Údržba plynových vařičů-sklokeramických

Anonymni
3.7.08 09:47

Údržba plynových vařičů-sklokeramických

Hospodyňky potřebuji poradit s údržbou sklekoramických plynových vařičů, co se Vám osvědčilo, jaké prostředky používáte. a co s hliníkovými, ručními ovladači?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1274
3.7.08 10:04

No já bych taky potřebovala radu. Mám sklokeramickou plynovou desku a od plynu jsou neustále „ulepené“ hořáky které mi nejdou pořádně vydrhnout. Jak to děláte vy ostatní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
3.7.08 10:15

Já mám teda nerez, ale hořáky mám samozřejmě upatlaný taky. Mám dost netradiční způsob. Jednou jsem našla po manželovi nějakou starou pěnu na holení (přestal se holit už dávno, ale pořád dostává dárkové balíčky s pěnou a kolínskou po holení). Tak jsem to chtěla vyhodit a nesla to do koše do kuchyně a napadlo mě to nastříkat na tuto, že se to třeba přes noc odpučí. :idea: Ráno mě čekalo milé překvapení, jenom sem to setřela houbičkou a bylo to pryč. Teď už to nenechávám ani tak dlouho působit. No, možná by stačilo na odmočení i něco jiného, ale já tu pěnu ještě nespotřebovala, tak to přece nevyhodím, když to s tím jde, ne? :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.7.08 12:15

medakulicka:takže pěnou na holení?

• Nahlásit
  • Citovat
9867
5.7.08 00:17

Naházím hořáky do dřezu s horkou jarovou vodou, poklidím kuchyň, umeju houbičkou sporák, pak vezmu papírovou kuchyňskou utěrku a desku setřu - tak je beze šmouh. No a až nakonec umeju houbičkou hořáky - kupodivu se dají snadno vyčistit, protože se ta špína odmočí. Jen jednou za čas všechno postříkám nejprve nějakým sajrajtem - ale pěna na holení (manžel se naposledy holik na svatbu - od té doby nosí strniště - a moc mu sluší) by mě nenapadla - 8O :lol: :lol: - to je prima tip - ale je to logické, ona musí obsahovat nějaká organická zvláčňovadla, ta by si s mastnotou měla poradil snadno :)

No a pak dřez vypustím - popis je delší, než celá činnost… A i tak mě to nebaví. Jo a prima tip - na smažení jsem si koupila v IKEA husté síto přes pánev - smažený pokrm dýchá, ale přesto vůbec neprská na sporák - síto pak mrsknu do myčky a práci s úklidem mám ani ne čtvrtinovou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49
8.7.08 12:42

Ja pouzivam na sporak cif na kuchyne a mastnota dolu dobre

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu