“Uhnízdění” novorozence v kočárku

14.5.21 11:15

“Uhnízdění” novorozence v kočárku

Ahoj maminky,
mám 8 týdenní holčičku a teď jak byly první teplé dny a já ji dala do kočárku jen tak bez fusaku, zjistila jsem, že se jí tam nelíbí. Že jí chybí mantinely. Hrozně tam lítá. Jak jste to prosím řešily vy? Dává mi smysl třeba dát ji na péřovou zavinovačku, ale co v teplých dnech 25+? Nějakou podložku? Děkuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5558
14.5.21 11:18

Péřovou bych nedala ani 15+, to bude se potit. Já dávala jen tenkou zavinovačku, takovou spíše tenoučkou dečku bavlněnou a měla tam vždy plínu ona ji tak ráda muchlala. Ale dcera neměla ráda jak byla ztažena. Ale spíše bych ji tam dala jen bavlněnou zavinovačku, prostor ji to zmenší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3669
14.5.21 11:19

Já bych dala rychlozavinovacku nebo srolovat kolem deku, aby v kočárku nepoletovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11023
14.5.21 11:24

Buď něco takového nebo srolovat okolo korbičky deku, aby tam neměla tolik volného prostoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64469
14.5.21 11:28

Sroluj je tvé oblečení, bude tě cítit, bude v klidu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2050
14.5.21 11:38

Používala je rychlozavinovacku a kolem dokola smotanou deku nebo moji mikinu, bundu atp..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18126
14.5.21 11:45

Pod ni lehkou deku a kolem mi taky deku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21650
14.5.21 11:45

Já si ušila hnízdečko do kočárku, dají se koupit různý copánkový mantinely nebo to vyřeší ta stočená deka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
14.5.21 11:46

Já jsem naopak používala péřovou zavinovačku i v létě. Samozřejmě rozbalenou, konce jsem ohnula do stran a tak se ještě zmenšil prostor v kočárku. Na zavinovačku jsem dávala ještě látkovou plenu, kvůli případnému pocení. Mám dítě narozené na konci července a péřovou zavinovačku jsem dost využila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
351
14.5.21 11:50

Peří má jak chladivé tak tepelně izolační vlastnosti. Proto se tak hojně využívá i ve spacích pytlech, které se používají i v letě. Stačí dát rozbalenou peřovou zavinku do kočárku a na ni položit miminko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19809
14.5.21 11:51

Dávala jsem a zase budu davet spát na perovou zavinovacku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1727
14.5.21 11:51

Podložila jsem ho rychlozavinovačkou, místo abych ho ale přikryla, jsem ty rohy srolovala do stran, takže tam tolik nepoletoval. Kolem hlavy můžeš srolovat plínu.
Péřová zavinovačka je dobrá dokud je dítě fakt malé a nebo máš opravdu obrovský kočár. Ale v teple bych ji tam fakt nedávala. Ono v té korbě už je tak horko a moc tam nefouká. Takže by se akorát zapařila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7354
14.5.21 11:57

Já bych dala klasické hnízdečko do kočárku, jestli ho máš. Oběma dcerám se moc líbilo v něm ležet, byly pěkne na těsno, a dají se sehnat i z druhé ruky za pár kacek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19809
14.5.21 11:57
@nikive píše:
Peří má jak chladivé tak tepelně izolační vlastnosti. Proto se tak hojně využívá i ve spacích pytlech, které se používají i v letě. Stačí dát rozbalenou peřovou zavinku do kočárku a na ni položit miminko.

No počkat, ale i v tom létě se ten spacák používá, aby člověka zahrál. Nikdo si neleze do spacáku, aby se ochladil. Já nedám na perovou zavinovacku dopustit, ale ten příklad se spacakem je podivný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8712
14.5.21 12:17

@Marcelllli dávala jsem dceři péřová zavinovačku, i když bylo 25+. Oblékala jsem ji pak co nejméně. Jinak to nešlo, ona v kočárku jinak příšerně řvali a nic jiného nepomohlo, ani odložit něčím tenším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat