Reklama

Úhrada zboží po odchodu ze zaměstnání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jayn
Nováček 3 příspěvky 19.02.17 17:24
Úhrada zboží po odchodu ze zaměstnání

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Od půlky listopadu jsem začala pracovat ve zverimexu, kde už běžela akce 5+1 zdarma za granule, podotýkám, že mě vedoucí ani nikdo neupozornil, od kdy akce běží a že je potřeba hlídat datum na účtenkách zakoupených granulí. Mohla jsem se zeptat, ale myslela jsem si, že akce trvá už déle, když mi nikdo nic neřekl. A teď k věci, paní si koupila granule, donesla i nějaké staré účtenky a měla tedy nárok na jedny granule zdarma, a jak jsem nevěděla od kdy akce běží, tak jsem jí ty staré účtenky uznala a dala jedny granule zdarma. Slevový kupon se všemi účtenkami jsem založila do obálky, vedoucí se na ně sama v tu dobu dívala a nic mi neřekla. Po zkušební době jsem zaměstnání opustila. A teď mi přišla od vedoucí smska, že jsem dala paní granule zdarma, že jsem tam založila staré účtenky, kdy akce ještě neběžela a abych si šla pytel granulí zaplatit (1500Kč). A chci se vás zeptat, jestli je mojí povinností granule uhradit? Tenkrát to kontrolovala, nic neřekla a teď už tam nepracuji, má na to vůbec nárok to po mě zpětně chtít? Vím, že je moje vina, že jsem jí to uznala, ale na druhou stranu si myslím, že by mě měla informovat o akcích, které v tu dobu běží, abych si hlídala datumy na účtenkách. Momentálně jsem na pracáku a bez podpory, tudíž je ta částka pro mě fakt velká :roll: Pokud bude mít právo, tak jí ty granule ssamozřejmě uhradím, co mi zbyde, ale ona je taková, že bych se ani nedivila, kdyby si ty peníze pak sama strčila do kapsy, proto se tu na to radši ptám.
Moc děkuji všem za odpovědi ;)

Reklama

Reakce:

Dermabion
Ukecaná baba ;) 1366 příspěvků 19.02.17 17:31

Ne nemá. Musela by jsi mít podepsanou hmotnu, ona by někde musela mít popsanou tu akci a to ze te proškolila atd. Pokud by se chtěla soudit kvůli 1500kč bude to mít naročné.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 19.02.17 17:33

Nedala bych jí nic, tohle měla řešit při odchodu a ne zpětně.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1857 příspěvků 2 inzeráty 19.02.17 17:36

Ja myslim, ze to mela resit v den tveho odchodu :think: Takhle zpetne bych ji uz nic nedavala…

Paola21
Závislačka 3384 příspěvků 19.02.17 17:44

Nic bych takhle zpětně neplatila… To je jejich problém, měli si to hlídat lépe ještě když jsi tam pracovala a měli tě řádně informovat co a jak (od kdy do kdy akce běží atd.)

Jayn
Nováček 3 příspěvky 19.02.17 17:48

Hmotnou odpovědnost a celkové proškolení jsem právě podepisovala, ale o té akci mi nic neřekla :nevim:

Paola21
Závislačka 3384 příspěvků 19.02.17 17:55
@Jayn píše:
Hmotnou odpovědnost a celkové proškolení jsem právě podepisovala, ale o té akci mi nic neřekla :nevim:

Tak pokud není zmínka v tom proškolení, tak má smůlu. To by se mi taky líbilo si takhle zpětně na něco jakože vzpomenout a po někom vymáhat neoprávněně peníze :zed:

Kosopemi
Kecalka 176 příspěvků 19 inzerátů 19.02.17 18:04

Možná to byla tvoje chyba ( tím myslím, že ses sama nezajímala jaké akce probíhají a tak), ale rozhodně bych nic neplatila. Takové věci se řeší při odchodu, někdy i inventurou, takže buď v klidu.

Jayn
Nováček 3 příspěvky 19.02.17 18:12

V proškolení je psáno tohle: 1)Seznámení s firmou - pracoviste, organizace cinnosti a vnitrni usporadani pracoviste 2)Seznámení zamce s podmínkami prac. poměru 3)Seznámení s pravidly na pracovišti 4)Zajištění proškolení zaměstnance v BOZP a PO 5)Seznámení s pravidly jak nakládat s hotovostí

1. Seznámení s dalšími vnitřními dokumenty v závislosti na funkci a odpovědnostech zamce (směrnice)

Takže myslíte, že jí nemám nic dávat?

S.maya
Závislačka 4239 příspěvků 19.02.17 18:27

Když se sama na tebe dívala v tu dobu a nic ti neřekla, tak bych ji nic neplatila. Měla si to v tu dobu ověřit.

Nechápu, že jí to za to stojí. Jedny granule tam a jedny sem. Myslím, že firmu nějakých 1.500 nevytrhne.

Proto existuje i zkušební doba…zaucovala jsi se a měl tě někdo vést nebo hlídat a pomáhat ti.

Monchichik
Závislačka 4114 příspěvků 19.02.17 18:33

Teď chce peníze za jedny granule a když zjistí, že jí to dáš, tak se vynoří bůhvíco dalšího. Nic jí neplať.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama