UJAK vs. ČZU -ICV pedagogické minimum

Anonymní
8.6.20 15:24

UJAK vs. ČZU -ICV pedagogické minimum

Ahoj, je tady prosím někdo, kdo studoval pedagogické minimum na univerzitě UJAK a nebo doplňkové studium pro pedagogy na ČZU? Jak jste s univerzitou UJAK spokojeni? Nečetla jsem na ni dobré recenze. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

78
8.6.20 16:18

UJAK není dobrá škola a klasické studium bych tam nedělal. Na druhou stranu, pedagogické minimum není klasické studium, ale spíše kurz. Dost záleží k čemu to potřebuješ. Pokud si musíš doplnit vzdělání a tak zůstat ve stávající práci, tak je to asi jedno. Jinak asi ČZU vypadá lépe a asi bude i kvalitnější a jelikož je to veřejná VŠ, tak možná i levnější.

Ale upřímně si myslím, že ve školství je nedostatek a že bude každému putna, jestli to máš z UJAK nebo ČZU…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.6.20 17:01
@Sorin píše:
UJAK není dobrá škola a klasické studium bych tam nedělal. Na druhou stranu, pedagogické minimum není klasické studium, ale spíše kurz. Dost záleží k čemu to potřebuješ. Pokud si musíš doplnit vzdělání a tak zůstat ve stávající práci, tak je to asi jedno. Jinak asi ČZU vypadá lépe a asi bude i kvalitnější a jelikož je to veřejná VŠ, tak možná i levnější.Ale upřímně si myslím, že ve školství je nedostatek a že bude každému putna, jestli to máš z UJAK nebo ČZU…

Potřebuji to, abych si mohla najít práci ve školství. Zatím ve školství neoracuji, ale ráda bych. Jinak nevím, sice se všude píše, jak je málo učitelů, ale když se dívám na nabídky práce ve školství (učitelé), tak žádné nikde nejsou. :nevim: a levnější, ono to na obou školách vychází zhruba stejně. Jen na ČZU je to na 3 roky, klasicky Bc. na UJAK je to kurz na 3 semestry.

• Nahlásit
  • Citovat
2122
8.6.20 17:33

UJAK je nejhorší škola v republice a je tím vyhlášená. Ale ve školství myslím, že práci stejně najdeš, učitelů je prý pořád málo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
8.6.20 23:46
@Anonymní píše:
Potřebuji to, abych si mohla najít práci ve školství. Zatím ve školství neoracuji, ale ráda bych. Jinak nevím, sice se všude píše, jak je málo učitelů, ale když se dívám na nabídky práce ve školství (učitelé), tak žádné nikde nejsou. :nevim: a levnější, ono to na obou školách vychází zhruba stejně. Jen na ČZU je to na 3 roky, klasicky Bc. na UJAK je to kurz na 3 semestry.

Tak to jsou ale celkem dva úplně odlišné modely. Pokud si můžeš dovolit 3 roky studovat tak běž na ČZU, budeš mít bakalářské vysokoškolské vzdělání - můžeš v budoucnu pokračovat dál a celkově máš šanci na lepší uplatnění…pokud nechceš 3 rok studovat, tak kurz. To prostě záleží, jaké máš možnosti. To je celkem srovnávání jablek a hrušek. Kurz x klasické bakalářské studium. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.6.20 00:33
@Sorin píše:
Tak to jsou ale celkem dva úplně odlišné modely. Pokud si můžeš dovolit 3 roky studovat tak běž na ČZU, budeš mít bakalářské vysokoškolské vzdělání - můžeš v budoucnu pokračovat dál a celkově máš šanci na lepší uplatnění…pokud nechceš 3 rok studovat, tak kurz. To prostě záleží, jaké máš možnosti. To je celkem srovnávání jablek a hrušek. Kurz x klasické bakalářské studium. :nevim:

no odlišné modely… asi nerozumím co tím chceš říct? Oběma studii bych si zajistila kvalifikaci, díky které bych mohla učit. Teď mám VŠ nepedagogického směru. Na ČZU se jedná o bc. program, který je zdarma a UJAK se jedná o kurz v délce 3 semestrů, za které se platí. Po pravdě nevím, jaký obsahový rozdíl v nich je. Oběma „kurzy“ lze získat pedagogické vzdělání dle zákona 563/2004 Sb.,. Jinak dovolit si 3 roky studovat… po pravdě se mi spíš nechce trávit 3 roky dalším bc. studiem, abych pak zjistila, že se zase změní požadavky na učitele… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
1157
9.6.20 04:49
@Anonymní píše:

Učitelů je málo. Hlavně na ZŠ. A jako vždy… každý trouba, co se nedostane na VŠ, spadne dost často na pedagogické vzdělání. A tenhle studijní odpad pak učí naše děti. K zblití.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.6.20 07:10

Mám 2lete studium na IVP na ČZU a bylo to v pohodě. Nakonec mi je to teda k ničemu, ale nevadí. Na UJAK bych nešla.

• Nahlásit
  • Citovat
9.6.20 07:11
@Johnny7 píše:
Učitelů je málo. Hlavně na ZŠ. A jako vždy… každý trouba, co se nedostane na VŠ, spadne dost často na pedagogické vzdělání. A tenhle studijní odpad pak učí naše děti. K zblití.

A žes nešel dělat učitele…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1698
9.6.20 07:18
@DoktorkaZorkaHorká píše:
A žes nešel dělat učitele…

Vždyť má pravdu. Učit by měla elita a ne někdo, kdo vůbec uvažuje o UJAK nebo ČZU :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10154
9.6.20 07:20
@Anonymní píše:
no odlišné modely… asi nerozumím co tím chceš říct? Oběma studii bych si zajistila kvalifikaci, díky které bych mohla učit. Teď mám VŠ nepedagogického směru. Na ČZU se jedná o bc. program, který je zdarma a UJAK se jedná o kurz v délce 3 semestrů, za které se platí. Po pravdě nevím, jaký obsahový rozdíl v nich je. Oběma „kurzy“ lze získat pedagogické vzdělání dle zákona 563/2004 Sb.,. Jinak dovolit si 3 roky studovat… po pravdě se mi spíš nechce trávit 3 roky dalším bc. studiem, abych pak zjistila, že se zase změní požadavky na učitele… :think:

No porovnávat studium s kurzem.
Takže buď půjdeš na celozivotko, které se dá udělat i jinde, ale řekla bych, že i UJAK je v pořádku, mají akreditací. Nebo půjdeš znovu studovat VS.
Tak záleží na tobě, ci chceš.
Mrkni na UHK, tam je nabídka celoživotního také pestrá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10154
9.6.20 07:21
@Johnny7 píše:

Ona už má vystudovanou VS, ty kaspare

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.6.20 07:29
@TrueIsFalse píše:
Vždyť má pravdu. Učit by měla elita a ne někdo, kdo vůbec uvažuje o UJAK nebo ČZU :think:

To by ta elita musela být elitně zaplacená a je to doplňkové vzdělání k jiné VŠ… Což může být třeba UK…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.6.20 09:13
@Johnny7 píše:

Nezlob se na mě, ale mám 12 let praxi v oboru a vystudovanou VŠ bez pedagogického zaměření. Tuto praxi bych ráda předala studentům nejlépe SŠ případě žákům ZŠ. Rozhodně si nemyslím, že bych byla odpad a neměla studentům/žákům co nabídnout. Právě naopak, myslím si, že když učí člověk, který v daném oboru pracoval a má reálné zkušenosti z praxe tak může predat mozna daleko víc než vystudovaný pedagog, který o reálné praxi v oboru téměř nic neví. Tím nechci snižovat kvality absolventů pedagogických fakult. Jak už jsem psala nemám pocit, že by učitelů bylo málo. Alespoň to podle nabídek práce učitelů tak nevypadá.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.6.20 09:15
@Anonymní píše:
Mám 2lete studium na IVP na ČZU a bylo to v pohodě. Nakonec mi je to teda k ničemu, ale nevadí. Na UJAK bych nešla.

Muzu se zeptat, jaký kurz konkrétně máte? Dvouletý jsem tam aktuálně našla jen kurz na vychovatele nebo pro studenty ČZU, což já nejsem. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama