Uhnízdění a těhotenský týden

Anonymní
9.10.19 22:39

Uhnízdění a těhotenský týden

Ahoj. Jen taková otázka, co mi vrtá hlavou. Jsem v 7 týdnu těhotenství. Vím, že se to počítá podle poslední MS. Počítá se do toho i těch cca 14 dní co je na uhnízdění? Nebo to se do těch týdnů nepočítá? Jakože 14 dní na uhnízdění a pak až se počítají ty týdny? Omlouvám se, ale je to moje první tehu a k dr jdu až za 2 týdny

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9.10.19 22:40

Počítá se to od poslední ms, uhnizdeni nikoho nezajímá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
293
9.10.19 22:42

Počítá se od poslední MS takže i 14 dní kdyz dozrává vajíčko a nebo ještě ani oplozeno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
477
9.10.19 23:02

Přesně jak píšou Holky, reálně jsi 5tt těhotná+ 2 týdny před ovulaci. Takže 7tt. Je to zvláštní ale je to tak. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47893
9.10.19 23:03

Uhnízdění nehraje žádnou roli. Pokud by chtěl být člověk jó puntíčkář, podstatné je datum oplodnění, ale to zná málokdo (zvlášť, když se může od styklu až o několik dní lišit). Stáří samotného embrya je tedy o 14 dní menší než stáří těhotenství, např. v 7+0 jsou embryu tři týdny, ale… v reálu je tohle nezjistitelné, takže doktoři berou za den nula první den poslední MS a datum oplodnění 14. den cyklu. Pokud to pak na ultrazvuku hodně hapruje (o víc jak týden ve 12.tt), upravují se termíny dle utz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
477
9.10.19 23:08

Ještě dodám že podle poslední MS bych to úplně nebrala protože ne každý má ovulaci 14 den cyklu. Ale pokud nevíš kdy byla ovulace tak se to bere podle poslední MS. Samozřejmě až později ti určí přesně stáří těhotenství i termín porodu. Já mám třeba 3 termíny porodů ale jelikož vím přesně kdy ovulace byla a nemám ovulaci 14 cyklu ale později tak si stojím za svým termínem. Nevím proč ale doktoři si prostě stojí za tím že jsem tabulková a všechno počítají od poslední menstruace. :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3708
10.10.19 08:08

Jsem těhotná po ivf (resp. po ketu), takže vím na hodinu přesně, kdy došlo k oplodnění a vložení a i tak se to počítá od poslední MS. Při přirozeném otěhotnění uhnízdění ani oplodnění nikdo nezkontroluje, takže by to stejně byl jen hrubý odhad…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47893
10.10.19 08:24

@Ba-stet vidíš, mně po IVF stanovili tzv. fiktivní MS, prostě od oplodnění odečetli 14 dní a to bylo datum, které jsem měla všude hlásit jako poslední MS. Fakt je, že jsem měla celkem neobvyklý protokol, takže k oplodnění došlo 30.DC, což už by jim haprovalo šíleně. Ale i tak, když jsem znala datum početí zcela přesně, na prvním utz bylo embryo o 4 dny mladší a ve 12.tt o týden starší (prostě plus minus týden přesnost měření).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5314
10.10.19 09:14
@Lucie1906 píše:
Ještě dodám že podle poslední MS bych to úplně nebrala protože ne každý má ovulaci 14 den cyklu. Ale pokud nevíš kdy byla ovulace tak se to bere podle poslední MS. Samozřejmě až později ti určí přesně stáří těhotenství i termín porodu. Já mám třeba 3 termíny porodů ale jelikož vím přesně kdy ovulace byla a nemám ovulaci 14 cyklu ale později tak si stojím za svým termínem. Nevím proč ale doktoři si prostě stojí za tím že jsem tabulková a všechno počítají od poslední menstruace. :pocitac:

Počítají to tak jen na začátku. Samozřejmě lze i jen připočíst 2 týdny k ovulaci, ale ne každá ví, kdy ji má. Z něčeho ti lékaři musí na začátku vycházet. Přesné TP se pak určuje na prvotrimestrálním screeningu. Během prvního trimestru se plod vyvíjí tabulkově. Pak už ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3708
10.10.19 10:19

@ugluk Aha, to je zajímavé. Ja mám vsechno tabulkové - velikost a stáří sedí na den přesně podle MS, transferu, prvního utz i 1.screeningu. Vlastne akorát to embryo bylo opožděné a dávali mu den navic, jestli to dožene. A je z něj velmi průměrné dítě :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47893
10.10.19 12:28

@Ba-stet tak jestli byl odběr plus minus kolem toho 14.DC, tak to vycházet bude a už s tím většinou nehýbou. Ale některé protokoly jsou fakt hodně divoké :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3708
10.10.19 12:35

@ugluk Já to podstoupila v ramci studie, takze žádné divočiny nebyky povoleny. Ale z naší studijní skupiny i mezi kamarádkami jsem snad jediný případ, který se v začátcích neopožďoval ani nepředbíhal. Pěkný linearni, tabulkovy vývoj :D Ne že by to bylo důležité, samozřejmě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47893
10.10.19 12:42

@Ba-stet na mě ty obvyklé nějak nefungovaly :lol: A jo, na prvním utz embryo opožděno, pak za dva týdny vyrostlo o tři, a jak říkají, že je prvotrimestrální screening extra přesný, tak tam mi obě děti haprovaly o týden. No, první už chodí do školy a druhé si od narození jede padesátkovej percentil, takže snad dobrý :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.10.19 12:55

@Ba-stet @ugluk já jsem po IVF také tabulková, 1.screening se lišil jen o 2 dny a to je prý zanedbatelné, takže ani neměnili nebo nedávali druhý termín porodu. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3708
10.10.19 12:57

@ugluk Na mě jo. Dokonce i folikuly mi rostly zcela pravidelně a všechny stejným tempem, žádný že se najednou vylouply nějaké nové nebo něco dorostlo. Doktorka říkala, že ještě neviděla, aby někdo jel přesně podle skript :mrgreen: Nakonec se to absolutně nečekaně moc dobře nedopadlo, zůstal aspoň tenhle loudavý Jedináček. Ten měl opoždění jen na Petriho misce, od té doby zase hezky pravidelně, tabulkově. Včera na kontrole doktorka říkala, že i z průměrných hodnot má ve všem průměr :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama