UJEP - Sociální pedagogika přijímací řízení

74
13.6.20 12:03

UJEP - Sociální pedagogika přijímací řízení

Ahoj je tu prosím někdo, kdo si letos nebo již dříve podával přihlášku na obor sociální pedagogika? Podala jsem si letos přihlášku a čekají mě písemné testy.
Zajímalo by mě jak obsáhlé jsou písemné testy a jak moc jsou náročné. Poradí mi někdo? :think: :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

300
13.6.20 12:07

Upřímně myslím že je to celkem na prd obor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20470
13.6.20 13:02

@Tojsemja3 To by mě zajímalo, proč si to myslíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
13.6.20 13:12
@Novire píše:
@Tojsemja3 To by mě zajímalo, proč si to myslíš?

NO A NE? JAKÉ JE UPLATNĚNÍ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30517
13.6.20 13:50

Tak já bych tento obor studovat nešla, ale napíšu, jaké mají uplatnění lidé, kteří mají obor vystudovany a znám je osobně-animatorka v domově důchodců, vyplňuje tam volný čas. Další domov důchodců, kde pracuje blízký známý mají taky sociální pedagogy na těchto pozicích l. Asistent pedagoga kamarádka a další s tímto vzděláním pracuje jako pomocný pracovník u neziskové organizace.

Určitě je uplatnění v sociálních službách, hlavně na poli vyplňování volného casu důchodcům, klientům různých ústavů a, stacionaru. Lepší je ale mít vystudovanou speciální pedagogiku. Přesto si nemyslím, že je to úplně naprd :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30517
13.6.20 13:52
@Tojsemja3 píše:
Upřímně myslím že je to celkem na prd obor.

Nejsi prosocialne založená. To ale není důvod dávat sem tento příspěvek bez jediného podlozeneho argumentu. Když něco píšu, musím to přece zdůvodnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
13.6.20 14:01

@Jana206 Proč děláš ukvapene závěry pracuji v pomáhající profesi a sociální pedagogiku mám vystudovanou, tak celkem vím o čem je řeč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30517
13.6.20 15:07

@Tojsemja3 Protože to byl nicnerikajici příspěvek. Máš napsat důvod rovnou. Pokud máš sociální pedagogiku bakaláře nebo VOŠ, tak je šance podle mě studium doplnit a profilovat se směrem, který má širší záběr a lepší uplatnění

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
13.6.20 15:14

Já mám Mgr. Naštěstí mám ještě druhý vysokoškolský obor, který mě živí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20470
13.6.20 15:41
@Jana206 píše:
Tak já bych tento obor studovat nešla, ale napíšu, jaké mají uplatnění lidé, kteří mají obor vystudovany a znám je osobně-animatorka v domově důchodců, vyplňuje tam volný čas. Další domov důchodců, kde pracuje blízký známý mají taky sociální pedagogy na těchto pozicích l. Asistent pedagoga kamarádka a další s tímto vzděláním pracuje jako pomocný pracovník u neziskové organizace.Určitě je uplatnění v sociálních službách, hlavně na poli vyplňování volného casu důchodcům, klientům různých ústavů a, stacionaru. Lepší je ale mít vystudovanou speciální pedagogiku. Přesto si nemyslím, že je to úplně naprd :nevim:

Kromě uvedeneho jeste doplnim - vychovatel ve ŠD, detskem domove, veznici, domove mladeze…, sociální pracovník kdekoli (OSPOD, azylové domy, uprchlicka zařízení, prevence pat. jevů…), probacni a mediacni služba, pedagog volneho casu…

Nemyslím, ze je to obor k ničemu, jen s nim clovek fakt nezbohatne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30517
13.6.20 16:29
@Novire píše:
Kromě uvedeneho jeste doplnim - vychovatel ve ŠD, detskem domove, veznici, domove mladeze…, sociální pracovník kdekoli (OSPOD, azylové domy, uprchlicka zařízení, prevence pat. jevů…), probacni a mediacni služba, pedagog volneho casu…Nemyslím, ze je to obor k ničemu, jen s nim clovek fakt nezbohatne.

Ale jen v případě, že je ta sociální pedagogika aspoň Bc., pokud to VOŠ, tak si s tím může leda tak utrit zadek. Zkušenost z okolí. Vychovatel ve věznici rozhodně ne, tam chtějí vystudovanou etopedii. Tam je těžké dostat se na praxi i pro speciální pedagogy v magisterském studiu. V různých poradnách chtějí také speciální pedagogiku poradenství nebo etopedii nebo sociální práci. Ono je pěkné přečíst si profilaci oboru, ale ve skutečnosti to tak není.

Se mnou studovaly specku holky, které měly původně VOŠ sociální pedagogiku a zjistily, že je nikde nechtějí. Dokonce jim z VOŠ ani u nás neuznali zkoušky, není to akademické vzdělání. Právě jsme skončily. Některé pracují v uvedených zařízeních(dětský domov nebo nějaký ústav) ale měli uzavřenou dohodu se zaměstnavatelem že si v nejbližším možném termínu dokončí VŠ(nastoupily až po přijetí).

Já bych to svému dítěti velmi rozmlouvala, buď sociální oblast nebo pedagogiku, ale ne tento paobor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
13.6.20 16:39

No ano, to dělat může, ale na to mu stačí středoškolské vzdělání v socialním oboru. Je poněkud nešťastné že u nás v podstatě pracovní pozice sociální pedagog neexistuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30517
13.6.20 16:46
@Tojsemja3 píše:
No ano, to dělat může, ale na to mu stačí středoškolské vzdělání v socialním oboru. Je poněkud nešťastné že u nás v podstatě pracovní pozice sociální pedagog neexistuje.

Středoškolské vzdělání už nestačí nikde, to stačilo za mě za krále klacka, když jsem ze střední vylezla. Možná tak u pracovníka přímé péče, který prebaluje, krmí a dělá tu nejhorší práci. Na to ale stačí 120. hodinový kurz.

I zákon o sociálních službách uvádí, že vzdělání sociálního pracovníka je buď VOŠ v oboru sociální práce nebo specky poradenské, která přesahuje do sociální oblasti(parafrazuji) nebo VŠ v bakalářském nebo magisterském programu, to samé. Žádná sociální pedagogika tam jmenována neni.

Nám říkala paní z praxe na přednášce, že tito lidé se věnují hlavně vyplnění volného času důchodcům v domovech a zdravotně postižených v ustavech a stacionarich. Takže pokud má někdo vyšší ambice než dělat asistenta pedagoga, vychovatele v družině nebo hrát s babickami v domovech Člobrdo, vřele nedoporucuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
13.6.20 17:07

Na vychovatelka stále stačí. A ano socialni pedagogika vypadla, proto je to dle mého názoru naprd. Teda pokud nejde jen o to mít VŠ titul. @Jana206

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20470
13.6.20 17:59
@Jana206 píše:
I zákon o sociálních službách uvádí, že vzdělání sociálního pracovníka je buď VOŠ v oboru sociální práce nebo specky poradenské, která přesahuje do sociální oblasti(parafrazuji) nebo VŠ v bakalářském nebo magisterském programu, to samé. Žádná sociální pedagogika tam jmenována neni.

Ale to se pleteš, soc. ped. tam právě je:

Zákon č. 108/2006 Sb., § 110
(4) Odbornou způsobilostí k výkonu povolání sociálního pracovníka je

1. vyšší odborné vzdělání získané absolvováním vzdělávacího programu akreditovaného podle zvláštního právního předpisu v oborech vzdělání zaměřených na sociální práci a sociální pedagogiku, sociální pedagogiku, sociální a humanitární práci, sociální práci, sociálně právní činnost, charitní a sociální činnost,
  1. vysokoškolské vzdělání získané studiem v bakalářském, magisterském nebo doktorském studijním programu zaměřeném na sociální práci, sociální politiku, sociální pedagogiku, sociální péči, sociální patologii, právo nebo speciální pedagogiku, akreditovaném podle zvláštního právního předpisu.

A ve věznici jeden můj kolega s Bc. soc. ped. pracoval jako vychovatel dlouhé roky… Vím na 100%, že není etoped se speckou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama