Úklid - jak ho máte naplánovaný

21.1.20 17:08

Úklid - jak ho máte naplánovaný

Dobrý den, zajímal by mne váš harmonogram ohledně úklidu. Mám 7 týdenní miminko a bydlíme ve velkém domě (obrovské spodní patro a nahoře 6 pokojů). Nestačí mi každý den udělat jednu místnost a jít postupně. Mám ráda, když každý den všechno utřu atd. Zajímá mně, jak to děláte vy. Říkám si, že až bude mít malý více měsíců, že budu asi vstávat dříve, abych ráno udělala co nejvíce a poté se mu naplno věnovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

57539
21.1.20 17:13
@andysek172 píše:
Dobrý den, zajímal by mne váš harmonogram ohledně úklidu. Mám 7 týdenní miminko a bydlíme ve velkém domě (obrovské spodní patro a nahoře 6 pokojů). Nestačí mi každý den udělat jednu místnost a jít postupně. Mám ráda, když každý den všechno utřu atd. Zajímá mně, jak to děláte vy. Říkám si, že až bude mít malý více měsíců, že budu asi vstávat dříve, abych ráno udělala co nejvíce a poté se mu naplno věnovala.
Žádný. Prostě když si udělám čas. Když není, tak se to nepotento. děti si pokoje luxnou cca 1× týdně. Já obvykle večer zametu a vytřu kuchyn. Zbytek tak jednou do týdne záchody, chodby a obývák. Prach neutírám nikdy. A co nestihnu, to nejhůř zbyde na uklízečku, která dorazí tak jednou za 3 týdny.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6122

Máme taky velký dům, synovi je rok. Uklízím postupně po částech. Celý dům uklidit na ráz fakt nejde. Na vytírání musím mít hlídání :lol: sám si nevydrží hrát, nosit ho z patra do patra nejde. No a když spí tak jsou to ty vzácné chvíle kdy si sednu s kávou a nic nedělám :lol: :palec: v noci špatně spí, takže tě energie je málo. Přes den spí max. hodinu. Manžel má dost práce venku a jezdí celkem pozdě z práce. Prcek usíná v 19 hod. a vstává v šest :D takže ráno dřív vstávat je kravina, když se budí mockrát v noci a večer udržuji raději klid :lol:

Vytírám jednou za dva týdny spíš než jednou za týden, podle potřeby vysaji. Koupelna jednou týdně plus záchod. Peru denně víceméně. Prach tak jednou za 14dní, nemám moc lapačů prachu. On den vařím.

Příspěvek upraven 21.01.20 v 17:16

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3097

Jeden den jedno patro, druhy, druhe patro. A dite bylo se mnou. Ze zacatku sedacka, pak hraci decka, ted uz si bud hraje sam nebo mu hazu ruzny veci na zkoumani. Proste vse delam s detmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1742
21.1.20 17:14

A pouzivate vsechny mistnosti kazdy den? My mame take velky dům, a kazdy den rozhodne nevytiram.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 17:16

Ani by mě nehlo, abych denně šůrovala nevyužívané pokoje. Nebo skutečně využíváte dejme tomu 7+kk? Jestli máš nutkání denně všechny pokoje uklidit, tak tě maličko lituju. A skutečně nevim, jak bych si to zařídila. Asi si počkám na rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
277
21.1.20 17:16

Jaký mám harmonogram? Když se mi chce uklidim, když ne.. tak zítra. :lol: Bordel doma nemám, dělám to víceménně všechno postupně, ale občas tu i bomba vybuchne. A teda :lol: ráno jsem ochotná dřív vstávat kvůli józe, určitě ne kvůli úklidu. Ale chápu, že to každý má jinak.

Jednu dobu jsem to měla tak že jeden den jsem uklidila koupelnu, další den vyluxovat, vytřít a prach, běžný nepořádek každý den. Tahle fáze mě dávno přešla, radši jsem s malou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6122
21.1.20 17:18

@Adelka951 ano používáme až na jednu ;) no moc uklízet nestíhám :lol: úplně to teď s ním nejde jak začal obcházet, ale prostě vše s ním až na to vytírání. Na to nemám nervy, to fakt musí být hlídání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 17:19

Naplanovany ho mam dobre… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
316
21.1.20 17:24

To už by chtělo majordoma… :P Ale fakt, největší, co jsem kdy bydlela mělo 3 ložnice a 3 koupelny, a stejně se to nedalo, takže obden chodila bodrá žena na úklid… Ale já na to uklízení nikdy moc nebyla, ani s garsonkou. Tak hodně sil. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1347
21.1.20 17:31

Jeden den jedno patro, druhy den druhé. To druhé patro fakt jen jednou týdně, jen záchod uklizim častěji plus když se najde čas a chuť, vyluxuju víckrát. Spodek uklizim častěji, tràvíme tam více času, chodí návštěvy, udela se tak více nepořádku. Takže jednou týdne větší úklid, umýt WC dle potřeby a pak aspoň ještě 2× týdně přéuxovat, prach + vytřít, když je potřeba. :nevim: Moc to nehrotim, když se mi nechce, tak se to do druhého dne stejně nepos.re :oops: :mrgreen: radši jdu s holkou ven nebo někam jedem. Někdy mě to zas chytne, ze uklizim téměř furt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14457
21.1.20 17:31

To všechny místnosti využíváte, že je třeba všude každý týden uklízet? Já třeba tam kde se většinu času nezdrzujeme tak žádný velký úklid nedělám, vysaju a vytru když dělam zbytek bytu a sem tam setřu prach, ale jinak se tam bordel neudělá :nevim: já uklízím hlavně obývák a kuchyň, to fakt denně a prakticky komplet pac tam se nezastavíme. Jinak plán že budeš vstávat před dítětem je úsměvný :D náš malej vstává za tmy a má nějaký senzor že pozná, když je někdo vzhůru a hned by vstával taky :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2991
21.1.20 17:33

Máme dům tři děti, uklízím každý den klasika myčku, nádobí, pračka atd. A jednou týdně ve čtvrtek umyju koupelny, utřu všude prach a na vytírání mám robota, ten uklízí vršek jednou az dvakrát týdně a dole každý den. Jinak záchod po dětech přetřu každý den

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6779
21.1.20 17:35

Máme dům, reším tak, že si v kalendáři každý týden najdu čas na uklízečku :mrgreen: vstávat dřív jen proto abych utrela prach, na to je život krátký :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14457
21.1.20 17:37

No ještě dodám, že je fajn mít nějaké spotřebiče- pomocniky, myčku na nádobí, sušičku na prádlo (odpadá věšení prádla a zehleni), Robovysavac ten pouštím v dny kdy normálně nevysavam všude, vysaje mi třeba obejvak než přijdu z venku, teď sem dostala parní mop, další super věc, prostě pichnu do zásuvky a jedu jako vysavačem, odpadá tahání kyblu, zdimani hadru atd. Nejvíc bordelu ale u nás dělají hračky, jak se všude valí tak to působí dojmem chaosu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama