Ukončené přátelství s výhodou?

evellyne
26.4.17 21:18

Ukončené přátelství s výhodou???

Ahoj, dámy, ráda bych znala Váš náhled na situaci, ve které se nacházím a je pro mně dost zmatečná.
Zhruba 4 měsíce zpět jsem si něco začala s kamarádem, pro kterého jsem měla slabost už před tím - no a jelikož jsem „držela“ delší sexuální půst a situace tomu byla příznivá, to naše cosi začalo sexem, znáte to, alkohol je metla lidstva. Pak se to ještě zopakovalo, on se začal tvářit, jako by mezi námi něco začalo (plánoval akce, psal mi, zajímal se o mně, atd.), až jsem si dovolila tomu uvěřit a v jisté souvislosti jsem řekla, že na to nahlížím jako na vztah. On řekl, že nic takového nechce.
Další dva měsíce se to ještě párkrát zopakovalo, já byla hloupá, naivní a ke všemu slepá a stále jsem věřila v něco víc, jelikož vedle toho, že dělal, že se nic neděje, dokázal se chovat i úplně opačně. Každopádně jsem ho neuháněla, netlačila jsem na něj, dávala jsem tomu volný průběh, ale pravda, vázala jsem se na to.
Po těch cca dvou měsících mi ale konečně došlo (když už jsem do toho konečně sekla a na rovinu řekla, co cítím), jak jsem hloupá a jak si sama házím klacky pod nohy (on chtěl jen přátelství s výhodou) - jelikož byl ten sex fakt dobrý a nebylo špatný ho mít alespoň občas, rozhodla jsem se k tomu přistupovat jinak - jako k „zábavě“. Nicméně mi po dalším měsíci došlo, že tudy cesta nevede, když toho druhého milujete - dokážu se líbat apod. bez lásky, ale samotný styk si bez citu prostě neužiju. A tak vždycky, když odešel a já vystřízlivěla, měla jsem depku jako hrom a přišla jsem si hrozně využitá (jo, bylo to moje rozhodnutí a zodpovědnost, já vím, ale prostě pocit) a trvalo mi víc než další týden se z toho posbírat.
Proto jsem řekla, že je konec, že to chci, jak to bylo před tím, jelikož to pak bolí. Řekl že OK, že mi nechce ubližovat. Víte, ale od té doby je všechno trochu jinak. Víte, od té doby (cca 3 týdny) mně pozval asi na tři akce a setkali jsme se 3×:
1. na jedné akci, odkud jsme odcházeli spolu a na místě rozchodu mě objal a začal líbat, ale domů jsem ho nevzala, jak se to stávalo
2. náhodně v našem malém městě v centru, kde mě při loučení objal a políbil
3. v pátek večer mě vytáhnul na večeři a pak jsme se setkali s přáteli, při čemž plánoval setkání nás dvou na další neděli (přes týden je mimo město). Z akce jsme opět odcházeli spolu, byl totálně vychcíplej a domů to měl docela štreku, tak jsem řekla, že může zůstat u mně (řekla bych to každému ze svých kámošů). Ač jsme mu naprosto jasně ukázala, kde je jeho místo na spaní, ve chvíli mojí nepřítomnosti se mi nastěhoval do pelechu - obecně jsem dost velký flegmatik a věci řeším v klidu, tak jsem si řekla, ok, budeš mít co chceš -vlezla jsem k němu, rozhodně jsme neleželi každý na druhý straně postele, ale když si myslel, že dojde na věc, řekla jsem „ne, myslím, že jsme to řekla naprosto jasně už dřív“. Beze slova lehnul vedle mně a druhý den jako by se nic nestalo. Ráno to byla několik hodin mazlivá převalovačka a odešel až ve tři (to tak bylo vždycky, nikdy hned ráno nezdrhal a zdržel se tak dlouho, jak mohl) s tím, že teda v tu neděli.
Od té doby jsme se navzájem neozvali, lítá teď celý týden pracovně po republice, ale to je jako obvykle - píšeme si vždy jen ohledně nějakého konkrétního setkání apod.
Víte, já to nespaní s ním opravdu nedělám z nějakého pokusu o manipulaci - je to čistě jen kvůli mně, včera když odešel, tak se ten hrozný pocit nedostavil, v tomhle směru jsem v pohodě. Je mi naprosto jasný, že on se to snaží narovnat, jelikož by mě chtěl mít tam, kde donedávna měl, ale mě spíš jde o sebe. On nechce vztah, já jo, a zároveň nedokáže(me) být normálními přáteli (mně by to šlo, je to náročný, ale musel by to respektovat i on, se vším všudy). Bohužel nejde přestat se vídat, a vlastně to ani nechci, je nám spolu dobře. Ale jelikož nám fakt už není -náct, nevěřím, že se to takhle dlouhodobě vydrží. Ty polibky a to všechno hezké pouze přijímám, nikdy nezačínám, žel si to paradoxně odepřít nedokážu, je to příjemné a zároveň ne tak důležité, jako ten sex…
A proto se ptám: jak se chovat? Jak k tomu přistupovat a stavět se? Myslíte si, že když on bude mít nějakou podobnou snahu fyzického kontaktu a já jí budu pouze přijímat, postupně mu to dojde a celý to nakonec vyšumí? To by totiž byli asi nejméně násilné řešení…
Osobně to dokážu hodit za hlavu, jo, mám slabší chvilky, když jsem sama, ale dá se to. Jen nechápu, proč to nedokáže on, já se s ním budu v klidu stýkat a žít si dál svůj život bez ohledu na to, jestli mě chce nebo ne - ale nechápu, proč on se chvíli chová, jak kdyby zájem měl a chvíli respektuje to, že v tom nechci dál pokračovat. A to je to, co mně rozlaďuje a na co bych ráda dostala nějaký náhled:))
Takže to prosím nechápejte jako výlev zhrzený milenky, i když to tak možná může působit - já to mám v sobě docela dobře zpracovaný, jen moc nechápu jeho a chtěla jsem to nějak osvětlit - a jak mu například dát najevo, aby si ten zvyšený zájem nechal, aniž bych dělala nějaký divadlo. Říct to evidentně nestačilo. Prostě jsem jeho rozhodnutí přijala s respektem jako fakt, i když to chvíli trvalo.

Příspěvek upraven 26.04.17 v 21:33

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
10740
26.4.17 21:29

On chce víc. A nejspíš už delší dobu.

Pokud vy ne, tak se s ním dohodněte že se nebudete vzájemně trápit a přestanete se úplně stýkat, aby se od vás mohl odpoutat a najít si někoho, kdo ho ocení.

Takhle ho udržujete v naději ještě horší, než když byl jen v čistě platonické „friend zone“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49241
26.4.17 21:32

Chceš víc než ti může a chce dát… to je celé.. není na tom nic k nepochopení… Rédl v jedné písničce zpívá : „To se přece nedělá, chtít víc, než dá se dát…“
prostě to přijmi a netrap se…dal ti co dokázal..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
26.4.17 21:34

@evellyne já teda myslím, ze chce porad ty výhody. Já bych teda utnula i to mazleni a líbání…jinak se z toho nevyhrabes, jakkoliv si myslíš, ze jsi z toho venku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3487
26.4.17 21:35

Zakladatelka chce vztah, on ne. Já za vším vidím snahu zakladatelku dostat do postele, což pána baví. Nevím, jak dlouho ho to bavit ještě bude. Takže buď ho začnete brát jako kamaráda s výhodami, ale s tím, že z toho nic nebude, nebo ho pusťte k vodě. Vzhledem k tomu, že v tom máte city, bych to spíš viděla na to druhé. Jinak se budete jen trápit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
evellyne
26.4.17 21:37

@Ou on nechce víc. Odmítl mě na začátku, jen jsme byla slepá. Nedávno řek, že chce přátelství s výhodou. Jen nechápu, proč mě pořád tak pokouší.
Děkuju.

@jdukolem já vím, že se to nedělá:))) a taky vím, že mi nemůže dát víc. Na druhou stranu ho ale nikam netlačím - na úplném začátku jsme myslela, že něco začíná, pak jsme oba zjistili, že to každý myslíme jinak, já s enechtěla vídat, jenže to prostě v našem případě nejde…tak jsme na sobě mákla, zamáčkla slzu a dala jsem se do kupy - a nemůže ze mně cejtit zrníčko nátlaku, jak říkám nesleduji ho, nepíšu mu, nedělám nic víc, než jak bych se chovala k jinému kamarádovi, i když je to sakra těžké…ale jde to. Děkuju:)

• Citovat
  • Upravit
evellyne
26.4.17 21:39

@sisk @Amelie30 taky jsem si říkala.

asi bude nejlepší to celé přejít a předcházet situacím, kdy by mohlo dojít na jakékoli něžnosti.

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
26.4.17 21:42

Byt tebou utnu kontakt - na měsíce…nevidět se fyzicky. Stejně tě pak rozloží, až se dozvíš, že s někým chodí oficiálně a furt budeš dumat nad tím, proč pro něj nejsi dost dobrá…
Ono stává se, že tomu druhému dojde až po letech o koho vlastně přišel, ale to už většinou bývá pozdě.
Anonym, velice citlivá osobní zkušenost s tímto tématem. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.4.17 21:44

Tak jsem zvědavá, co nam tu holky poradí - já jsem snad skoro v úplně stejný situaci jako Ty (s tím rozdílem, že krátce po rozvodu, manželství bylo dost hrozný, takže jsem si všechny ty hezké chvíle hrozně užívala, ale začalo mne to zraňovat stejně jako Tebe).
Teď jsem na vážkách, jak dál. Zda chce vztah jsem se ho radši ani neptala - řekla bych, že to žena pozná (pokud o ni muž stojí víc než jen co se sexu týče).
Jinak nesouhlasím s @Ou, nemyslím si, že v případě @evellyne chce dotyčný muž víc - a to je právě to, co zakladatelce (a mně :)) vadí - že nechceme jen čistý sex. On sice je ten sex taky moc fajn, ale pro nás ženy je to bez těch citů přeci jen jakési prázdnější, že… a ničí nás to (nechci tedy mluvit obecně, abych se někoho nedotkla, ale myslím, že muži to mají v tomto ohledu jednodušší).
m.

• Nahlásit
  • Citovat
3487
26.4.17 21:45

@evellyne Bohužel bylo. Jeho to fakt baví. Nic víc v tom není. A člověk přestane doufat až když se to posune do čistě kamarádské roviny. Bez mazlení, polibků a tak. I když si teď myslíte, že jste se dala do kupy. Pořád doufáte, že tam malá šance je. Vím, o čem mluvím. Tak držím palce. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
evellyne
26.4.17 21:47
@Anonymní píše:
Byt tebou utnu kontakt - na měsíce…nevidět se fyzicky. Stejně tě pak rozloží, až se dozvíš, že s někým chodí oficiálně a furt budeš dumat nad tím, proč pro něj nejsi dost dobrá…
Ono stává se, že tomu druhému dojde až po letech o koho vlastně přišel, ale to už většinou bývá pozdě.
Anonym, velice citlivá osobní zkušenost s tímto tématem. :,(

ne že bych se tomu divila, nějakému flashbacku, on mi řekl, že mě má rád víc než kamarádku, já to z něj i cítím a nevím proč to nejde, ale jeho volba, nepídím se, snažím se jít dál, na to je život moc krátký.
Možná to za mně vyřeší život, je zde pravděpodobnost, že mi do pár měsíců vyjde zahraniční stáž.
Děkuju.

• Citovat
  • Upravit
evellyne
26.4.17 21:50
@Anonymní píše:
Tak jsem zvědavá, co nam tu holky poradí - já jsem snad skoro v úplně stejný situaci jako Ty (s tím rozdílem, že krátce po rozvodu, manželství bylo dost hrozný, takže jsem si všechny ty hezké chvíle hrozně užívala, ale začalo mne to zraňovat stejně jako Tebe).
Teď jsem na vážkách, jak dál. Zda chce vztah jsem se ho radši ani neptala - řekla bych, že to žena pozná (pokud o ni muž stojí víc než jen co se sexu týče).
Jinak nesouhlasím s @Ou, nemyslím si, že v případě @evellyne chce dotyčný muž víc - a to je právě to, co zakladatelce (a mně :)) vadí - že nechceme jen čistý sex. On sice je ten sex taky moc fajn, ale pro nás ženy je to bez těch citů přeci jen jakési prázdnější, že… a ničí nás to (nechci tedy mluvit obecně, abych se někoho nedotkla, ale myslím, že muži to mají v tomto ohledu jednodušší).
m.

@Amelie30

Děkuju Vám, dámy.

Máte vlastně pravdu, vídat se opravdu přestat nemůžeme už jenom z hlediska pracovní roviny. A cesta je vlastně opravdu utnout veškerý fyzický kontakt, objetím počínaje. Teprve pak se mohou ty nánosy čehosi odrolit a uvidí se, jestli opravdu možné přátelství zachovat.

• Citovat
  • Upravit
4874
26.4.17 21:52

On.to zkouší a zkoušet bude. To je celý. Chce jen sex, sam to rekl, ty v tom máš city a to je pruser. Kdybys v tom ty city nemela, ok, ale takhle te to bude držet furt. Zkrátka ty chceš vztah, on ne.

Příspěvek upraven 26.04.17 v 22:23

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.4.17 22:13
@Moniňoň píše:
On.to zkouší a zkoušet bude. To je celý. Chce jen sex, sam to rekl, ty v tom máš city a to je pruser. Kdybys v tom ty cyty nemela, ok, ale takhle te to bude držet furt. Zkrátka ty chceš vztah, on ne.

No jo, holky, to my víme taky… Ono je to jednoduché říct, a těžší to udělat (zapomenout). Ale jiné řešení asi není…
m.

• Nahlásit
  • Citovat
21505
26.4.17 22:18

Jak už tu padlo, on to stále zkouší, ptž se mu sex s tebou zjevně líbí a schází mu. Otázka je, proč není ochoten nabídnout vztah :think:
Co bys chtěla ty? Klid v duši, nebo ho nějakou strategií přimět, aby o ten vztah začal stát? Pokud chceš klid, zpřetrhala bych i různé muchlování. Pokud bys ho ráda dostala do nějakých citů, možná je dobrá strategie sem tam tolerovat pusu, ale sex ne! A mít to pod kontrolou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama