Udělali mi nástřih nebo ne?

Anonymní
17.4.20 22:41

Udělali mi nástřih nebo ne?

Hezký večer, možná se vám můj dotaz bude zdát blbý, ale poslední dobou jsem začala přemýšlet o tom, jestli mi při porodu dělali nástřih nebo ne. Vůbec si totiž nejsem vědoma, že by mi ho udělali a partner říkal, že když byl u porodu, tak že se o nástřihu vůbec nikdo nezminoval a že ani neviděl, že by mě nějak nástřihli nebo šili. Já jen vím, že mě to po porodu dole bolelo a pálilo a blbě se mi sedělo, a proto jsem si celou dobu myslela, že mě nastřihli, ale když tak o tom přemýšlím, tak je to pálení a bolení po porodu asi normální… Tak nevim no☹️Jak jste to měly vy s nástřihem? Dekuju

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17.4.20 22:45

Chapu, ze pri porodu je clovek tak mimo, ze nemusi vedet co se s nim deje, nebo si to proste nepamatuje. Ale kdyby te nastrihli, tak by te ihned po porodu urcite sili, a toho by sis urcite byla vedoma. Navic me kazdy den pri vizite kontrolovali se slovy „siti vypada dobre“. a take mas prece lekarskou zpravu z porodnice? Pokud u tebe nikdo nic nezminil je to jasny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2923
17.4.20 22:46

Jezkovy voci.. Kdyby tě nastrihli nebo kdybys měla rupturu, tak by to po porodu placenty šili. To by sis všimla, že ti doktorka nebo doktor sedí v oblasti rodidel a šije. Navíc se to dělá pod lokální anestezií, tedy bys cítila, že ti dávají injekci. A ten chlap by si toho určitě taky všiml… A taky jsou vidět stehy. Mě teda šili po obou porodech, ale myslím, že i bez šití je klín namožený a opuchlý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9048
17.4.20 22:56

Mne po druhém porodu nesili a pak na šestinedělí mi tím pádem nikdo nekontroloval spodek, jen břicho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.4.20 22:58

Mně teda doktorka o nástřihu informovala a vysvětlovala proč ho musí udělat.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.4.20 23:07

@Snehulkabledulka Našla jsem tu zprávu z nemocnice. Mě nenapadlo se do ní podívat dřív. :roll: Takže stehy jsem měla, ale podle toho co tam píšou mi přijde, že mě nenastrihli, ale spíš jsem měla malou rupturu. Nástřih ani rupturu tam tedy nezminujou, jen stehy, ale kdyby dělali nástřih, tak to tam snad napíšou, ne? Každopádně mne nikdo po porodu už neprohlížel, ani když jsem teda měla stehy. A o nástřihu by mě snad ve FTN předem informovali. Aspoň si to myslím. Takže to byla zřejmě ruptura. Ale šití si teda nepamatuju. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
14029
17.4.20 23:17
@Anonymní píše:
@Snehulkabledulka Našla jsem tu zprávu z nemocnice. Mě nenapadlo se do ní podívat dřív. :roll: Takže stehy jsem měla, ale podle toho co tam píšou mi přijde, že mě nenastrihli, ale spíš jsem měla malou rupturu. Nástřih ani rupturu tam tedy nezminujou, jen stehy, ale kdyby dělali nástřih, tak to tam snad napíšou, ne? Každopádně mne nikdo po porodu už neprohlížel, ani když jsem teda měla stehy. A o nástřihu by mě snad ve FTN předem informovali. Aspoň si to myslím. Takže to byla zřejmě ruptura. Ale šití si teda nepamatuju. 8o

to buď ráda, že si to nepamatuješ, to bylo na porodu to nejhorší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9048
17.4.20 23:32
@stinga píše:
to buď ráda, že si to nepamatuješ, to bylo na porodu to nejhorší

Jj jsem myslela, že tomu doktorovi ukopnu hlavu :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1132
17.4.20 23:38

@stinga pod to se taky podepíšu. Jinak mě šili po obou porodech, nástřih jsem neměla ani jednou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16057
17.4.20 23:49

Me po porodu taky sili a nastrih jsrm nemela, syn me proste potrhal. A bud rada, ze o nicem nevis, pro me to bylo horsi nez celej porod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2933
17.4.20 23:54

Já tlačila a tlačila a pořád to nešlo a nešlo, tak jsem volala tam „dolů“, že mě klidně můžou nastřihnout (naivně jsem si myslela, že tomu tím trochu pomůžeme). Odpověď zněla, že nástřih už dávno udělali… takže to se asi přehlédnout dá.

Šití minimálně půlhodinové a za živa - s lokálním umrtvováním se teda nikdo neobtěžoval… a to teda bolelo fest, rozhodně si to pamatuju.

No, po prvním porodu jsem teda byla rozbitá jak dětský hračky hodně dlouho, na plavacím kruhu jsem sedávala minimálně 14 dní, bez něho ani ťuk..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11680
17.4.20 23:58

Mne tedy říkali že nastrih nebyl, ale siti si fakt pamatuju. Trvalo to skoro půl hodiny. Navic to mám i ve zprávě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
500
18.4.20 00:19

Já jsem měla při jednom porodu nástřih a taky jsem si vůbec nevšimla, že už ho udělali :-) Řešili jsme, jestli ano nebo ne, já pak kývla, že radši ano a po nějaké době se ptám, kdy to budou dělat a prý že už je to dávno hotový :-) Ale šití jsem teda nepřehlídla, to fakt ne… U druhýho porodu jsme měla malou rupturu na jeden steh a tam to bylo tak rychlý, že jsem prakticky ani to šití nezaregistrovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1214
18.4.20 00:23

Dovedu si představit, že o nástřihu nevíš, nejde cítit, ale každopádně kdyby tě šili, to by sis pamatovala. Pokud tam máš šití, tak asi jen kosmetické. Mně u kosmetického šití neumrtvovali, jen polili desinfekcí a moc to nebolelo, jen tahalo. Nejvíc bolí šití vnitřního potrhání, to jsem si užila u druhého porodu, porodit dítě byla proti tomu pohodička 8)

Btw jâ jsem třeba až z fotek zjistila, že mi brali krev a ani o tom nevím :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11934
18.4.20 00:52

To vazne sijou bez umrtveni? Proboha proc? 8o Jinak ja se teda taky po porodu ptala muze, co presne jak bylo, vedela jsem o vsem ale pletla se mi casova postupnost :mrgreen: Nicmene o nastrihu u prvniho me informovali, presne mu rikali, co a jak, u druheho jsem nemela ale mela jsem rupturu a nejen, ze mi to rekli, ale siti neslo prehlidnout navzdory umrtveni, pac doktor se s tim docela nadelal, jsem se smala, jestli mi tamto vysiva nejaky obrazek :lol: Zase jednou si rikam, jake mam stesti, ze jsem nerodila v CR.

Ale ze jsi mela bolavy spodek je fakt naprosto normalni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama