Uhradí pojišťovna lék Eliquis?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Fassatka
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 06.12.17 10:17
Uhradí pojišťovna Eliquis?

Čau holky, chci se poradit: Jsem týden po RFA ablaci + izolace plicních žil = zkraceně odstranění fibrilace síní. Jsem kardiak za sebou tři kardiochirurgické operace + nespočet právě těchto ablaci. O co mi jde: Než jsem šla na tento zákrok doktorka mě na kardiochirurgii napsala na ředění krve Eliquis super na místo Warfarínu se nemusí chodit na odběry, můžete jíst co chcete. Teď po tom zákroku už mi ho napsat nechce, že prý přejdeme na Warfarín, protože Eliquis je drahý lék. Chci se zeptat: Můžu se sama za sebe obrátit na pojišťovnu? Nevím, pro koho tedy ten lék je? Když ne pro takového pacienta jako jsem já. Díky za odpověď případně Vaše zkušenosti.

Reklama

Reakce:

Borrealis
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 06.12.17 10:23

Zde jsou podmínky úhrady pojištovnou, předepisující kardiolog by měl přesně vědět zda je tento lék pro vás hrazen nebo nikoliv

1. Přípravek předepisuje internista, neurolog, kardiolog, angiolog, hematolog a geriatr v prevenci cévní mozkové příhody a systémové embolie u dospělých pacientů s nevalvulární fibrilací síní indikovaných k antikoagulační léčbě při kontraindikaci warfarinu, tj.: - nemožnost pravidelných kontrol INR - nežádoucí účinky při léčbě warfarinem - nemožnost udržet INR v terapeutickém rozmezí 2,0 - 3,0; tzn. 2 ze 6 měření nejsou v uvedeném terapeutickém rozmezí - rezistence na warfarin, tj. nutnost podávat denní dávku více než 10 mg a to a) v sekundární prevenci (tj. po cévní mozkové příhodě, tranzitorní ischemické atace nebo systémové embolii) b) v primární prevenci za předpokladu přítomnosti jednoho nebo více z následujících rizikových faktorů: symptomatické srdeční selhání třídy II či vyšší podle klasifikace NYHA, věk vyšší nebo rovný 75 let, diabetes mellitus, hypertenze.

2. Přípravek předepisuje internista, neurolog, kardiolog, angiolog, hematolog, ortoped, chirurg a geriatr v indikaci léčby a sekundární prevence hluboké žilní trombózy nebo plicní embolie:a) po dobu tří měsíců pokud rizikový faktor vzniku trombózy pominul - v případě „sekundární trombózy“, např. po operaci, po úrazu, po porodu, b) po dobu šesti měsíců pokud nebyl vyvolávající faktor vzniku zjištěn, tj. jedná se o idiopatickou trombózu, c) po dobu dvanácti měsíců u nemocných s významnou trombofilií, zejména vrozenou (deficience antikoagulačně působících proteinů nebo kombinace heterozygocie mutací faktoru V a II, případně jejich samostatná homozygotní forma, pozitivita lupus antikoagulans), případně jde-li o recidivu proximální flebotrombózy nebo symptomatické plicní embolie a při zvýšeném riziku recidivy na podkladě získaného, trvajícího trombofilního stavu (hormonální léčba, kterou nelze ukončit nebo přerušit, nefrotický syndrom, chronické autoimunitní onemocnění, nespecifický střevní zánět, pokročilé stavy srdeční nebo respirační insuficience - NYHA III a IV).

Borrealis
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 06.12.17 10:28

Jinak z toho co píšete se mi spíše jeví, že nesplnujete podmínky pro to, aby jej pojištovna hradila, ale opravdu detailně nelze říci, takže obrátit se na ošetřujícího lékaře, ten bude vědět

lék může psát lékař specializace : ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí, traumatologie
neurologie, dětská neurologie
kardiologie, dětská kardiologie, angiologie
vnitřní lékařství
hematologie a transfúzní lékařství, dětská onkologie a hematologie
geriatrie
chirurgie, dětská chirurgie, cévní chirurgie, hrudní chirurgie, kardiochirurgie, orální a maxilofaciální chirurgie, neurochirurgie, plastická chirurgie, traumatologie

a pouze za podmínek viz výše, tak se poptejte přímo ošetřujícího lékaře

tento lék ma v limitech myslím E, takže ošetřující lékař nesmí preskripci házet jinam na někoho jiného

faktem je, že i když splníte podmínky pro úhradu, když ošetřující lékař přesahne limity, pokutu dostane on, takže zkuste se domluvit, proptat, není to vždy jednoduché :?
:mavam:

Fassatka
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 06.12.17 10:56

Díky, rozhodla jsem se, že si je snad i zaplatím sama. Jsou to necelé 2000,–kč na měsíc. Po Warfarinu mně padaly vlasy a menstruovala jsem až 15 dní. To ale prý nejsou nežádoucí účinky. Díky za zprávu.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

„Snažilka“ Schneiderová si neklade nízké cíle: V Tváři chce pokořit Ozzyho!

Herečka Jitka Schneiderová (45) miluje výzvy! A když jsou navíc televizní a v... číst dále >

Komplic ústeckého vraha před soudem: Na jeho verzi něco nesedí!

Soud začal projednávat případ dvojnásobné vraždy a znásilnění v chatové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Reklama