Ukazování u 16 měsíčního syna

Anonymní
24.5.18 10:45

Ukazováni - 16 měsicu

Dobrý den, chtěla jsem se poradit ohledně 16 měsičního syna. Jde mi o ukazování. On ukazuje ale jen na to co chce podat, nebo jíst. Ale zatím nedospěl do fáze, že by ukazal třeba na pejska a podíval se na mě jestli to vidím (sdíleni informaci). Jinak v knižkach, když se ho na něco zeptám tak na to ukáže. Všude čtu jak je toto důležíte, tak jsem z toho na nervy. Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7107
24.5.18 11:07

Proč jsi z toho na nervy a proč je to v 16ti měsících tak důležité? Já nečtu knížky a tak jsem v klidu, ani jsem netušila, že je to v tomhle období nutné. Každé dítě jede podle svého tempa, tak třeba s tím začně za měsíc nebo dva ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13817
24.5.18 11:11

Syn taky nesdílí info (dle tvého popisu). Pokud bys to tu nenapsala, tak by mne ani nenapadlo přemýšlet nad tím, že by to měl dělat. A když tedy neukazuje tak co? nějaký znak autismu :mrgreen:. Nečti tolik chytrých knih…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19809
24.5.18 11:18

První syn nikdy nic neukazoval ani na jídlo prostě na nic a je v pořádku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15542
24.5.18 11:47

Jsem ani netusila, ze je tohle vyznamna soucast vyvoje. :D Dcera ma taky 16mesicu, tohle sice dela ukazkove (celkove je vyborna prave v „komunikaci“), ale zase porad jeste nechodi. Uz je to taky mimo tabulky, ale na nervy z toho nejsem…(i kdyz, uz by se mi libilo, aby zacla :think: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.5.18 12:04

No prej to neukazování je známka autismu. Třeba když se dítěti něco líbi, nebo ho něco překvapí tak to chce sdílet s někým právě tím ukazováním. A on když ho něco zaujme tak se na mě ani nepodívá… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
796
24.5.18 12:33

Synovi je 17m a ukazuje jen na to co chce podat nebo venku na každého psa (popřípadě ptáky a. jinou zvěř) a kouká, jestli koukám, takže se zakecávám s pejskaři. Moc to hrotíš, na tabulky kašlu a je mi dobře a kdyby neukazoval tak mi to je jedno, stejně kdyby to byl autista tak teď s tím nic neudělám. Já tu posedlost tabulkami fakt nechápu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
796
24.5.18 12:37

:) Taky ukazuje na autobus, tak doufám, že z něho nebude podle tabulek řidič :lol: Hele to byl vtip, prostě to neber tak vážně. Syn chodí, překoná překážku, docela slušně běhá ale vůbec nemluví, teda pokud nepočítám dledledle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13817
24.5.18 12:53
@Anonymní píše:
No prej to neukazování je známka autismu. Třeba když se dítěti něco líbi, nebo ho něco překvapí tak to chce sdílet s někým právě tím ukazováním. A on když ho něco zaujme tak se na mě ani nepodívá… :nevim:

aaaaaaaa, jsem říkala, že je to autismus. Syna, když něco zaujme, tak nereaguje ani na hlas, asi těžký autík. Když tak ráda studuješ, tak si něco nastuduj o autismu a zjistíš, že o neukazování to fakt není ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.5.18 12:53

@Petule030 je to hodně důležitá věc, aby dítě sdílelo svůj svět.

@Gortyna zrovna u autismu se dá celkem brzy začít pracovat a zmírňovat problémy.

Zakladatelko, pokud ti umí ukázat svůj předmět zájmu a ukázat to, co chceš ty, tak bych byla v klidu. Ono to přijde.
Syn neukazoval VŮBEC nic do 2 let a 2 měsíců. Teprve potom začal, nejprve ukazoval mým prstem a až kolem 2,5 roku začal ukazovat prstem. Je nějaké cvičení pro autisty (jmenuje se to snad OTA - našla jsem to někde na stránkách) a i když jsem o tom nevěděla, tak jsem to s ním nevědomky dělala, až se to najednou srovnalo. On ani nemluvil a teprve ve 4 letech se tak nějak srovnává s vrstevníky.
Pokud nedělá jen jednu věc, tak bych zůstala klidná. Uvidíš, co ti na to řekne doktorka na osmnáctiměsíční, tam se teď dělá nějaký screening proti autismu.

B.

• Citovat
  • Nahlásit
70
24.5.18 13:24

To Anonymní: a můžu se zeptat co je synovi?

Syn když mu řeknu ať ukaze něco tak to ukaže i v knižce, i osobu i předmět. Problém vidím v te zpětné vazbě. Jako někdy když třeba něco spadne tak se na mě podívá a řekne bam. Ale to je asi něco jiného

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.5.18 13:38

@Mini86 on neukazoval naprosto nic a zpětnou vazbu neměl hodně dlouho. Ale to bych naprosto neřešila.
Syn má zatím jen opožděný vývoj řeči, ale třeba něco bude. My to nehoníme. On se hodně zlepšil a srovnal. Času máme dost. Předpokládám, že se to bude řešit víc až se školou.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.5.18 13:40

To anonimní: díky. Syn mluví zatím jen mama, tata, baba, nana, buu, haf, be a dej. Tak to snad je zatím v normě.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.5.18 13:43
@Anonymní píše:
To anonimní: díky. Syn mluví zatím jen mama, tata, baba, nana, buu, haf, be a dej. Tak to snad je zatím v normě.

Syn nemluvil do 2 let vůbec a do 3,5 preferoval citoslovce. Mluvit jako opravdu mluvit začal až po 3,5 letech.
Ty máš šikulku. Vydrž, děti jsou různé. Autismus je souhrn mnoha problémů. Hodně z toho se najde u velkého množství batolat, ale zdravé děti z toho postupně vyrostou. Vydrž, ono to jednou přijde.

B.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.5.18 19:26

To anonymní: děkuju moc!

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie