Uhnízdění - jak dlouho?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 09:28
Uhnízdění - jak dlouho?

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat zda někdo nemáte zkušenost s tím, že víte, kdy byl poslední nechráněný sex, ovulaci nevíte. Uděláte si několik testů a pozitivní ho máte opravdu za dlouho od toho posledního sexu. Třeba až po 3 týdnech je pozitivní. Zda dlouhé uhnízdění má pak něco společného s tím, jak se těhotenství daří. Neumím to lépe popsat, snad mě pochopíte. :D

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
berry4
Nadpozemská drbna 28474 příspěvků 09.06.19 09:38

Po 3 týdnech od nechráněného testu?

ugluk
Hvězda diskuse 46711 příspěvků 09.06.19 09:39

Divný dotaz. Test řekne jenom je/ není tam hCG. Ani moc přesně nukáže jeho množství. Pokud bys testovala z krve, dá se posoudit dynamika růstu, ale i tak je to hodně individuální. Plus sex nerovná se početí, může tam být klidně i pětidenní rozdíl. Takže v případě pozitivního testu zajdi tak 6 týdnů po sexu na ultrazvuk, ten o prosperitě těhotenství vypoví výrazně více než datum pozitivního testu. Na druhou stranu jistě na tomto webu najdeš lidi, kteří ti z data sexu a síly čárky vyvěští pomalu i pohlaví a datum narození ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 09:39
@berry4 píše:
Po 3 týdnech od nechráněného testu?

Co? Od nechráněného sexu… ne testu.

Verun83
Echt Kelišová 9904 příspěvků 09.06.19 09:40

Rekla bych, ze ne. Mohli jste mit sex pred ovulaci. Spermie jsou schopne na vajicko nekolik dni,,pockat,,. To by odpovidalo plus minus 3tydnum od sexu… ale kolikrat tehotensky test nedetekuje tehotenstvi, pritom normalne zdrave probiha.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 09:47
@ugluk píše:
Divný dotaz. Test řekne jenom je/ není tam hCG. Ani moc přesně nukáže jeho množství. Pokud bys testovala z krve, dá se posoudit dynamika růstu, ale i tak je to hodně individuální. Plus sex nerovná se početí, může tam být klidně i pětidenní rozdíl. Takže v případě pozitivního testu zajdi tak 6 týdnů po sexu na ultrazvuk, ten o prosperitě těhotenství vypoví výrazně více než datum pozitivního testu. Na druhou stranu jistě na tomto webu najdeš lidi, kteří ti z data sexu a síly čárky vyvěští pomalu i pohlaví a datum narození ;)

Mě je jasné, že datum nechráněného sexu, není datum ovulace, i to zmiňuji. Nechci vědět, zda jsem nebo nejsem těhotná, nebo co se mi narodí, atd. :D Jen mě zajímalo, zda je tu někdo, kdo má nebo měl třeba takový problém. Z krve se to samozřejmě pozná lépe ale nejde mi o to, jak to zjistit, spíš o to, zda existuje někdo kdo měl třeba více potratů, právě z důvodu dlouhého uhnízdění, pak třeba špatně rostoucí hcg a přímo to doktor zjistil, že se nedaří donosit mimčo právě kvůli uhnízdění. Prostě jestli má čas uhnízdění nějaký dopad na prosperitu těhotenství.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 09:50

@Anonymní píše:
Mě je jasné, že datum nechráněného sexu, není datum ovulace, i to zmiňuji. Nechci vědět, zda jsem nebo nejsem těhotná, nebo co se mi narodí, atd. :D Jen mě zajímalo, zda je tu někdo, kdo má nebo měl třeba takový problém. Z krve se to samozřejmě pozná lépe ale nejde mi o to, jak to zjistit, spíš o to, zda existuje někdo kdo měl třeba více potratů, právě z důvodu dlouhého uhnízdění, pak třeba špatně rostoucí hcg. A přímo to doktor zjistil, že se nedaří donosit mimčo právě kvůli uhnízdění. Prostě jestli má čas uhnízdění nějaký dopad na prosperitu těhotenství.

Verun83
Echt Kelišová 9904 příspěvků 09.06.19 09:51
@Anonymní píše:
Mě je jasné, že datum nechráněného sexu, není datum ovulace, i to zmiňuji. Nechci vědět, zda jsem nebo nejsem těhotná, nebo co se mi narodí, atd. :D Jen mě zajímalo, zda je tu někdo, kdo má nebo měl třeba takový problém. Z krve se to samozřejmě pozná lépe ale nejde mi o to, jak to zjistit, spíš o to, zda existuje někdo kdo měl třeba více potratů, právě z důvodu dlouhého uhnízdění, pak třeba špatně rostoucí hcg a přímo to doktor zjistil, že se nedaří donosit mimčo právě kvůli uhnízdění. Prostě jestli má čas uhnízdění nějaký dopad na prosperitu těhotenství.

Ale doba uhnizdovani neni 3tydny. pokud se plod u tebe nemuze dostatecne zachytit, tak zrejme nemas dostatecne vysokou sliznici

Káč1234
Stálice 60 příspěvků 09.06.19 09:54
@Verun83 píše:
Ale doba uhnizdovani neni 3tydny. pokud se plod u tebe nemuze dostatecne zachytit, tak zrejme nemas dostatecne vysokou sliznici [/citace…
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 09:56

To jsem ale ani nenapsala. Přečti si ten příspěvek znova.

ugluk
Hvězda diskuse 46711 příspěvků 09.06.19 09:58

Ono to ale vůbec nemusí být opožděné uhnízdění, když neznáš ovulaci, stejně jako že nevíš, jak se ti hCG vylučuje do moči… a jsou normálně prosperující těhotenství, která to hCG mají nižší, a naopak neprosperující, kterým roste ukázkově. Já potratila dvakrát (pokaždé zamlklé těhotenství). Poprvé jsem měla čárky extra silné už po dvou týdnech od oplodnění (já datum oplodnění znala, bylo to po IVF), podruhé se ukázaly dost pozdě a byly nevýrazné. I každé z mých dvou vydařených těhotenství bylo, co se týče testů, trochu jiné.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 10:01
@ugluk píše:
Ono to ale vůbec nemusí být opožděné uhnízdění, když neznáš ovulaci, stejně jako že nevíš, jak se ti hCG vylučuje do moči… a jsou normálně prosperující těhotenství, která to hCG mají nižší, a naopak neprosperující, kterým roste ukázkově. Já potratila dvakrát (pokaždé zamlklé těhotenství). Poprvé jsem měla čárky extra silné už po dvou týdnech od oplodnění (já datum oplodnění znala, bylo to po IVF), podruhé se ukázaly dost pozdě a byly nevýrazné. I každé z mých dvou vydařených těhotenství bylo, co se týče testů, trochu jiné.

Děkuju za zkušenost. Mě to prostě vrtá hlavou.

ugluk
Hvězda diskuse 46711 příspěvků 09.06.19 10:03

A jinak ještě - doba uhnízdění se z testu taky moc nepozná. Normální uhnízdění je v rozmezí 5-11 dní od plodnění, většinou 7-9, později už se to nemá jak uhnízdit. Co řešíš ty, není uhnízdění, ale pomalejší vylučování hCG do moči. A zde je otázka, jestli se do moči vylučuje pomaleji a v krvi je normálně, jestli se vylučuje celkově pomaleji (a od začátku pomalu stoupá) nebo je jen pozdější nástup a celkově nižší hladina… ale prostě ty testy z moči jsou hodně orientační a nic víc než, zda v moči hCG je nebo není, se z nich nevyčte.

histep
Závislačka 4828 příspěvků 09.06.19 10:04

Zakladatelko, ja mela vzdy uz 11 dni po jasne urcene ovulaci pozitivni tehotensky test a stejne jsem 4× potratila. Ze zacatku byly vzdy i hodnoty hCG a narust ukazkove.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 10:06

Díky moc, prostě jsem měla 2 potraty a vždy jsem čekala docela dlouho od nechráněného sexu na pozitivní test. A nedopadlo to, tak jsem si říkala, zda to nemá souvislost. Jsou tady ženy, které napíšou, že pokud test není pozitivní do toho a toho dne, je to v háji. :D

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama