nepřijde až tak extrémně nevychovaný. Já mám holky 4 a 6 let a je to to samý :roll: Všechno opakuju tisíckrát :roll: Dle potřeby zvyšuji intenzitu hlasu, většinou to zabere.
Sama píšeš, že ve školce ho chválí, takže asi úplný sígr to nebude. Chce to stanovit jasná pravidla a být důsledná. U nás fungují tresty - zákaz tabletu, žádné kamarádky doma a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2069
@Anonymní píše:
No - řeknu mu že něco němuže udělat a stejně jde a udělá to.
Včera ke mě přišel že mi chce dát pusu a dal mi pěstí do břicha. Nebo furt bere věci sestře. Když mu je vezme ona tak se může zbláznit ale dělá jí to samý.
Nikdo od nás už ho nechce hlídat protože prostě neposlechne. Jediný koho poslechne je můj brácha protože ví, že ten mu klidně jednu lípne a že ten se sním prostě nese…ten mu to řekne maximálně dvakrát a potom už to lítá.

Asi to o něčem svědčí. Pár za ucho ještě nikomu trauma nezpusobilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7628
1.1.21 09:11

Že odmlouvá, no, v tomhle věku asi odmlouvá kdekdo. Řešením je důslednost. Bití v tomto věku už asi ne, ale důrazně si trvat na svém, případně používat férové a srozumitelné tresty (např. řekneš, aby si uklidil a potom odebereš hračky, které uklizené nejsou).
V tomto věku by mohl už pochopit, že psychický nátlak není OK. Ale znám od svého syna, že se musí vystihnout chvíle, kdy he klidný a soustředěný, aby takové vysvětlení přijal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat