Udělat zábal, nebo jet na pohotovost?

109
14.3.16 18:28

udělat zabal nebo jet na pohotovost?

Ahojte malej (27m) dostal horečku před hodkou a pul mel 38,5 a dala jsem nurofen a ted ma 39,6!! Mám zkusit zabal nebo jet na pohotovost? Ještě nikdy neměl takovou horečku. Rano byl ok, kolem oběda začal polehavat a ted toto. Docela me desi ten rychlý nástup a ani ten nurofen nezahrál. Co myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

71428
14.3.16 18:29

@ivetuli Já osobně bych nikam nejela, pokud nevykazuje nějaké jiné podezřelé příznaky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
621
14.3.16 18:30

Já bych tam minimálně zavolala a nebo rovnou i jela! Radši zbytečně než pozdě… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3635
14.3.16 18:31

@ivetuli
Moje sesřenka pediatrička mi říkala, že zábaly ne, že to né každý umí. Pokud nemá studené ručky a nožky, tak jen do sprchy a oplachovat chvilku vlažnou vodou.
Anebo a to se mi osvědčilo vždy, dát na šlapky tvaroh, dát ponožky, tak půl hoďky nechat a pak umýt. Mě to zabralo vždy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3635
14.3.16 18:33

@xLucikx
Nejsem si jistá, jestli by nejela na pohotovost zbytečně. Obecně doktoři vysoké teploty řeší až 3. den, teda pokud samo nejsou jiné komplikace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3079
14.3.16 18:33

@xLucikx A co si myslíš, že dr. uvidí na dítěti, které má hodinu teplotu? Z toho múže být cokoliv, ale je to teprve začátek, nic by na něm nenašel, ani CRP ještě nemá cenu dělat. A zavolat? To mají doktoři úplně nejraději, rozdávat rady po telefonu, co by asi poradil? Střídat Nurofen a Panadol, nic víc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3635
14.3.16 18:37

@renap
Tak tak… Zrovna taky řeším horečky. Od víkendu oda prcky na hromadě. Taky když je potřeba střídám nurofen a paralen a v nouzi ten tvaroh. Ten mi zabral i když byla dcerka nemocná dřív (cca rok) a celé odpoledne se mi nepovedlo srazit pod 39,3 ani s čípkama po 2 hod. Nasadila jsem tvaroh a pak to šlo pomalu dolů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7507
14.3.16 18:40

@ivetuli pokud nemá mramorovou kůži tak dej namočené ponožky na nohy a zakrýt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
14.3.16 18:50

Děkuji za rady, zkusim ten tvaroh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3212
14.3.16 18:52

@ivetuli teď byla taky na kupě, taky 40-tky… Já srážím až nad 39°C, dala jsem čípek a smíchala ocet s vodou, namočila ponožky a po 10. minutách měnila + odklad na hlavu, voda nesmí být studená, ale vlažná…neměly by být studené končetiny. Malého dej do tenčího pyžama, jen lehce přikrýt do vyvětrané místnosti…ať brzo dobře…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1730
14.3.16 18:55

Pokud nemá jiné příznaky, tak vyčkat a horečku řešit až po 3 dnech. Taky jsme minulý měsíc stresovali a jeli po jednom dnu a opravdu zbytečně. A když jsem se ptala na zábaly, tak se na mě doktor díval, jako kdybych chtěla kolem něj tančit a provolávat woodů :), prý jestli chcete tak to zkuste… Střídej nurofen s paralenem a ten tvaroh bych taky zkusila ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24616
14.3.16 18:57

Já bych jela minimálně pro jistotu aby dali domu diazepam. Prece jen je to už vysoká teplota.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18137
14.3.16 18:57

@renap Tak ja si tedy volam, ne aby mne rekli diagnozu po telefonu, to je samozrejme nesmysl, ale aby rekli, zda prijet nebo neprijet a pripadny kdy prijet, jaky stav je jiz na prijeti. A zatim vzdy byl lekar na telefonu prijemny a poradil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1730
14.3.16 19:02

@renap Taky volám, dokonce mě odkázali na 155 na telefon na naší dětskou pohotovost ať se tam poradím. Lepší zavolat než tahat nemocné dítě do auta, na pohotovost a zase zpátky zbytečně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
14.3.16 19:03

@ivetuli kolik ma ted? Nurofen ma nejvyssi ucinek dve hodiny po podani. Muzes po trech hodinach kombinovat nurofen a paralen. plus jak pisou holky, octove ponozky. Muzes mu i stejnym obkladem ovazat zapesti.
Pokud nurofen nezabira, ja bych na tu pohotovost urcite zavolala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama