Ukáže sono břicha rakovinu slinivky?

Anonymní
31.5.21 15:09

Ukáže sono břicha rakovinu slinivky?

Dobrý den,

prpsím odhalilo by sono břicha karvinom slinivky? Nebo je to průkazné jen u vyšetření CT?

Děkuju

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1444
31.5.21 15:18

Může a nemusí.. pet ct je pak už jistota

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 15:25

@yasmine5 ze sona mam ve zprave zaver: slinivka prehledna. Tak jsem doufala, ze mam jistotu :-)

• Citovat
  • Nahlásit
2528
31.5.21 15:31

Sono ti to neukáže.. Ct na 100%.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1831
31.5.21 15:37

Já jsem měla ve zprávě na sonu úplně stejnou větu, a když jsem se na to ptala dr tak mi bylo řečeno, ať jsem ráda že slinivka byla vidět, dost často není. Jde o to proč jsi na sonu byla, jestli vyloženě kvůli slinivce nebo s něčím jiným.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 15:56

@mamule42
Bolest na leve strene nadbrisku. Dr na sonu projel bricho komplet - jatra, ledviny, zlicnik, slezinu a slinivku.

• Citovat
  • Nahlásit
25179
31.5.21 15:56
@Misasisi píše:
Sono ti to neukáže.. Ct na 100%.

Ne, ani CT ne na 100%. Ale proc by se mel clovek stresovat necim, co stejne nemuze ovlivnit a ani lecba nema valne vysledky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25179
31.5.21 15:57
@Anonymní píše:
@mamule42
Bolest na leve strene nadbrisku. Dr na sonu projel bricho komplet - jatra, ledviny, zlicnik, slezinu a slinivku.

Nejspis te boli zaludek. Zvlast, pokud jsi nervak, coz podle diskuse asi budes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 16:29

@mroe nezlobte se, ale to soudíte, že jsem nervák dle jednoho dotazu?
K bolesti břicha mám i jiné příznaky, které bych si asi jen tak stresem nezvládla udělat, i kdybych se sebevíc snažila. Myslela jsem, že když se zde položí dotaz, najdou se lidé co normálně a slušně odpoví. Bohužel hlupáci se najdou asi všude :-/

• Citovat
  • Nahlásit
17611
31.5.21 16:32

Důležité jsou taky odběry. Ty byly ok?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25179
31.5.21 16:38
@Anonymní píše:
@mroe nezlobte se, ale to soudíte, že jsem nervák dle jednoho dotazu?
K bolesti břicha mám i jiné příznaky, které bych si asi jen tak stresem nezvládla udělat, i kdybych se sebevíc snažila. Myslela jsem, že když se zde položí dotaz, najdou se lidé co normálně a slušně odpoví. Bohužel hlupáci se najdou asi všude :-/

Hele, vsichni se boji rakoviny slinivky, jako by jine choroby ani neexistovaly. A proc? Jestli ji mas a uz to boli, tak s tim nikdo nic neudela. Zbytecne se stresovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1444
31.5.21 16:41

@mroe to je teda názor, takhle bys reagovala i kdyby se to týkalo někoho z tvých blízkých? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5760
31.5.21 17:00
@mroe píše:
Nejspis te boli zaludek. Zvlast, pokud jsi nervak, coz podle diskuse asi budes.

dneska tady je počteníčko :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2528
31.5.21 17:17

@mroe tak jelikož pracuji v nemocnici tak asi vím co na 100 %se může ukázat nebo ne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 18:35

@Cattus na hematolologii brali odbery uz nekolikrat. Brali se markery, co jsou na slinivku a vse ok

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat