Reklama

Uhradí pojišťovna lék Eliquis?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Fassatka
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 06.12.17 10:17
Uhradí pojišťovna Eliquis?

Čau holky, chci se poradit: Jsem týden po RFA ablaci + izolace plicních žil = zkraceně odstranění fibrilace síní. Jsem kardiak za sebou tři kardiochirurgické operace + nespočet právě těchto ablaci. O co mi jde: Než jsem šla na tento zákrok doktorka mě na kardiochirurgii napsala na ředění krve Eliquis super na místo Warfarínu se nemusí chodit na odběry, můžete jíst co chcete. Teď po tom zákroku už mi ho napsat nechce, že prý přejdeme na Warfarín, protože Eliquis je drahý lék. Chci se zeptat: Můžu se sama za sebe obrátit na pojišťovnu? Nevím, pro koho tedy ten lék je? Když ne pro takového pacienta jako jsem já. Díky za odpověď případně Vaše zkušenosti.


Reklama

Reakce:
 
Borrealis
Ukecaná baba ;) 2083 příspěvků 06.12.17 10:23

Zde jsou podmínky úhrady pojištovnou, předepisující kardiolog by měl přesně vědět zda je tento lék pro vás hrazen nebo nikoliv

1. Přípravek předepisuje internista, neurolog, kardiolog, angiolog, hematolog a geriatr v prevenci cévní mozkové příhody a systémové embolie u dospělých pacientů s nevalvulární fibrilací síní indikovaných k antikoagulační léčbě při kontraindikaci warfarinu, tj.: - nemožnost pravidelných kontrol INR - nežádoucí účinky při léčbě warfarinem - nemožnost udržet INR v terapeutickém rozmezí 2,0 - 3,0; tzn. 2 ze 6 měření nejsou v uvedeném terapeutickém rozmezí - rezistence na warfarin, tj. nutnost podávat denní dávku více než 10 mg a to a) v sekundární prevenci (tj. po cévní mozkové příhodě, tranzitorní ischemické atace nebo systémové embolii) b) v primární prevenci za předpokladu přítomnosti jednoho nebo více z následujících rizikových faktorů: symptomatické srdeční selhání třídy II či vyšší podle klasifikace NYHA, věk vyšší nebo rovný 75 let, diabetes mellitus, hypertenze.

2. Přípravek předepisuje internista, neurolog, kardiolog, angiolog, hematolog, ortoped, chirurg a geriatr v indikaci léčby a sekundární prevence hluboké žilní trombózy nebo plicní embolie:a) po dobu tří měsíců pokud rizikový faktor vzniku trombózy pominul - v případě „sekundární trombózy“, např. po operaci, po úrazu, po porodu, b) po dobu šesti měsíců pokud nebyl vyvolávající faktor vzniku zjištěn, tj. jedná se o idiopatickou trombózu, c) po dobu dvanácti měsíců u nemocných s významnou trombofilií, zejména vrozenou (deficience antikoagulačně působících proteinů nebo kombinace heterozygocie mutací faktoru V a II, případně jejich samostatná homozygotní forma, pozitivita lupus antikoagulans), případně jde-li o recidivu proximální flebotrombózy nebo symptomatické plicní embolie a při zvýšeném riziku recidivy na podkladě získaného, trvajícího trombofilního stavu (hormonální léčba, kterou nelze ukončit nebo přerušit, nefrotický syndrom, chronické autoimunitní onemocnění, nespecifický střevní zánět, pokročilé stavy srdeční nebo respirační insuficience - NYHA III a IV).

 
Borrealis
Ukecaná baba ;) 2083 příspěvků 06.12.17 10:28

Jinak z toho co píšete se mi spíše jeví, že nesplnujete podmínky pro to, aby jej pojištovna hradila, ale opravdu detailně nelze říci, takže obrátit se na ošetřujícího lékaře, ten bude vědět

lék může psát lékař specializace : ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí, traumatologie
neurologie, dětská neurologie
kardiologie, dětská kardiologie, angiologie
vnitřní lékařství
hematologie a transfúzní lékařství, dětská onkologie a hematologie
geriatrie
chirurgie, dětská chirurgie, cévní chirurgie, hrudní chirurgie, kardiochirurgie, orální a maxilofaciální chirurgie, neurochirurgie, plastická chirurgie, traumatologie

a pouze za podmínek viz výše, tak se poptejte přímo ošetřujícího lékaře

tento lék ma v limitech myslím E, takže ošetřující lékař nesmí preskripci házet jinam na někoho jiného

faktem je, že i když splníte podmínky pro úhradu, když ošetřující lékař přesahne limity, pokutu dostane on, takže zkuste se domluvit, proptat, není to vždy jednoduché :?
:mavam:

 
Fassatka
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 06.12.17 10:56

Díky, rozhodla jsem se, že si je snad i zaplatím sama. Jsou to necelé 2000,–kč na měsíc. Po Warfarinu mně padaly vlasy a menstruovala jsem až 15 dní. To ale prý nejsou nežádoucí účinky. Díky za zprávu.


Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

Novak Djokovič je v Praze! Na rozlučku Štěpánka si přivezl manželku Jelenu

Legendární český tenista Radek Štěpánek sice kariéru ukončil už loni v... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >