Udělátko na zlepšení signálu wifi

60279
26.4.20 20:01

Udělátko na zlepšení signálu wifi

Sice se to sem tematicky moc nehodí, ale jsem tu doma. Ale věřím, že je centrální mozek lidstva a dáme to tu dohromady.

Mám O2 antenu na balkoně, od toho drát do krabičky wifi v pokoji. K té se připojujeme v pohodě. Přes zdi to ještě jde. Ale přes strop do spodního patra je to zoufalý. Bud se nepřipojím vůbec nebo je ginál mizerný. A potřebuju nějaký udělátor, který to vyřeší.

Ideálně si představuju tak, že mi sem hodíte jen odkaz na Alzu, já to objednám. Napíšete mi, kam to mám zapojit ( jestli nahoru nebo dolu) a od zítra to pofrčí. :andel: Dík. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4722
26.4.20 20:09

Opakovač signálu - repeátor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2372
26.4.20 20:15

Je hromada možností, ale začnu ze široka - signál se wifi antén šíří kolmo, tzn pokud jsou vertikální, tak se šíří ideálně přes zdi (záleží na materiálu zdí a stropů), nikoli stropy. Pokud chceš řešit jen stropy, stačí antény otočit o 90°.
Pak jsou různé extendery, které wifi signál zachytí a pošlou dál - to moc nedoporučuji.
Třeba:
https://www.alza.cz/…d4844943.htm?o=9
Pak je možnost koupit další AP, které se připojí drátem do jedné z těch krabiček a bude vysílat směrem přes stropy.
Pak je možnost natáhnout do každého patra drát od jedné z těch O2 krabiček a do každého patra dát vysílač.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1764
26.4.20 20:17

@Lama Lama Mame zesilovac wifi signalu od Netgear a spokojenost ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
350
26.4.20 21:19

https://www.mall.cz/…wnp-rp300-02?… zde prosím, tenhle máme a spokojenost, WiFi krabička je v ložnici a tohle v kuchyni, přes tři stěny… A pecka… doufám že se tu můžou vkládat odkazy když je na ně dotaz…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13979
26.4.20 21:39

Ne, ze bych tomu rozumnela, ale nepozume proste nova lepsi wifina. My ji mame uprostred domu a jak ve sklepe, tak v hornim patre je signal uplne v klidu. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60279
26.4.20 23:11
@Zumpa píše:
Je hromada možností, ale začnu ze široka - signál se wifi antén šíří kolmo, tzn pokud jsou vertikální, tak se šíří ideálně přes zdi (záleží na materiálu zdí a stropů), nikoli stropy. Pokud chceš řešit jen stropy, stačí antény otočit o 90°.
Pak jsou různé extendery, které wifi signál zachytí a pošlou dál - to moc nedoporučuji.
Třeba:
https://www.alza.cz/…d4844943.htm?o=9
Pak je možnost koupit další AP, které se připojí drátem do jedné z těch krabiček a bude vysílat směrem přes stropy.
Pak je možnost natáhnout do každého patra drát od jedné z těch O2 krabiček a do každého patra dát vysílač.

Antény to nemá. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60279
26.4.20 23:13
@Lenka_Hal píše:
Ne, ze bych tomu rozumnela, ale nepozume proste nova lepsi wifina. My ji mame uprostred domu a jak ve sklepe, tak v hornim patre je signal uplne v klidu. :think:

Wifinou to není. Máme už třetí a ten strop to prostě neprorazí. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama