UJEP - učitelství pro 1. stupeň ZŠ - kombinovaná forma - 19/20

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Týna98
Stálice 70 příspěvků 27.03.19 07:45
UJEP - učitelství pro 1. stupeň ZŠ - kombinovaná forma - 19/20

Ahoj holky, studujete některá, nebo máte někoho známého, kdo studuje na UJEPU učitelství pro 1. stupeň ZŠ - kombinovaná forma. Zajímal by mě hlavně rozvrh. Jak zvládáte tuhle školu s dítětem? TP mám v listopadu, takže bych tam nastoupila jako těhotná. Byla bych ráda, kdyby se mi ozvaly i ty, které se chystají na přijímací zkoušky 19/20. Děkuju :)

Reakce:
Andule96
Nováček 5 příspěvků 27.03.19 08:30

Ahoj, studuji učitelství+speciální.ped. v KS, ale rozdíl v tom nebude, s oborem bez specky máme i některé předměty společně. Jsem v prvním ročníku, s miminem, rodila jsem v říjnu v úterý a v sobotu první sobota ve škole :D první dvě soboty jsem tedy nebyla, tu první jsem byla ještě v porodnici, tu další čerstvě po propuštění. S některými vyučujícími se dalo domluvit, dvě zkoušky jsem splnila ačkoliv jsem fyzicky na výuce nebyla, dva předměty si musím zapsat znovu, takže z téhle strany se toho určitě neboj. Jinak k rozvrhu, první semestr hlavně soboty, teď i patky. Většinou od osmi cca do tří, čtyř, ale občas se povede např. až odpoledne od čtyř nebo pěti a tak. Teď se třeba povedlo, že jsme několikrát za sebou měli pátek i sobotu, ale teď třeba tři týdny nic. Jestli jsi z okolí nebo máš hlídání buď úplně v klidu. Já jsem s prckem byla jen na jedné zkoušce, jinak ho nechávám doma, ale určitě by nebyl problém mít ho tam každou sobotu. Já dojizdim tři hodiny tam a tři zpět a zvládám v pohodě, ničeho se neboj. Kdyby tě cokoliv napadlo, napiš :)

Týna98
Stálice 70 příspěvků 27.03.19 08:45

@Andule96 Jee, děkuju za odpověď :) Teda 3h dojíždění je masakr. Pro mě je to hoďka tam a hoďka zpět, takže by se to ještě dalo :) A ty pátky jsou taky od rána? Jinak hlídání mít budu. Babičky se přetrhnou, kdo si ho dřív vezme :D

Týna98
Stálice 70 příspěvků 27.03.19 08:46

@Andule96 A také by mě zajímal přijímací pohovor. Jak probíhal, co jsi dokládala, jestli jsi měla něco přečteného..? :)

Andule96
Nováček 5 příspěvků 27.03.19 08:51

Pátky nejdřív od tří, to hlavně TV, když máme v pátek přednášku jinou než TV, tak jsou i později. Hodina dojíždění je úplně v pohodě a pokud hlídání je, neboj se ničeho :) jinam malý je od začátku bohužel dokrmovaný UM, takže ani to jsem řešit nemusela, ale odsávat jsem musela a to se v pohodě dalo o pauzách na wc :lol: no a s přijímacími zkouškami nepomůžu, ty jsem nedělala..vzali mě bez na průměr z gymplu, ačkoliv jsem byla už dva roky po maturitě, tak rozhodně dolož známky že SŠ a zkus to. Ale mám ještě literaturu v PDF ze které jsem se chtěla učit, můžu ti to poslat, ale je to hlavně ta specka

M-A
Kecalka 257 příspěvků 27.03.19 09:21

Temer kazda sobota, kdyz neni jedna sobota v mesici mely jsme to jako uspech, ale byla jsem MS. 1.st.je dost podobny, jak bylo receno patky hlavne telocvik a ucitele taky kus od kusu, s nekym se da mluvit, nekdo je neustupny, nekdo ani neodpovida na emaily…

Týna98
Stálice 70 příspěvků 27.03.19 09:29

@Andule96 Tak jelikož mám průměr na maturitním vysvědčení 3,25, tak mě asi nevezmou bez přijímací zkoušky :D @M-A Takhle je to asi na každý škole :D Teď jsem v prváku na VOŠ v Mostě - sociálně právní činnost a taky to záleží na každém učiteli :D

LuciMik94
Stálice 85 příspěvků 1 inzerát 27.03.19 09:35

Ja jsem nastoupila pred peti lety na 1.stupen kombinovany a do 2.semestru prestoupila na MS kombinovane. Jezdila jsem z Prahy Zlicina, takze mi cesta trvala pres 2h tam a pres 2h zpet. Pri zapisu nam rekli, ze budeme chodit do skoly cca jednou za 14dni v sobotu. Rozvrh pak byl kazdou sobotu a nekdy i patky k tomu. Nektere dny jsme byli 8-20h ve skole, nekdy treba 14-16h. Nekteri ucitele berou svou praci extra vazne a neprominou absolutne nic, ani odchod o 15min drive, nekterym je jedno, jestli jdes, ale to dopredu neodhadnes, kdyz je mas vetsinou 1-2× za ten rok…holky s miminkama tam mely kazdy den vzdy manzela nebo babicky a ty hlidaly na studenych chodbach a jen odskocily nakojit, takze nic moc. V lete jsou pak povinne tydenni kurzy v desnych prostredich a bez nich neni mozne postoupit do dalsiho rocniku. Titul jsem dodelala, byl to mnohdy masakr na nervy a to zvladnu hodne, ale uz bych tam znovu nesla…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.19 10:02

@Týna98 Teď v zimě jsem dodělala státnice. Prodloužila jsem si studium o půl roku, protože za dobu studia se mi narodily dvě děti. A některé předměty jsem kvůli tomu musela o rok posunout, protože jsem v době přednášky byla třeba v porodnici. Nebo když byl těocvik, tak jsem byla těhotná. (Byli jsme plodný ročník, každý rok 2-3 nová miminka, z těch co se nám narodili děti na začátku studia máme hotovo všechny, těm co se narodili ve 4-5 ročníku ještě dokončují)
Přednáškové dny většinou soboty, sem tam byl v pátek tělocvik, ale až odpoledne. Nejvíce je toho v prvních 2-3 ročnících, postupně se to zlepšuje, ale já se snažila co nejvíce dělat ze začátku studia, kdy bylo dost elánu a jen jedno dítě. Za dobu studia jsou povinné některé kurzy, za mne byly dva. Výtvarný a turistický. Oba na 5 dní. Jeden jsem posouvala o rok zrovna jsem v té době rodila. Ale jinak se mi na nich líbilo. Jeden chatičky, druhý velká chata s pokoji. Všude společné umývárny. Kurzy jsem si užila a měla jsem dost hlídání takže jsem byla i na kurzech nepovinných (jsou za více kreditů).
Jinak jak zvádat školu s dětmi. Mám hodně lidí co mne podporovali. Manžela, a prarodiče z obou stran. Seminárek a učení není zas tak moc, aby se to nedalo v klidu zvládnout. Ale mé děti jsou zlaté. Oba pěkně spinkali, ne jen v kočárku, ale i doma po obědě 2 hodiny a večer od 19h klid. Největší makačka byl poslední půl rok staršímu jsou 4 mladšímu 2 a psát do toho diplomku a učit se na státnice už byl docela masakr. ALe opět jsem měla velkou podporu v rodině.
Přijímačky jsme dělali scio testy. Žádný pohovor ani talentovky.
Prosím o zachování anonymu, jsem jediná kdo se dvěmi dětmi teď v zimě dělal státnice.

Týna98
Stálice 70 příspěvků 27.03.19 10:22

@LuciMik94 Teda, z Prahy do Ústí.. to bys měla lepší v Praze na VŠ, ne? Teda, to je masakr, to co píšeš 8o

@Anonymní píše:
@Týna98 Teď v zimě jsem dodělala státnice. Prodloužila jsem si studium o půl roku, protože za dobu studia se mi narodily dvě děti. A některé předměty jsem kvůli tomu musela o rok posunout, protože jsem v době přednášky byla třeba v porodnici. Nebo když byl těocvik, tak jsem byla těhotná. (Byli jsme plodný ročník, každý rok 2-3 nová miminka, z těch co se nám narodili děti na začátku studia máme hotovo všechny, těm co se narodili ve 4-5 ročníku ještě dokončují)
Přednáškové dny většinou soboty, sem tam byl v pátek tělocvik, ale až odpoledne. Nejvíce je toho v prvních 2-3 ročnících, postupně se to zlepšuje, ale já se snažila co nejvíce dělat ze začátku studia, kdy bylo dost elánu a jen jedno dítě. Za dobu studia jsou povinné některé kurzy, za mne byly dva. Výtvarný a turistický. Oba na 5 dní. Jeden jsem posouvala o rok zrovna jsem v té době rodila. Ale jinak se mi na nich líbilo. Jeden chatičky, druhý velká chata s pokoji. Všude společné umývárny. Kurzy jsem si užila a měla jsem dost hlídání takže jsem byla i na kurzech nepovinných (jsou za více kreditů).
Jinak jak zvádat školu s dětmi. Mám hodně lidí co mne podporovali. Manžela, a prarodiče z obou stran. Seminárek a učení není zas tak moc, aby se to nedalo v klidu zvládnout. Ale mé děti jsou zlaté. Oba pěkně spinkali, ne jen v kočárku, ale i doma po obědě 2 hodiny a večer od 19h klid. Největší makačka byl poslední půl rok staršímu jsou 4 mladšímu 2 a psát do toho diplomku a učit se na státnice už byl docela masakr. ALe opět jsem měla velkou podporu v rodině.
Přijímačky jsme dělali scio testy. Žádný pohovor ani talentovky.
Prosím o zachování anonymu, jsem jediná kdo se dvěmi dětmi teď v zimě dělal státnice.

Teda podle toho co píšeš, tak to zase nevypadá tak špatně :D
Stejně ale nejspíš budu muset počkat, jestli se neotevře 2. kolo přijímacího řízení, jelikož přihlášky se musí posílat do 31.3. a jak jsem koukala, tak je potřeba potvrzení od logopeda, který mě do pátku asi neobjedná. :D Samozřejmě vše na poslední chvíli :potlesk:

Andule96
Nováček 5 příspěvků 27.03.19 10:51

Jak už zmínila paní nademnou, s jedním miminem a plná elánu to dáš, zvlášť, když jsi ještě nevypadla ze studijního kolotoče. Já abych stihla být v osm ve škole musím jet v půl páté ráno skoro hodinu do jiného města na vlak, pak dvakrát přestupovat a mám to úplně akorát tam na osmou dorazit. Vstávám před čtvrtou a když byl prcek úplné mimino se občas stávalo, že v jedenáct kojení přibližně do půlnoci (kojil se hodinu i víc), pak to samé po druhé a když byl přebalený, nakojený a uspaný zvonil budík a jela jsem :D mám pocit, že to dávám líp než ti co pracují a třeba i mají děti, protože jsem zatím stále jen studovala a nevypadla jsem z toho. a také, nikdy jsem nezažila pocit nějakého vyčerpání nebo zoufalství z mateřství, žádná únava, nic a hodně to přičítám tomu, že jeden den v týdnu jsem mimo a vlastně si ve škole od toho kolotoče doma odpočinu :D

Týna98
Stálice 70 příspěvků 27.03.19 11:09

@Andule96 No tak já jsem maturovala před 2 roky, pak jsem si dala rok pauzu a v září jsem nastoupila na tu VOŠ, ale tam jsem zjistila, že mě ta sociální práce asi bavit nebude. Šla jsem tam hlavně kvůli práci - pracuju na ÚP - nejsem tu ani rok a už mi přijde, že jsem totálně vyhořela. Ty lidi tady ze mě sajou energii úplně :zed: A od malička mám ráda děti, tak jsem právě přemýšlela, kam bych šla a napadlo mě tohle no, ještě jsem přemýšlela o práci ve školce, tak nevím.. nemůžu se vůbec rozhodnout.. :nevim:

Andule96
Nováček 5 příspěvků 27.03.19 11:28

Jestli pořád nevíš jestli ZŠ nebo MŠ, tak jdi na učitelství se speckou. Když máš speciální pedagogiku můžeš podle zákona skoro všude, základka, školka, speciální školy, školy v dětských domovech, poradny,… Můžeš si vybrat až pak, skoro jediný co nemůžeš jsou 2. stupeň a střední škola. A taky na UJEP jsme osvobozený od již zmíněných kurzů a máme méně hodin výchov.

LuciMik94
Stálice 85 příspěvků 1 inzerát 27.03.19 13:47

@Týna98 Nás z Prahy jezdilo cca 8, tak to nebylo až tak hrozné, ale co naštvalo zaručeně vždy bylo, když jsme se dostavily na termín zkoušky podle systému a na dveřích kanceláře vyučujícího byl lísteček, že dnešní zkouška se nekoná a přesunuje na zítra…to už pak bylo horší v práci s volnem a taky platit zbtečné dojíždění…

Váš příspěvek
Reklama