Udělat pauzu při antikoncepci dřív?

145
11.7.21 20:52

Udělat pauzu při antikoncepci dřív?

Ahoj. Potřebovala bych aby mi MS přišla o týden dřív. Mam pak 14 dní dovolenou a nehodí se mi běhen ní MS mít. Jednou jsem zkoušela začít užívat 2. platíčko bez pauzy, asi je to tak vhodnější, ale po týdnu jsem začala špinit a to trvalo až do další pauzy. Beru antik. Nelia. 24 tabletek + 4 placebo. Myslíte že můžu udělat pauzu už po 17 tabletkách místo po těch 24? Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1878
11.7.21 21:09

Ubírat by se nemělo. Může tě to rozhodit tak jako tak a za druhé nebudeš chráněná. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.7.21 21:27

Tohle jsem řešila před lety s gynekolozkou. Po dvou týdnech braní jsou prý vajecniky utlumeny tak dostatečně, že se dá pauza udělat dřív. Ověřeno, žádnej výmysl.

• Citovat
  • Nahlásit
1373
11.7.21 21:37

Od cca 14cteho dne se doporucuje pri zapomenuti prasku udelat pauzu.. osobne bych driv jak ten cca 17-18cty den tu paouzu nedelala, ale asi by to melo byt jednou v pohode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
11.7.21 22:11

Díky moc za názory. Jde mi hlavně o to abych byla chráněná. A taky že se bojim že při prodlužování bych prošpinila dovolenou. Takhle si taky myslim že to tělo po vysazení pochopí, odmenstruuje a pak zas budu užívat jak mam. Snad nebudu špinit i tak. Jako že mi to nerozhodí moc. Ta Nelia je nízkohormonální a tak když jsem brala bez pauzy druhé platíčko, prostě to neudrželo ty hormony. Tak mi to vysvětlila gynekoložka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
531
11.7.21 22:34

Já myslím že určitě, v tomhle je HA skvělá. Já brala HA dohromady 12 let a z toho 3 roky bez pauzy. Je blbý že ty teda u toho špiníš. Ale pokud jsem si zapomněla HA vzít např. 2 celé dny, tak se mi hned ms rozjela. A rozhozený jsem to neměla. Ale to je hrozně individuální jak na člověka, tak i na druhu HA.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
11.7.21 23:13
@Psisuchar píše:
Já myslím že určitě, v tomhle je HA skvělá. Já brala HA dohromady 12 let a z toho 3 roky bez pauzy. Je blbý že ty teda u toho špiníš. Ale pokud jsem si zapomněla HA vzít např. 2 celé dny, tak se mi hned ms rozjela. A rozhozený jsem to neměla. Ale to je hrozně individuální jak na člověka, tak i na druhu HA.

Díky. Tak snad to bude v pohodě. Mě se MS rozjede až 4den braní placeba, takže vlastně načínam nové platíčko druhý den MS. Proto si potřebuju udělat tu pauzu už teď abych do neděle byla po MS. Pokud to bude v pohodě začne mi tedy ve středu. Tak jsem na to zvědavá :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat