Reklama

Uklízení hraček v bytě, kde děti nemají svůj pokoj

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2085 příspěvků 24.01.17 14:53
Uklízení hraček v bytě, kde děti nemají svůj pokoj

Zdravím, ráda bych se zeptala, jaký úklidový režim máte s předškoláčky (nebo i školáky) vy, kdo máte byt 2KK nebo 2+1 a nelze prosě děcku říct - odnes si ty hračky do pokoje, případně nevynášej to lego ven, a zároveň se nechcete zabít o kostičky v obýváku.

Partner razí klasické - večer to tu vše uklidíme…

což je super, ale mě osobně to přijde nelogické, nebo efektivní jen zčásti. Nepotřebuju aby tu bylo uklizeno od 21.00 do 7.00 :lol:

Já spíš razím heslo : než si začneš hrát s druhým, ukliď první. Jenže znáte děti, někdy je prostě potřeba vše a v našem malém bytě bude stejně binec. Pořád tam bude něco roztahané a je jedno že je to lego nebo pastelky… :)

jak to máte vy? jaký režim mají děti pro hraní si s hračkami? dá se bordelu v bytě vůbec zamezit?:) Kolik bordýlku tolerujete? :)

jinak moje o něco starší kamaráda mi vyprávěla, že její manžel (pedant na úklid!) vychovával jejich děti právě tak, že pokud si s něčím chtějí hrát, musí uklidit to předchozí a stalo se to, že si děti velmi brzy hrát přestaly. Přišlo im snažší sednout si k tv, tabletu nebo mobilu, nebo třeba i knížce, než aby uklízely autíčka jen proto, aby si mohli vyndat lego. To mi přijde trochu smutný a je sice pravda, že mají v pokojíku čisto a hezky útulno, ale oni si téměř s ničím už fakt nehrají. malej (8) hraje xbox a holčička se fotí nebo fintí, ale nic kreatvního nevyndávají.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

renda81
Kelišová 6540 příspěvků 24.01.17 14:58

Taky se snažím aby si uklidil to s čím si už nechce hrát, než si vezme další hračku, a než jdeme spát uklidí všechno

Tichošlápek
Echt Kelišová 9649 příspěvků 24.01.17 15:09

Přes den chaos. Večer vse nacpe do truhly. Teď se tu ještě plazi mimino. Mne to neva, bordel neřeším :lol: mimochodem dětský pokoj mame a je úplně na nic, protože si stejne vse nosí do obýváku

Jana206
Nadpozemská drbna 26300 příspěvků 24.01.17 15:09

Já dovoluji vytáhnout cokoliv s čímkoliv. V tom je právě to, že děti všemožně kombinují - např. dřevěná vláčkodráha plus gumová zvířátka - Zoo, do toho ještě něco postaví z lega.Po hře se to musí uklidit, kromě výtvorů, které si chtějí vystavit.Ale pokojíčky mají.

Hračky v obýváku toleruji jen nejmenšími dítěti, když je doma samo. I proto, aby si zvykli, že do obýváku občas přijímáme návštěvy, které buď děti nemají nebo mají děti už velké. Ne každému musí být příjemné, že už ode dveří jde vidět, že tu bydlí více dětí :mrgreen: Nejmenší má na svoje skládačky vyhrazeny spodní poličky v obývací stěně.

Když jsme měli jen dvě malé děti a bydleli jsme v bytě, kde neměli svůj pokoj, tak měli vyhrazený v obýváku kout, hračky se uklízely do poliček, skříní a úložných bedýnek. Plus v ložnici šuplík pod postelí. Mohli si hrát v části ho obýváku nebo v ložnici(kde jsme spali všichni).Podle situace, jestli jsme čekali návštěvu nebo ne, jestli s dětmi/bez dětí…

dendule4
Závislačka 4660 příspěvků 24.01.17 15:17

Hračky se uklízí večer :mrgreen: a to má svůj pokoj. Mě to netankuje, manželje občas mírně nepříjemnej, ale jamile zjistí, že i když holku donutí jít si hračky a za chvíli to tam má zase rozkramařené, tak pochopí :-D Jinak já musím reagovat na @Jana206 Tak takovou návštěvu, které vadí, že doma máme hračky, protože tu bydlí děti bych přes práh nepustila :nevim: Naštěstí ve svém okolí nikoho takového neznám :mrgreen:

Fofrník
Závislačka 3269 příspěvků 24.01.17 15:25
@Tichošlápek píše:
Přes den chaos. Večer vse nacpe do truhly. Teď se tu ještě plazi mimino. Mne to neva, bordel neřeším :lol: mimochodem dětský pokoj mame a je úplně na nic, protože si stejne vse nosí do obýváku

U nás podobně. Když si postaví bunkr tak se to ani přes noc neuklízí. Nemám to srdce je to nechat zbourat když jim to dalo takovou práci. :kytka:

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 24.01.17 15:31

@Niemeyer: U nás mají děti v obýváku hrací koberec a svůj stolek na kreslení, v kuchyni dětskou kuchyňku. Máme pravidlo, že hračky se nesmí povalovat mimo tato místa. Nechci hračky a pastelky na konferenčním stolku, na volné podlaze mimo hrací koberec, na gauči a podobně. Pokud si s tím zrovna na tom místě hrají, tak v pohodě, ale nesmí ta zůstat opuštěné ležet, to dceru ženu, aby si to odnesla. Na lego mají plastový box, na plyšáky a různé figurky bednu, na knížky poličku v knihovně, na zbytek vyhrazenou jednu skříň v obývákové sestavě. Jednou za čas (tak každý třetí den) společně hračky roztřídíme a pouklízíme, aby v nich nebyl moc velký zmatek. Uklízet všechno každý večer mi přijde zbytečné, stejně to druhý den ráno hned zase vytahají. A pravidlo „jen jednu hračku“ jsem nesnášela už jako malá, omezuje to kreativitu. Průběžně uklízíme jen výtvarné potřeby, knihy, hudební nástroje a křehké a drobné věci - prostě to, co nemá bez dozoru přijít do ruky batoleti.

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 24.01.17 15:34
@dendule4 píše:
Hračky se uklízí večer :mrgreen: a to má svůj pokoj. Mě to netankuje, manželje občas mírně nepříjemnej, ale jamile zjistí, že i když holku donutí jít si hračky a za chvíli to tam má zase rozkramařené, tak pochopí :-D Jinak já musím reagovat na @Jana206 Tak takovou návštěvu, které vadí, že doma máme hračky, protože tu bydlí děti bych přes práh nepustila :nevim: Naštěstí ve svém okolí nikoho takového neznám :mrgreen:
Že jo, to jsem si říkala taky. Je to náš domov a ty děti tu bydlí taky. Přece se kvůli návštěvě nebudu tvářit, že žádné nemáme nebo je zavírat jak neposlušné psy 8o

Sany80s
Kelišová 6294 příspěvků 24.01.17 15:50

Já razila, že s čím si zrovna nehraje, to musí uklidit.
Funguje to celkem bez problémů.
Určitě jsem nehodlala někde v polospánku šlapat po hračkách.

dedrichov
Závislačka 2717 příspěvků 24.01.17 15:54

Nesnesu hračky v kuchyni pod nohama, čili alespoň metr prostroru okolo linky zakramařený obvykle nebývá. Postaví kolonu aut která končí třeba u stolu nebo lednice :lol:
Večer věci poklidíme, někdy ne, když se nestíhá. Prostě to u gauče odstunu stranou, stejně to ráno zase vytáhnou…

alisekR
Kelišová 5009 příspěvků 24.01.17 15:58

@Niemeyer Nepomohla by sis nic, ani kdybys měla hafo místností. Máme děti 6 a 3, každý má svůj pokojík, máme celé jedno patro na obývák propojený s kuchyní. Takže fakt velký barák a upozorňuju tě, že hračky jsou v obýváku, u nich v pokojích a i u nás v ložnici :zed: :zed: Já se snažím jen nutit k tomu, aby nenosily hračky z patra do patra…prostě to a to lego ať si nechají nahoře v pokojích a druhé zas dole v obýváku, do toho má naše dáma v obýváku svoje kuchyňku. Na všechno mají plastové boxy a je to prd platné, hračky a knížky máme všude. :pocitac: Nedávno jsem celou noc spala na nějaké kostce, co si tam synek přinesl před spaním, když se chtěl pošmudlat na valné hromadě, jak tomu říkáme :mrgreen:

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1544 příspěvků 3 inzeráty 24.01.17 16:14

Bydlíme také ve 2+1 s dětmi 20m a 8m. přes den jsou hračky VŠUDE :lol: večer, když oba spi je jen poklidim do boxu, co se nevejde strčím do rohu místnosti. Ráno se zase všechny vytahaji a skaceme přes ne. Me to ale nevadí, jsem rada, ze si synek vyhraje. Viděla jsem v hodne rodinách, kdy dítě posadí radsi před tv, aby měli chvilku klidu, ale to já neuznávám. Takze klid, kde jsou deti, neni poradek :lol: obzvlast malé. Raději s nimi blbnu a uklizim vecer než abych se pořád rozčilovala, z každé hračky.

Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2085 příspěvků 24.01.17 16:45

@Terezxx díky za uklidnění :) já si taky radši zablbnu a je mi líto zakazovat. ne ze bych to nedokazala, ale co pak to dite ma delat? sedet a koukat na cisty stul? :) zas tak hrozne to u nas neni.

jen me prekvpilo ze vic mistnosti to nevyresi, ja bych zavedla pravidlo nevynaet urcite hracky ven :)))

Jana206
Nadpozemská drbna 26300 příspěvků 24.01.17 18:36

@dendule4 Ja zase nemam rada, kdyz se z deti dela stredobod vesmiru a mozek vymasteny jen detmi :nevim: Predstav si, ze mame i pratele, co maji deti uz velke nebo obcas resim neco se spoluzaky do skoly, muz do prace.Deti maji sve pokoje. O jejich hracky tu zakopavat nemusime. V jejich pokojich zase naopak nema navsteva co delat :kytka: Kdybychom meli prostor, meli by i hernu.Az Ti deti vyrostou z batoleciho obdobi, mozna zmenis nazor.Pred lety bych podobny zblecht byla taky schopna napsat. Vsechny nase deti, male i velke, jsou vitane. Nikdo je nikam nezavira.Ale na roztazene hracky uprostred obyvaku kazdy zvedavy neni.Tvuj chlap to vidi racionalne.

Uživatel je onlineinkakřivák
Extra třída :D 13204 příspěvků 24.01.17 18:46

@Jana206 To si vážně neumím představit. Přece je dítě stejný člen rodiny jako já, takže když já si můžu v obýváku číst a plést a pít kafe, tak proč by se tam nemělo bavit i to dítě? to vážně nechápu. Náš dům byl vždycky NÁŠ dům, a všichni jsme si mohli dělat to co jsme chtěli. Takže běžně když byly děti malé, měly bunkr z kuchynského stolu, v obýváku plno hraček, v pokojíčku dráhu a v ložnici u postelí knížky, svoje. A přišlo mi to naprosto v pohodě. Stejně jako když chodili do školy a zvali si kamarády na návštěvu i když už pak byli na střední nebo na vysoké. Jednou si syn pozval cca 30 lidí na víkend, a co? byla legrace, naskládaní všude jako sardinky, bezvadná parta lidí. nějak nechápu to vykazování prostoru dětem. Ale co je fakt, tak na kostičky lega na zemi by měl být zákon! takhle na to šlápnout bosou nohou! To je o život!

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama