Úhrada zboží po odchodu ze zaměstnání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jayn
Nováček 3 příspěvky 19.02.17 17:24
Úhrada zboží po odchodu ze zaměstnání

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Od půlky listopadu jsem začala pracovat ve zverimexu, kde už běžela akce 5+1 zdarma za granule, podotýkám, že mě vedoucí ani nikdo neupozornil, od kdy akce běží a že je potřeba hlídat datum na účtenkách zakoupených granulí. Mohla jsem se zeptat, ale myslela jsem si, že akce trvá už déle, když mi nikdo nic neřekl. A teď k věci, paní si koupila granule, donesla i nějaké staré účtenky a měla tedy nárok na jedny granule zdarma, a jak jsem nevěděla od kdy akce běží, tak jsem jí ty staré účtenky uznala a dala jedny granule zdarma. Slevový kupon se všemi účtenkami jsem založila do obálky, vedoucí se na ně sama v tu dobu dívala a nic mi neřekla. Po zkušební době jsem zaměstnání opustila. A teď mi přišla od vedoucí smska, že jsem dala paní granule zdarma, že jsem tam založila staré účtenky, kdy akce ještě neběžela a abych si šla pytel granulí zaplatit (1500Kč). A chci se vás zeptat, jestli je mojí povinností granule uhradit? Tenkrát to kontrolovala, nic neřekla a teď už tam nepracuji, má na to vůbec nárok to po mě zpětně chtít? Vím, že je moje vina, že jsem jí to uznala, ale na druhou stranu si myslím, že by mě měla informovat o akcích, které v tu dobu běží, abych si hlídala datumy na účtenkách. Momentálně jsem na pracáku a bez podpory, tudíž je ta částka pro mě fakt velká :roll: Pokud bude mít právo, tak jí ty granule ssamozřejmě uhradím, co mi zbyde, ale ona je taková, že bych se ani nedivila, kdyby si ty peníze pak sama strčila do kapsy, proto se tu na to radši ptám.
Moc děkuji všem za odpovědi ;)

Reakce:

Dermabion
Ukecaná baba ;) 1373 příspěvků 1 inzerát 19.02.17 17:31

Ne nemá. Musela by jsi mít podepsanou hmotnu, ona by někde musela mít popsanou tu akci a to ze te proškolila atd. Pokud by se chtěla soudit kvůli 1500kč bude to mít naročné.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 19.02.17 17:33

Nedala bych jí nic, tohle měla řešit při odchodu a ne zpětně.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1982 příspěvků 2 inzeráty 19.02.17 17:36

Ja myslim, ze to mela resit v den tveho odchodu :think: Takhle zpetne bych ji uz nic nedavala…

Paola21
Závislačka 3536 příspěvků 19.02.17 17:44

Nic bych takhle zpětně neplatila… To je jejich problém, měli si to hlídat lépe ještě když jsi tam pracovala a měli tě řádně informovat co a jak (od kdy do kdy akce běží atd.)

Jayn
Nováček 3 příspěvky 19.02.17 17:48

Hmotnou odpovědnost a celkové proškolení jsem právě podepisovala, ale o té akci mi nic neřekla :nevim:

Paola21
Závislačka 3536 příspěvků 19.02.17 17:55
@Jayn píše:
Hmotnou odpovědnost a celkové proškolení jsem právě podepisovala, ale o té akci mi nic neřekla :nevim:

Tak pokud není zmínka v tom proškolení, tak má smůlu. To by se mi taky líbilo si takhle zpětně na něco jakože vzpomenout a po někom vymáhat neoprávněně peníze :zed:

Kosopemi
Kecalka 182 příspěvků 17 inzerátů 19.02.17 18:04

Možná to byla tvoje chyba ( tím myslím, že ses sama nezajímala jaké akce probíhají a tak), ale rozhodně bych nic neplatila. Takové věci se řeší při odchodu, někdy i inventurou, takže buď v klidu.

Jayn
Nováček 3 příspěvky 19.02.17 18:12

V proškolení je psáno tohle: 1)Seznámení s firmou - pracoviste, organizace cinnosti a vnitrni usporadani pracoviste 2)Seznámení zamce s podmínkami prac. poměru 3)Seznámení s pravidly na pracovišti 4)Zajištění proškolení zaměstnance v BOZP a PO 5)Seznámení s pravidly jak nakládat s hotovostí

1. Seznámení s dalšími vnitřními dokumenty v závislosti na funkci a odpovědnostech zamce (směrnice)

Takže myslíte, že jí nemám nic dávat?

S.maya
Závislačka 4313 příspěvků 19.02.17 18:27

Když se sama na tebe dívala v tu dobu a nic ti neřekla, tak bych ji nic neplatila. Měla si to v tu dobu ověřit.

Nechápu, že jí to za to stojí. Jedny granule tam a jedny sem. Myslím, že firmu nějakých 1.500 nevytrhne.

Proto existuje i zkušební doba…zaucovala jsi se a měl tě někdo vést nebo hlídat a pomáhat ti.

Monchichik
Kelišová 5114 příspěvků 19.02.17 18:33

Teď chce peníze za jedny granule a když zjistí, že jí to dáš, tak se vynoří bůhvíco dalšího. Nic jí neplať.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >