Ukládání k nočnímu spánku 3.5 měsíční mimi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Něha
Kecalka 134 příspěvků 02.12.18 17:02
Ukládání k nočními spánku 3.5 měsíční mimi

Ahoj holky, v kolik ukládáte mimča k nočnímu spánku? Abyste měly také trochu času pro sebe? Máme 3.5 měsíčního chlapečka, spí tak 4× denně s délkou jak kdy… Venku v kočárku (většinou 2X denně) déle, doma tak 30-40 minut /1 spánek. Vzhuru vydrží být Ok tak cca 1.5 hodinky… Je plné kojený a v noci se dříve budil tak 2X, teď casteji… Někdy i po cca 1 hodině… Vždy se probudí jen s takovým hekáním, vyloženě nepláče. Stačí přiložit k prsu (mám ho u sebe v posteli), u prsa se Sklidní a během pár minut je zase v limbu..

Přečtěte si článek: Vývoj miminka 3 měsíce: Trénujte zvedání hlavičky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineKristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8833 příspěvků 02.12.18 17:10

V tuto dobu chodil syn mezi 17:30-18:30 si myslím :) ale je pravda že spal třeba do 21h a déle :) asi podle toho jak to vyhovuje vám, každý dítě je jiný :)

Fiškuska
Povídálka 14 příspěvků 02.12.18 17:19

Mám 5 měsíčního a ukládáme kolem 20h. Většinou si chodím lehnout jak malej usne, abych naspala co nejvíc, takže večer toho času pro sebe s přítelem moc nemáme…

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1302 příspěvků 4 inzeráty 02.12.18 17:29

Ukladala jsem mezi pul osmou a osmou,za hodinu,max hodinu a pul se mala vzbudila a chtela jeste nakojit a pak spala vetsinou az do peti :) jezis to byly super casy,kdyz spala sama v posteli,nerostly ji zuby a vzbudila se max 2× za noc :mrgreen:

aknadar
Povídálka 49 příspěvků 02.12.18 17:31

Mám 4 měsíční, využila jsem časového posunu :D takže koupu v 17,30 a pak hned na kutě. Budí se ve 23,00 a pak ještě kolem čtvrté. Takže mám volný večer.

ugluk
Hvězda diskuse 43606 příspěvků 02.12.18 17:33

Dcera v tomhle věku nezabrala před jedenáctou, kolem půl roku si to přehodila na devátou. No, aspoň si ji užil muž, který chodil domů z práce pozdě, mít dítko, co usíná v sedm, tak ji asi vzhůru neuvidí. Čas pro sebe jsem se pokoušela získat během chvil, kdy spala přes den. No, aspoň mě nechala se vyspat ráno, i když byly doby, kdy vyžadovala kojení co dvě hodiny, ale co nadělám, na některé děti se režim dle matky moc nacpat nedá.

P4ja
Kelišová 6625 příspěvků 02.12.18 17:34

Ukládáme po koupání tj. 19-20, podle toho jak spala odpoledne. Snažím se aspoň 2 hod po spaní. Většinou si ještě řekne o kojení. A pak po deváté už spí tak do půlnoci a pak se budí po 3 hodinách.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1706 příspěvků 02.12.18 18:02

Cca od 2m se jde v 19:30 vykoupat, pak jídlo a pak spát. Ve 20h už zařezává :lol: ale jsme na UM, takže máme hodně pravidelný režim…

Anitramm
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 02.12.18 18:19

Dávali jsme spát už od narození cca 18:30-19:00, dnes má 2,5 roku a děláme to tak pořád, ve stejný čas. Do 20:00 nejdýl vytuhne a člověk má pak chvíli i pro sebe. ;)

Mari.G
Závislačka 4818 příspěvků 02.12.18 18:34
@Anitramm píše:
Dávali jsme spát už od narození cca 18:30-19:00, dnes má 2,5 roku a děláme to tak pořád, ve stejný čas. Do 20:00 nejdýl vytuhne a člověk má pak chvíli i pro sebe. ;)

Tak to máte štěstí, že se mu v tu dobu chce spát. Někdo to může dělat od narození všelijak a dítě stejně neusne :mrgreen: .

Mari.G
Závislačka 4818 příspěvků 02.12.18 18:35

Tohle je strašně individuální. Syn se v tom věku budil z posledního denního spánku kolem 17 hod. a do 23 hod. byl neuspatelný, ať se dělo cokoliv. Usínal mezi tou 23 hod. a půlnocí. Trvalo to do pátého měsíce. Pak dlouho usínal mezi 21. a 22. hod., to bylo super. Teď bude mít dva roky a zase usíná pozdě, teď jsme měli měsíc, kdy nešel před půlnocí uspat, někdy usnul i ve 2 ráno. Není to úplně otázka toho, v kolik ukládat, ale v kolik je dítě schopné usnout.

Mari.G
Závislačka 4818 příspěvků 02.12.18 18:37
@ugluk píše:
Dcera v tomhle věku nezabrala před jedenáctou, kolem půl roku si to přehodila na devátou. No, aspoň si ji užil muž, který chodil domů z práce pozdě, mít dítko, co usíná v sedm, tak ji asi vzhůru neuvidí. Čas pro sebe jsem se pokoušela získat během chvil, kdy spala přes den. No, aspoň mě nechala se vyspat ráno, i když byly doby, kdy vyžadovala kojení co dvě hodiny, ale co nadělám, na některé děti se režim dle matky moc nacpat nedá.

Měli jsme to jak přes kopírák, akorát to buzení bývalo co 50-60 min. :lol: :lol: :lol: .

ugluk
Hvězda diskuse 43606 příspěvků 02.12.18 18:42

@Mari.G nevím, jestli tě potěším, ale teď tomu našemu miminku bude sedm a nátura sovy jí zůstala furt :lol: Takže uspat před devátou, i když ráno vstává v šest, je umění (přes den už samozřejmě nespí vůbec), ta jedenáctá by dle ní byla ideál. Ale od ukonční kojení aspoň prospí celou noc v kuse :mrgreen:

Mari.G
Závislačka 4818 příspěvků 02.12.18 18:46
@ugluk píše:
@Mari.G nevím, jestli tě potěším, ale teď tomu našemu miminku bude sedm a nátura sovy jí zůstala furt :lol: Takže uspat před devátou, i když ráno vstává v šest, je umění (přes den už samozřejmě nespí vůbec), ta jedenáctá by dle ní byla ideál. Ale od ukonční kojení aspoň prospí celou noc v kuse :mrgreen:

No, já ani nějak nepočítám, že by se mu měla změnit nátura :lol: :lol: :lol: . Do té půlnoci to jde. Horší byla ta jedna až druhá ráno, to jsme mleli z posledního. Rok už nespí přes den doma sám, takže mám přesně 0 minut času něco udělat. Buď spí chvilku třeba v autě, nebo na procházce, nebo nalepenej na mně doma déle. Na večerní usínání to ale, dle zjištění, nemá vůbec vliv :mrgreen: . V těch 11 jsem schopná se ještě zmobilizovat, jít vařit, žehlit. Chodím spát mezi 2.-3. ráno. Jak usnul ve 2, tak jsem ještě do 3 něco dělala, ale už jsem zvažovala vařit si uprostřed noci kafe, abych nechcípla :lol: .

ugluk
Hvězda diskuse 43606 příspěvků 02.12.18 18:52

@Mari.G no ano, asi v roce a půl přestala spát přes den, naštěstí teda tu noc dávala. Ale běda, jak ji dokázali uspat po obědě ve školce, občas se jim to povedlo a pak prostě ještě v těch jedenáct ležela v posteli a čučela do stropu. Nepomáhalo ani důkladné fyzické vyčerpání, na dovolené nachodíme hodně kilometrů denně a že by večer zabírala dřív, to teda nee.
No nic, to už jsme OT, pokud zakladatelka ten režim zvládne nastavit tak, aby vyhovoval jí i dítku, moc jí to přeju.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >