Uklidnilo by se dítě, kdyby ho něco bolelo?

196
14.3.21 23:13

Uklidnilo by se dítě,kdyby ho něco bolelo?

Ahoj holky, stala se mi taková zvláštní věc s dvouletým dítětem. Byl celý večer ok, smál se atd, prostě žádný problém… Pak už byl čas jít spát a tatínek si šel lehnout do postele, na které malý seděl, tak ho tak jemně odstrčil, no a malý začal strašně řvát a v podstatě se prořval až k usnutí. Přičítala jsem to únavě a začínajícímu období vztekání, občas se prostě vztekne. Jenže on se asi po hodině probudil a zase řev, pomohlo když jsem mu ukázala nějaké obrázky zvířátek na mobilu, to přestal a tak jakoby otupěně na ně koukal až zase usnul. On se tak normálně nechová, většinou kňourá nebo tak, ale že by se vzbudil s takovým řevem… Chápu, že se mu třeba mohlo něco zdát a s tím brekotem před usnutím to nemusí souviset, ale mě to prostě nějak vyplašilo, nevím proč, byla to taková opravdu až hysterie… Mám strach jestli mu něco není, nebolí, nebo tak… Ale snad kdyby ho něco bolelo, tak by se neuklidnil a znovu neusnul? Zkoušela jsem ho trochu polechtat na zádech, to se smál, ale pak znova řev. Mám z toho takový blbý pocit, snad mě trochu uklidníte :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
108
14.3.21 23:26

Ahoj, můj syn (tehdy měl 5 let) v noci spadl z postele. Brečel, že ho bolí ruka, lehla jsem si s ním a uklidnil se a usnul. Ráno se vzbudil, začal znovu brečet, že ho hrozně bolí ruka - no a měl zlomenou klíční kost. Přitom normálně spal celou noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30287
14.3.21 23:28

Jestli se neuhodil a spí v klidu, je prosté jen přetažený. V noci bych ho párkrát zkontrolovala a nebudila ho, kdyby spinkal. Neukazuj mu před spaním mobil, to ho spíš probudí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52924
14.3.21 23:42

Pokud tam nebyl žádný pád, asi bych to svedla na to, že bylo dítě přetažené, mému takhle navečer stačí opravdu drobnost k nepřiměřené reakci. Nějak v tvém textu nevidím důvod k bolesti po jemném odstrčení, jak píšeš. Ale jinak ano, u staršího dítěte jsem zažila i to, že si odpoledne stěžovalo na bolest ruky (po drobném pádu), večer celkem v klidu usnulo, a když druhý den bolest nepřestávala, byla diagnostikovaná zlomenina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1315
14.3.21 23:42

Pokud nespadl, neuhodil se a nebo něco podobného, tak bych řekla, že byl přetažený. Když jsou děti až moc unavené, tak pak hůř usínají, někdy se i budí a prostě celkově je ten spánek k prdu.
My to zažili zrovna nedávno, tchýně měla malou oslavu - byli jsme tam jenom my (Já, chlap, syn), švagr a jeho žena se svýma dvěma dětma a tchýně s manželem. No děcka lítala a blbla, jak to jenom šlo. Došli jsme domů, syn naprosto v pohodě, vysmátý, hrál si s hračkama. Trošku později jsem mu chtěla pustit jeho oblíbenou pohádku, než se půjde koupat. Ale v momentě, kdy pohádka začala, se rozeřval. Ale to byl prostě hysterický záchvat, jako by mu někdo snad kopnul do hlavy nebo zlomil ruku. Úplně šílený řev, kdy vzduchem lítaly sliny, soply, slzy… Nedal se utišit absolutně ničím. Nic nefungovalo, nic ho nezajímalo. Přestal až chviličku před tím, než šel spát. A ráno byl zase úplně v pohodě. Prostě přetažený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
196
15.3.21 06:28

Děkuji moc za reakce, malý se sice párkrát v noci probudil na pití, ale už Němeček a teď jdeme vstávat a je v pohodě :) každopádně je zajímavé, že by usnul i se zlomenou rukou, to bych neřekla, budu si nať tyhle věci dávat pozor 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat