Udržení si manželství a děti

Anonymní
2.8.20 09:35

Udržení si manželství a děti

Ahoj maminky,
uvazuji nad tim, kdy je nejlepsi se rozhodnout pro druhe dite a jak ma tato volba vliv na vztah s manzelem. Mame 19 mesicni batole a rikam si, ze by bylo super, kdyby melo sourozence treba uz ted, ze bysme to miminkovsky obdobi spojili a nemuseli to prozivat s odstupem nekolika let a deti by byly dobri kamosi, ale nadruhou stranu to musi byt velka zkouska pro rodice a jejich vztah, protoze mit dve male deti je proste masakr a Vam pak na sebe nezbyva cas a energie. Kdyz pozoruju rodiny kolem sebe, tak mi pripadaji nejspokojenejsi ty rodiny, kde je pouze jedno dite. Prijde mi, ze z nich vyzaruje pohoda a spokojenost. Jak to vnimate Vy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2654
2.8.20 09:40
@Anonymní píše:
Ahoj maminky,
uvazuji nad tim, kdy je nejlepsi se rozhodnout pro druhe dite a jak ma tato volba vliv na vztah s manzelem. Mame 19 mesicni batole a rikam si, ze by bylo super, kdyby melo sourozence treba uz ted, ze bysme to miminkovsky obdobi spojili a nemuseli to prozivat s odstupem nekolika let a deti by byly dobri kamosi, ale nadruhou stranu to musi byt velka zkouska pro rodice a jejich vztah, protoze mit dve male deti je proste masakr a Vam pak na sebe nezbyva cas a energie. Kdyz pozoruju rodiny kolem sebe, tak mi pripadaji nejspokojenejsi ty rodiny, kde je pouze jedno dite. Prijde mi, ze z nich vyzaruje pohoda a spokojenost. Jak to vnimate Vy?

Máme děti po 3 letech a za mě ideální… Pohoda a spokojenost z nás asi neustále nevyzaruje, ale co se týká vztahu problémy nemáme, jen děti jsou občas náročné :wink: máme 3.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3732
2.8.20 09:41

Ja mam deti 2.5 let od sebe a partaci nejsou. S odstupem casu bych je mela aspon 5 let od sebe, abychom si blizkost uzili s kazdym ditetem zvlast. Prvni si ji uzil malo a mrzi me to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8658
2.8.20 09:48

Já mám okolo sebe buď lidi, co se rozvedli hned při prvním, protože druhé kvůli problémům v manželstvá jaksi nestihli a nebo mají těch dětí víc a jsou spokojení. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
2.8.20 09:50

Reknu to takhle, byt jsem s jednim ditetem tuhle hlasku nenavidela-jedno dite, zadne dite :lol:. S jednim ditetem je vetsi pohoda, lip ho upichnes na hlidani nez dve- nam treba prarodice chteji hlidat vzdy jen jedno dite, a tenhle zvlastni midel vidam docela casto. Kdyz mas dve deti, musis se vic prizpusobivat, obvykly probkem je sladit aktivity tak, aby byly zajimave pro obe deti, obvykle se vsak to starsi musi prizpusobit, coz se treba u nas obvykle beobejde bez vodopadu otravnych komentaru ze strany starsiho. Podle me je proste se svema detma dvojnasobek starosti. Jo a taky se sourozenci casto spis perou, nez ze by si pokojne hrali. Takze doma furt rev, to je treba to, co me vytaci uplne nejvic, ze doma neni skoro nikdy klid :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5075
2.8.20 10:00

Podle me záleží na více faktorech. My máme plánovane děti dva roky od sebe, zadne třecí plochy to mezi me a manžela nepřineslo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2697
2.8.20 10:08

To je záležitost, co se nedá předem odhadnout. Nevíš, jak si budou děti rozumet a jak to zamává vašim vztahem. My mame deti dva roky od sebe. Většinou si rozumí a maji se radi. Klape nám to a čekáme třetí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
788
2.8.20 10:08

Tak my máme jedno dítě a za mě ideál, druhé neplánuji. Jsem ráda že už není mimino (3,5 roku) a je samostatnější a mohu za sebe potvrdit co pozoruji v okolí, že jsme víc v pohodě než ty s dvěma, ale to neříkám, že platí vždy. Já prostě nejsem mateřský typ, co si to užívá. Nechci být uštvaná a nervní, že nestíhám a doma je bordel. Ale každý sám svého štěstí strůjce. Nedokážu si znovu představit přebalování, kojení, noční vstávání a do toho ještě starost o druhé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1093
2.8.20 10:16

Ahoj, mam kluky 2 roky a 8 nesicu od sebe. Starsi je nestandartni dite, coz se kdyz jsme si porizovali mladsiho, nevedelo. Ja bych si treba s rozdilem 5 let urcite nepomohla. V dobe meho tehotenstvi mel max 14 kg, nyni ma 22(skoro 5 let). Taky bych si to ted mozna uplne rozmyslela a druhe dite vubec nemela, coz by byla skoda. Pak bych si to zbytek zivota vycitala, protoze ja mam se sestrou super vztah a hodne si pomahame. Neumim si to bez ni predstavit. Na hlidani 2 deti potrebuji 2 lidi, takze hlidani skoro neni. Hadky byly a jsou vzdy kvuli prvnimu diteti :roll:. Klucisi spolu hraji i se perou. Maji se moc radi. Diky mladsimu nemusim resit praci a budu doma do jeho 6 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15764
2.8.20 10:17

Pokud plánujete víc dětí, je lepší mít je co nejdřív po sobě. Jasně, že to je někdy záhul, ale je to při jednom, neprožíváš to dvakrát. Máme takhle děti skoro všichni v okolí. Neznám tu sourozence, co by se hádali nebo prali… Spíš tu vidím rozbroje, když má někdo děti víc než pět let od sebe. Do budoucna taky výhoda. Plánuješ pro rodinu jeden program. Nemusíš zvlášť řešit školáka a zvlášť batole. Vztah ti to nabourá, když už špatný je. Normální partneři chápou, že je malý děti na čas omezí, ale taky ví, že to časem přejde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1643
2.8.20 10:20
@Anonymní píše:
Ahoj maminky,
uvazuji nad tim, kdy je nejlepsi se rozhodnout pro druhe dite a jak ma tato volba vliv na vztah s manzelem. Mame 19 mesicni batole a rikam si, ze by bylo super, kdyby melo sourozence treba uz ted, ze bysme to miminkovsky obdobi spojili a nemuseli to prozivat s odstupem nekolika let a deti by byly dobri kamosi, ale nadruhou stranu to musi byt velka zkouska pro rodice a jejich vztah, protoze mit dve male deti je proste masakr a Vam pak na sebe nezbyva cas a energie. Kdyz pozoruju rodiny kolem sebe, tak mi pripadaji nejspokojenejsi ty rodiny, kde je pouze jedno dite. Prijde mi, ze z nich vyzaruje pohoda a spokojenost. Jak to vnimate Vy?

Mám děti 4.5 roku od sebe. Ne záměrně. Ale jsem za to dnes ráda. Starší jsem si užila, dneska je to samostatná jednotka. Bude mu pět, obleče se, naji se, domluvím se s ním na všem. Mám taky čas se hodně věnovat miminku, které mou přítomnost potřebuje. Chtěla jsem děti 2-3 roky od sebe, ale teď mi tahle volba přijde lepší. Mám kolem sebe hodně mámin s 2 letym věkovým rozdílem u děti. Některé jsou parťáci, jiné ne. Ale vsechny mají jedno společné. Ty začátky byly velmi těžké :kytka: a minimálně dvě mi řekly, že vědět to, s druhým by počkaly :mavam: ale každý to vnímá jinak :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6720
2.8.20 10:37
@Anonymní píše:
Ahoj maminky,

Ano, taky mi to přijde, s jedním dítětem je více klidu většinou. U nás to taky tak funguje manzel by více dětí nechtěl má rád svůj klid a já taky. :palec:Představa 3deti je pro nás horor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6720
2.8.20 10:39

@kalie Souhlas naprostý :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6720
2.8.20 10:41
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4267
2.8.20 10:52

O vekovem rozestupu sourozenecky vztah neni. Mame deti sedm let od sebe (18 a 11) a i kdyz se hadaly a hadaji, dychaly by za sebe. Mladsi starsi zboznuje, je to jeji idol a naopak starsi je neskutecny ochranar a nikdo ji nesmi na segru sahnout. Navzajem se sveruji a vztah maji hezky, i kdyz jsou vekove kazda jinde. Hodne spolu sportuji a protoze starsi je umelecky zalozena, vede k tomu zcela prirozenou cestou i mladatko.
Osobne jsem nechtela hned druhe dite, vyhovoval mi vzdy klidnejsi rezim a jedno dite jiz samostatne. Mela jsem tak i dostatek casu na sebe, castecne i na praci atd.
Pro kazdeho bude idealni rozestup jiny. Nekdo preferuje vzit to jednim vrzem :mrgreen:, druhy ma zase rad svuj klid a pohodicku (jako ja ;) ).

Příspěvek upraven 02.08.20 v 11:07

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama