Udržet manželství za každou cenu - krize středního věku?

Anonymní
17.2.20 12:00

Udržet manželství za každou cenu - krize středního věku?

Ahoj, chtěla bych se zeptat na názor, i když vím, že rozhodnutí musím udělat sama.
Jsem 15 let vdaná a máme dvě školní děti. S manželem jsme si vždy rozuměli a neměli jsme větší potíže. Poslední dva roky však manžel trpí „krizí středního věku“. Je velmi žárlivý, lustruje mi telefon, hlídá mé příchody a odchody (doslova na minutu a když se třeba deset minut zdržím, musím vysvětlovat, co jsem dělala a kde a stejně mi nevěří). Přiznávám, že se mi občas muži/kamarádi dvoří, ale on, ač dříve klidná vyrovnaná povaha, nesnese, abych např. tančila s kamarádem, nedej bože šla na kávu k sousedovi apod. Hádky se bohužel stupňují a jsou sprosté a říká dost ošklivé věci, dříve mi neřekl sprostě… Jeho negativní přístup je i v jiných oblastech, každý je teď pro něj „debil“, kamarádi ho už moc nechtějí zvát a mně zakazuje se s nimi bavit, stýkat, doslova pod ultimátem oni nebo já. Děti má rád a jako táta je opravdu fajn, když je vše v pohodě, máme opravdu hezký vztah. Ale těch bouří je poměrně hodně a já se cítím jak ve skleněné kouli. Zamkla jsem si telefon na otisk prstu, prostě se mi nelíbí, aby se ke mně takto choval, což on nese velmi nelibě. Mluvila jsem s ním o tom mockrát, sliboval, že půjde do poradny, skutek vždy utek.
Nutno říct, že jsem celkem dominantní, podnikám, nejsem rozhodně domácí puťka a nikdy jsem nebyla. Proto mě jeho sledování a „buzerování“ velmi ničí a příčí se mi to.
Ráda bych slyšela názor.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

194
17.2.20 12:06

Začalo to opravdu až teď? Něco se změnilo? Třeba jeho práce? Jeho zdraví?
Nemyslím, že by ti někdo radil: rozejdi se, ale tady je možné i to :lol:
Musíš si spíš dát na papír, co ti za to stojí.
Taky můžete zvážit nějakou partnerskou poradnu, samotnou tě nejspíš za zkušenost zavede k některému rozhodnutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
608
17.2.20 12:25

Ja ho chapu, taky by se mi to navstevovani kamaradu, kaficka apod nelibily. A to jsem zenska. Schazej se s kamaradkami. Korunu jsi tomu nasadila se zamknutim telefonu, bude si myslet, ze ho podvadis. Pises, ze jsi dominantni, co manzel, je subina? Jinak obecne, ve vztahu ma byt ucta, oboustranna, tak by to z obou stran chtelo trochu ustoupit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
774
17.2.20 12:34
@sahrazad1 píše:
Ja ho chapu, taky by se mi to navstevovani kamaradu, kaficka apod nelibily. A to jsem zenska. Schazej se s kamaradkami. Korunu jsi tomu nasadila se zamknutim telefonu, bude si myslet, ze ho podvadis. Pises, ze jsi dominantni, co manzel, je subina? Jinak obecne, ve vztahu ma byt ucta, oboustranna, tak by to z obou stran chtelo trochu ustoupit.

Já chodím na kafíčka s kamarády, můj manžel chodí s kolegyněmi z práce na pivo, kafe atd. Absolutně nemáme důvod žárlit. :nevim: Máme oba telefony na otisk a navzájem si do nich nelezeme. To, že jsem něčí partnerka/manželka přece neznamená, že se nemůžu bavit s nikým opačného pohlaví a mít své soukromí :think:

Zakladatelko: s manželem bych se nerozcházela, důrazně bych s ním promluvila a postrašila ho, že pokud se nedá dohromady/nenavštíví poradnu, tak odcházím. Ano, ve vztahu se člověk má přizpůsobit tomu druhému, ale rozhodně se nemá nechat omezovat!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23064
17.2.20 12:35
@sahrazad1 píše:

Co jsi pila, propana?? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
861
17.2.20 12:42
@sahrazad1 píše:
Ja ho chapu, taky by se mi to navstevovani kamaradu, kaficka apod nelibily. A to jsem zenska. Schazej se s kamaradkami. Korunu jsi tomu nasadila se zamknutim telefonu, bude si myslet, ze ho podvadis.Pises, ze jsi dominantni, co manzel, je subina? Jinak obecne, ve vztahu ma byt ucta, oboustranna, tak by to z obou stran chtelo trochu ustoupit.

To, co si myslí manžel, je jen jeho problém. Zakladatelka má právo na svoje soukromí a na zamknutém telefonu není nic špatného. Jestliže její manžel nedokáže respektovat její osobní věci, je potřeba mu dát najevo, že tudy cesta nevede. Jakékoli ustupování chorobným žárlivcům situaci rozhodně nevyřeší.

Zakladatelko, tušíš, co mohla stát za touhle změnou?

Jinak obecně tohle je dlouhodobě neudržitelná situace. Být tebou bych si s manželem sedla a zkusila se s ním domluvit na párové (možná spíš na začátku individuální) terapii. Vysvětlila bych mu, že v tomhle prostředí žít nechci a nebudu, že mě to ničí. Uvidíš, jak zareaguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17239
17.2.20 12:44
@sahrazad1 píše:

tak hlavně že jeho lustrování telefonu je v pořádku :palec: a tím, že se proti tomu ohradila, mu vlastně potvrdila, že ho chce podvést :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14644
17.2.20 12:47
@sahrazad1 píše:

No, spíš to hovoří o tom, že máš nízké sebevědomí. A nebo jsi přehnaně žárlivá.

U zakladatelky bych viděla na prvním místě důraznou promluvu, zkusit i treba partnerskou poradnu. Pokud se takhle najednou změnil, pak to může mít jednoduchou příčinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
608
17.2.20 12:47

Holky co blbnete…to byste fakt vubec nevzaly v potaz, ze partner / manzel s necim nesouhlasi? To koukam teda zase ja…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17239
17.2.20 12:48
@sahrazad1 píše:
Holky co blbnete…to byste fakt vubec nevzaly v potaz, ze partner / manzel s necim nesouhlasi? To koukam teda zase ja…

poté co mi na tajnačku lustruje telefon? ty jsi asi u chlapů vděčná za cokoli, že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54554
17.2.20 12:48
@sahrazad1 píše:

nekomu, kdo ti dává ultimáta by se opravdu ustupovat nemělo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
608
17.2.20 12:49

Vzdyt zakladatelka klidne muze domluvit schuzku s kamaradem a jeho pani, a s ni a jejim muzem! To by respektovalo prani obou manzelu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
608
17.2.20 12:50
@Keyllah píše:
poté co mi na tajnačku lustruje telefon? ty jsi asi u chlapů vděčná za cokoli, že?

Ne, jsem vlastne docela vybirava. Ale nejsem domina jako zakladatelka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17239
17.2.20 12:52
@sahrazad1 píše:
Ne, jsem vlastne docela vybirava. Ale nejsem domina jako zakladatelka.

jasně, ti co si nenechají líbit, že jim někdo leze do mobilu, tak jsou dominy :mrgreen: no jo, někdo je prostě na chlapa trochu náročnější, no ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
608
17.2.20 12:52
@Venetia píše:
nekomu, kdo ti dává ultimáta by se opravdu ustupovat nemělo

Sorry. Je kamarad a je manzel. Kdo je vic? ( a tohle ma kazdy z nas asi jinak)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama