Ukončení činnosti OSVČ - poradíte prosím?

Anonymní
21.2.21 10:38

ukončení činnosti osvč-poradíte prosím?

Dobrý den, prosím o radu, ukončuju činnost osvč na vedlejší činnost, účetně je vše již na nule, proto mi jde spíše o ty tiskopisy, které je nutno ještě vyplnit k ukončení takže nejprve nahlásit na živnostenský úřad (raději bych to vše oběhala jednotlivě-ať je to v pořádku), poté na finanční úřad kde podat tiskopis žádost o zrušení registrace, ještě něco k tomu? A tiskopisy na zdravotní pojišťovnu a ossz jsou někde k dispozici nebo to se vyplňuje osobně tam? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
K82
1580
21.2.21 10:53

Mě tehdy tvrdili, že po nahlášení na zivnostnaku síto v rámci propojených úřadu už předají, ale mám zkušenost, že to moc nefunguje, takže bych po zivnotnaku šla i na pojišťovnu a místní úřad soc. zabezp.,ať ti dají tiskopis a vyřídí to osobně. Ale já jsem v tomhle neurotik a co nemám v ruce, to jakoby nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 11:59

Dobrý den,
rozhodně je blbost živnost zrušit. Lepší je pouze pozastavit činnost na dobu třeba 10ti let, pro případ že byste někdy živnost zase potřebovala, pouze ji obnovíte, bez poplatku 1000Kč. Když živnost zrušíte budete muset zase v budoucnu při zakládání živnosti poplatek zaplatit.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat