Uklízí si vaše děti v pokoji?

17
21.3.21 19:08

Uklízí si vaše děti v pokoji

Ahoj jsem tu nová a chtěla bych vědět jestli si vaše děti uklízí v pokoji? Já mám 14ti letou dceru a v pokoji na zemi má oblečení, učení, nádobí atd. Jak to máte doma vy? Pokud si vaše děti uklízí jak jste je k tomu donutily a jak by jste reagovali na mým místě? Strhli by jste jim kapesné? Zakázali chodit ven?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5008
21.3.21 19:19

Děti se mají vychovávat od narození, ve 14 už to nemá žádný význam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
21.3.21 19:21

Základní pořádek si udržují sami automaticky(špinavé prádlo do koše, nenechávat povalovat oblečení), další úklid na vyzvu (kluci 10, 12). Stoly občas pretekaji, to je jejich problém, když tam mají moc věcí, nemůžou na svém stole nic dělat. Na čem baziruju, je utirani prachu (oba alergici). Ale oba jsou ještě tovární, takže když zavelim (případně 2×, 3×), udělají, co je třeba. Kdyby to neudělali, budu otravovat tak dlouho, dokud si svoje povinnosti nesplní, případně začnu odebírat výsady (teď jsem četla prima trest - odebrat nabíječku k mobilu, takže uvidí, jak jim klesá procento nabití :)).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
370
21.3.21 19:21

Řešíš to dost pozdě, teď to bude dost těžký dítě vést k pořádku. Mám dítě pod 10 let a uklízí si v pokoji automaticky. Když otevřu dveře a vidím ležet něco na zemi, tak jen řeknu co to jako je a hned začne uklízet. Jinak jsem uklízela dřív s ní, vedla jsem ji k tomu od mala. Byli dny, kdy zkoušela co si může dovolit a čekala co já na to, zda ji to projde. Měla zákaz telky, ven nesměla do té doby než to bude uklizené. Po čase pochopila, že já neustoupím a trvám na tom co jsem řekla. Ted už je to v poho a zdá se mi, že ji to i baví. Nejedná se jen o pokojíček. Já vařím a dcera mi pomáhá a po jídle taky pomáhá s úklidem v kuchyní. Někdy se střídáme, že já uklidím po obědě a ona po večeři

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5942
21.3.21 19:30

@Ufonek444 Ve 14 už jsem dcerin pokoj vůbec neresila, například vyprané oblečení jsem ji položila na postel, ona si ho uklidila do skříně. Když bylo potřeba prevliknout postel, zase dala jsem ji čisté povlečení, ona to udělala. Jednou týdně jsem ji vždy připomněla ať vysaje, vytre, utre prach.. Jinak to bylo na ní, měla v pokoji docela chaos, ale špinavé nádobí a zbytky jídla teda ne.. Nikdy jsem přísná nebyla, ani kvůli úklidu nebuzerovala, tak nějak to fungovalo samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1802
21.3.21 19:32

A dřív uklízela? I moje šestiletá si musí v pokoji udržovat pořádek. Jasně, že se jí nechce, ale musí. Pokud večer nejsou uklizené hračky jde spát bez pohádky. Nejdřív jsme uklízeli spolu, teď to zvládá sama. Já jí samozřejmě utírám prach a takovej ten větší úklid děláme společně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8092
21.3.21 19:33

Můj 4 letý syn i uklízí v pokoji. Každé dítě je jiné a na každé bude platit něco jiného a v jiném čase, nějaká univerzální rada typu „nedávej jí kapesné“ :nevim: Co vím ze života, tak ta pozitivní motivace vydrží většinou mnohem déle, ve 14 letech už tomu bude lépe rozumět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2201
21.3.21 19:37

Přidám se k tématu - od kolika let si děti začaly uklízet pokoj samy?
Me děti to zatím nezvládají a mamka vždy říká, co vše jsme už v jejich věku uměli my, tak ať mám srovnání, díky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
370
21.3.21 19:40
@Beckyttine5 píše:
Me děti to zatím nezvládají a mamka vždy říká, co vše jsme už v jejich věku uměli my, tak ať mám srovnání, díky…

Od první třídy uklízí sama. Kdyby tam bordel nedělala, tak ho tam nemá. Takže ví, že když si udělá binec, tak si po sobě uklidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52900
21.3.21 19:40

Ano, uklízí si od mala své pokoje. Začínalo se přirozeně k věku. Jsou mladší, než máš ty, ale udržují si pořádek. Holkám každé do pokoje zanesla loni noťas. Už tam zůstanou. Na stolní počítač chodí do pracovny, ale to je blbé se sluchátky. Třetímu musíme koupit noťas do pokoje. On-line se teda připojují převážně u sebe.
Jestli nechtějí být za třídní prasátka, tak si uklidit musí. Protože na těch kamerách je vidět hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20575
21.3.21 19:41

@Ufonek444 Normální puboška. Já jsem děti učila uklízet od mala. A v pubertě jsem se naučila za jejich pokoji zavřít dveře a neřešit. Když po mě něco chtěly, tak si musely uklidit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52900
21.3.21 19:47
@Beckyttine5 píše:
Me děti to zatím nezvládají a mamka vždy říká, co vše jsme už v jejich věku uměli my, tak ať mám srovnání, díky…

Hračky od mala. Poskládat si velmi jednoduše své roznošené věci od nástupu do školky nebo je hodit v koupelně nebo v technické místnosti k pračce. Takové hezčí skládání i porovnání ve skříni, tak to nástupem do školy. Tou dobou se začali učit, jak se povléká postel. Jen s prostěradlem potřebuje prvňák pomoct. Vysát umí. Vytírám sama všude. Máme vinyl a nechci šmouhy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2201
21.3.21 19:57
@Kelsey píše:
Hračky od mala. Poskládat si velmi jednoduše své roznošené věci od nástupu do školky nebo je hodit v koupelně nebo v technické místnosti k pračce. Takové hezčí skládání i porovnání ve skříni, tak to nástupem do školy. Tou dobou se začali učit, jak se povléká postel. Jen s prostěradlem potřebuje prvňák pomoct. Vysát umí. Vytírám sama všude. Máme vinyl a nechci šmouhy.
Od mala je od roku, dvou, tří??
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8430
21.3.21 20:04
@Beckyttine5 píše:

Oba naši kluci si uměli jakš takš uklidit od cca 3,5 roku. Od 5 let staršího a 3 let mladšího si uklidí tak, že je u toho nemusím dozorovat a nic po nich dodělávat. Předtím jsme uklízeli společně a já jim radila, co kam dát, aby v tom neměli zmatek, aby měla každá hračka své místo a oni ji pak snadno našli. Řeči co kdo kdy uměl zásadně ignoruju, protože kdykoliv jsem našla nějaký dokumentační materiál (fotky apod.), ukázalo se, že rodiče mají časovou osu vzpomínek velmi zkreslenou a že například „v roce jste byly obě bez plen“ minimálně u sestry znamenalo měsíc před 2. narozeninami (takže sice ano, stále v roce, ale ne ve 12 měsících věku, jak by si člověk představil).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3057
21.3.21 20:16
@Ufonek444 píše:
Ahoj jsem tu nová a chtěla bych vědět jestli si vaše děti uklízí v pokoji? Já mám 14ti letou dceru a v pokoji na zemi má oblečení, učení, nádobí atd. Jak to máte doma vy? Pokud si vaše děti uklízí jak jste je k tomu donutily a jak by jste reagovali na mým místě? Strhli by jste jim kapesné? Zakázali chodit ven?

Dcera měla v říjnu 7 let a vždy byla vedena k tomu, aby si pokojík poklidila ( postupně úměrně věku ) Nejsem si jistá, zda by platily zákazy. Je už velká a tak by to mělo být aj v jejím zájmu, aby to tam měla pěkný 🤷🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat