Uklidňování miminka bez houpaní

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
9
13.1.22 11:07

Uklidňování miminka bez houpani

Maminky, fungovalo některé z vás uklidňování miminka v náručí, ale bez houpani (na míči, chozením).
Malý má 4mesice a dost se vzteká a pláče, celý den chce nosit, uklidnit se dá jen houpáním. Obávám se ale že se svými zády (dve vyhřezlé plotýnky) to dlouho neustojím.
Chápu že se to neobejde bez křiku, přijde mi to ale míň drastické než nechat vyřvat.
Máte někdo zkušenosti?
Děkuji mnohokrát

Příspěvek upraven 13.01.22 v 11:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13.1.22 11:11

Vezmi lehkou deku a zabal ho do ní, než ho k sobě přitulíš. Zahřeje se a uklidní. Bez houpání. Počkáš až usne.
Pak ho pěkně zabaleného položíš do postýlky.

Zkus si dát druhou postýlku do kuchyně, aby měl pocit, že jsi nedaleko.
Hodně štěstí😉

Příspěvek upraven 13.01.22 v 12:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3133
13.1.22 11:39

Nositko. Ty máš volný ruce na všechno, co potřebuješ. Záda z toho bolí mnohem min, než z nošení na rukách. A houpat ho bude každý tvůj pohyb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3060
13.1.22 11:42

Mám čtyři děti a to poslední je ted miminko, takže můžu s klidem říct, že hušání není třeba.
Dokonce jsem to všem musela zakazovat, jak mu chtěli třepat s kočárkem nebo pohupovat dítě na rukou. Jako proč? miminko by mělo být v klidu…

Zabalení do hebkých zavinovaček nebo u mimina stačilo zbalit do pružného flísu. Od narození se cvičil handling a na uklidnění, jen do náruče a celou dlaní přejíždět po hlavičce, aby citilo klid a bezpečí. Potom zase cvičení- přetáčení na břicho, míč, nošení na tygříka ad. a pak byly děti rády, že maj klid :-)
Na spaní načechraný poštářek, nikoli vysoký, ale načehraný, milují něco kolem sebe. Při pláči mi pomohla i teplá huňatá kombinéza (místo zavinovačky) klidně i doma do postýlky…jde to i bez hušání :-) hlavně udržet ten pocit bezpečí, blízkosti…beru mimi i do kuchyně k vaření (do vysoké polohovací židličky).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
13.1.22 11:45

Co dát do šátku ring sling? Dává se jako přes rameno. Nejde přes bederní pater - tam mi to na záda vadilo. Záleží s kterýma plotynkama máš problém. Nebo hojdavak - hacku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1593
13.1.22 11:58

Známá tohle pořešila houpacím křeslem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
13.1.22 15:52

Děkuji všem moc za rady.
Nosítka máme doma tři typy a po 15min vztekani a hysterického pláče, kdy je zpocený malý i já, tak to vzdávám
Zkusím zabalit do něčeho přítulnějšího, teď používám látkovou plenu.
Jinak dnes to zkouším první den a rve mi to srdce. Jenom doufám že si to brzy sedne, protože jinak buď skončím v Bohnicích nebo na neurologii se zadama nebo v houpacím křesle :palec: :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat