Uhrazený dluh u T-mobile, který vymáhají znova?

724
11.5.17 15:13

Uhrazený dluh u T-mobile, který vymáhají znova?

Ahoj holky.

Mám takový menší problém, který souvisí s mojí blbostí z minulosti.

Pracovala jsem při škole tak 5 let zpět v call-centru, které zastupovalo T-mobile. Bohužel jsem se nechala ukecat kolegyní a sestrou k tomu, abych jim na sebe zřídila každé paušál, který měly ony platit (další 2 paušály mají mí rodiče, kteří to naštěstí dodnes platí tak jak mají). Kolegyně za 3 měsíce odešla a začala dělat mrtvého brouka (na fb mně dala do ignoru, tel. který měla si zrušila), sestra to chvíli platila, takže tu jsem neřešila (platit přestala až když přišla o práci). Bohužel jsem to nějak odsunula na druhou kolej a neřešila…

Jenže v minulém roce jsem dostala exekuci na mzdu (dluh u T-Mobilu asi 12.000,– Kč) a zároveň se dozvěděla o další čekající exekuci na plat u T-Mobilu (asi 13.000,–Kč)obě byly dlužné částky za nezaplaccený paušál v období 2012-2013. Druhou exekuci jsem radeji začala platit sama a povedlo se mi vše uhradit v r. 2016 a současně jsem obdržela i potvrzující dopis z ex. úřadu že je vše doplaceno(v domění, že mám klid a už takovou blbost neudělám jsem si oddychla).

Jenže včera (tj. 10.5.2017) jsem byla s mamkou na pobočce, abychom zrušily paušály, jenže tam jsem se dozvěděla že pořád něco dlužím. Na zák. lince si mně házeli jak horký brambor a vylezlo z nich, že tam dlužím pořád 15 tisíc + úroky za bývalou kolegyni a cca 700 kč na paušál po sestře. Podotýkám, že kdybych tam nešla tak o tom ani nevím. :pocitac:

Nevíte co v takové situaci dělat? Mám jim zaslat potvrzení od exekučního úřadu že je vše doplaceno a oni se k tomu nějak mají vyjádřit. Víc informací oni prej neví krom toho že ta dlužná částka odpovídá roku stejnému jako tu co už mám dávno uhrazenou tak doufám že tam jen mají bordel oni.

P. S. omlouvám se za román chtěla jsem to napsal raději tak jak to je, kdyby byl někdo z oboru. :(

Příspěvek upraven 11.05.17 v 15:19

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11.5.17 15:19

Jo tak s T-mobilem už mám taky svoji zkušenost. Asi tak před půl rokem mi účtovali internet v mobilu, na který jsem vůbec nechodila, ani data nezapínala, a jednoho krásného dne jsem chtěla poslal SMS a zjistila jsem, že to nejde páč jsem v mínusu s kreditem. Tak jsem si najela na výpis na jejich webovkách a zjistila jsem, že mi strhávali peníze za něco, co jsem vůbec nepoužívala ani neaktivovala. Takže jsem jim tam hned psala, co to má znamenat a nenechala se. Vše mi vrátili + mi ještě dali kredit navíc. Prostě pokud víš, že jsi v právu ty, tak nenech sebou zametat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.5.17 15:25

Tak u T-mobile jsem pracovala. Takže trochu vím, že tyhle zanedbané pohledávky, které už prošly přes ČtÚ a byly dál vymáhány jsou těžko vysvětlitelné. Ale zakladatelko. Ideálně ti doporučím napsat přímo dopis nebo e-mail, protože řadový operátor či zaměstnanec pobočky nevidí to, co vidí platební nebo právní oddělení. Hlavně si zjisti, ke kterému datu služby byly zrušeny (asi z důvodu neplacení). Dále kolik byla dlužná částka, kolik pokuta čtÚ a kolik další upomínky a penále. Dál musím zjistit, kolik byly poplatky za předání do inkasní a dále exekuční kanceláře + poplatek exekutorovi. S první částí napiš na T-mobile a zašli jim potvrzení, co ti dali exe. Oni ti vše vyčíslí a pošlou. Ale kolik si napočítal exekutor už ti asi nezjistí, protože v tu dobu už to bylo určitě v inkasní agentuře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4356
11.5.17 15:25

Spojila bych se znovu s exekutorem. Vis co, tmobil v tom muze mit bordel.
Pokud mas pisemne vyjadreni, ze jsou veskere pohledavky uhrazeny, poslala bych jim kopii doporucene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.5.17 15:26
@Werushka77 píše:
Jo tak s T-mobilem už mám taky svoji zkušenost. Asi tak před půl rokem mi účtovali internet v mobilu, na který jsem vůbec nechodila, ani data nezapínala, a jednoho krásného dne jsem chtěla poslal SMS a zjistila jsem, že to nejde páč jsem v mínusu s kreditem. Tak jsem si najela na výpis na jejich webovkách a zjistila jsem, že mi strhávali peníze za něco, co jsem vůbec nepoužívala ani neaktivovala. Takže jsem jim tam hned psala, co to má znamenat a nenechala se. Vše mi vrátili + mi ještě dali kredit navíc. Prostě pokud víš, že jsi v právu ty, tak nenech sebou zametat.

Ne vždy je zákazník v právu, ale ke spokojenosti zákazníka se drobné kreditní částky vracejí jako vstřícný krok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
724
11.5.17 15:30

@Iustitia omnibus @Halamka Děkuji za rady. Já fakt pevně doufám že to není nic navíc, protože když jsem na TM volala hned jak jsem se dozvěděla o tom že mám u nich dluh který má už pod sebou ex. úřad tak mi potvrdili právě že jediné co tam je tak je těch 12 tisí a těch 13 tisíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.5.17 15:32

@Iustitia omnibus To asi ne, ale tak nejsem hloupá, abych si nepamatovala, zda jsem používala internet či ne. Takže mě to docela hodně naštvalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70691
11.5.17 15:35
@Werushka77 píše:
@Iustitia omnibus To asi ne, ale tak nejsem hloupá, abych si nepamatovala, zda jsem používala internet či ne. Takže mě to docela hodně naštvalo.

To ale ještě neznamená, že sis ho nemohla aktivovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
11.5.17 15:37

Nám přišel dopis z t-mobile že manžel dluží několik tisíc za číslo, které už je 10 let vyhozené :mrgreen: zaplatili jsme to, šla jsem se tam zeptat jestli podle RČ už tam nikde nic nemá a prý neměl a pár měsíců na to přišel další dopis, zase pár tisíc… ještě po roce jsem se tam byla ptát a prý vše ok, tak snad nás nic nepřekvapí… je to hnus celý t-mobile
u vodafonu jsem měla paušál a nikdy jsem nemusela podepsat ani jednu smlouvu

• Nahlásit
  • Citovat
Smazaný anonym
11.5.17 15:43

@lavazza2 Když jsi splatila jenom tu druhou exekuci, tak tam pořád zůstává ta první, kterou jsi neuhradila podle výše uvedeného. Že je to 15tis místo 12tis souvisí asi s dalším penálem. Na každou exekuci mohl být jiný exekutor, tudíž nemusí sedět, že máš vše uhrazené. Máš nejspíš uhrazenou jenom tu druhou pohledávku… :nevim:

• Citovat
  • Upravit
11.5.17 15:46

@lavazza2 Určitě napiš. Dohledají ti to přímo na oddělení, které má náhled i hodně zpětně. Jen asi bude nepříjemné, pokud se to nechalo dlouho, že tam bude ta pokuta ČtÚ, ta bývá nepříjemná. Určitě si proto nech i vyčíslit úroky, pokuty a upomínky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4887
11.5.17 15:47
@monrom píše:
@lavazza2 Když jsi splatila jenom tu druhou exekuci, tak tam pořád zůstává ta první, kterou jsi neuhradila podle výše uvedeného. Že je to 15tis místo 12tis souvisí asi s dalším penálem. Na každou exekuci mohl být jiný exekutor, tudíž nemusí sedět, že máš vše uhrazené. Máš nejspíš uhrazenou jenom tu druhou pohledávku… :nevim:

Přesně tohle jsem chtěla napsat. Jeden dluh za sestru, druhý za kolegyni a zakladatelka asi zaplatila jen za jednu z nich. Tak jsem.to teda pochopila já

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
724
11.5.17 15:47

@monrom Možná jsem to v popisu popsala kostrbatě. Ale mně nejprve přišla exekuce na cca 12tísíc jako povinnou srážku z platu. Na základě toho, jsem pak volala do T-Mobilu a chtěla vědět za co to je, kdy to bylo co dluh vznikl a popř. kolik a co tam ještě dlužím - a slečna mi sdělila, že je tam ještě jedna dlužná částka, také už v exekučním řízení. Jenže nemůžou být současně 2 ex. srážky z platu, tak jsem si u TM zjistila o jaký úřad jde a domluvila se s tím úřadem na splátkovém kalendáři… Takže jem současně splácela oba dva dluhy najednou (dnes už zaplaceny dávno) a měly to být dle slov té operátorky všechny dluhy co u nich mám.

Příspěvek upraven 11.05.17 v 15:48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.5.17 15:48
@Moniňoň píše:
Přesně tohle jsem chtěla napsat. Jeden dluh za sestru, druhý za kolegyni a zakladatelka asi zaplatila jen za jednu z nich. Tak jsem.to teda pochopila já

Tak pak by to bylo zcela jednoduché. Ale spíše si myslím, že tam budou lítat ty upomínky a čtú. Ne vše vždy jde hned na exekuci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4887
11.5.17 15:50
@Iustitia omnibus píše:
Tak pak by to bylo zcela jednoduché. Ale spíše si myslím, že tam budou lítat ty upomínky a čtú. Ne vše vždy jde hned na exekuci.

No právě proto ji dle mě exekutor řekl, že je vše v pořádku, protože u něj nejspíš ano. Druhá pohledávka k exekutorovi mohla postoupit později

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama