Ukončení exekuce a mzda

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.18 10:02
Ukončení exekuce a mzda

Pěkný den přeji, z pochopitelných důvodů prosím o anonym. Před 4 měsíci přiteli přišla exekuce (málem jsem ho zabila) strhávali mu částku ze mzdy. Teď se nám naskytla možnost celou exekuci doplatit a můj dotaz zní: Jak dlouho trvá než exekutor po obdržení zbytku doplatku uvolní mzdu příteli tak aby dostal celou výplatu? Tzn. v pondělí doplatíme zbytek, na účet peníze dojdou třeba do 3 dnů a mzdu bude mít přítel celou už tu následující nebo to trvá třeba 3 měsíce? :roll: Děkuji za odpovědi. :mavam:

Reakce:
awesomeone
Kecalka 144 příspěvků 1 inzerát 21.09.18 10:21

Pokud je zaměstnavatel ochotny, muze si ukončení exekuce ověřit telefonicky nebo si ukončení vyžádat, takže urcite komunikovat i s nim. Pokud se priteli provede z výplaty ještě srážka, musí ji pak exekutor vrátit (pokud nemá jinou exekuci). Většinou ji vrací tam, odkud přišla - zaměstnavateli. I když výklad zákona zni jinak, ale to je zase jina kapitola :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.18 10:29

Účetní v jeho práci je docela na hlavu, nechtěla mu ani změnit číslo účtu aby jeho výplata chodila mě když měl zablokovaný účet. Dokonce musela přímo paní z exekutorského úřadu volat jeho účetní že to JE opravdu MOŽNÉ a že se nic neděje. :mrgreen: 8o Takže nevím jestli se tam domluví ale snad jo. Jinou exekuci nemá. Děkuji za odpověď. :kytka:

awesomeone
Kecalka 144 příspěvků 1 inzerát 21.09.18 10:34

Nedivim se, že nechtěla neb kdyby to udělala a bylo to špatně a exekutor se domáhal tech peněz, musela by to dát ze sve kapsy. Jistě chápete tu její opatrnost ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.18 10:39

@awesomeone No jak se to vezme, přítel volal na exekutorský úřad ona mu tam řekla ať to paní účetní přetlumočí že se to dělá běžně ať si to třeba najde i na internetu atd.. Přítel ji dokonce dával číslo na ten exekutorský úřad ať si to sama ověří to odmítla s tím že nic takového dělat nebude :nevim: Po nálehání přítele tedy paní na úřadě pochopila že to asi jinak nepůjde, chtěla nám pomoci a tak zavolala ona sama na účtárnu. Já mám za to že takové věci by účetní měli znát, ale tak to je teď jedno. Hlavně že to dobře dopadlo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.18 12:02

Tak kdyby to někoho zajímalo na ex. úřadě nám bylo řečeno že ve chvíli kdy peníze dorazí trvá cca. týden odblokování účtu i mzdy. :)

awesomeone
Kecalka 144 příspěvků 1 inzerát 21.09.18 14:39

… takových tlumocenych pohádek už jsem slyšela :lol: Sice nejsem účetní, ale s exekucema trochu pracuju a těch školení k teto problematice tolik není, takže informace kolikrát dohledavame kde se dá… Netřeba se hned zlobit ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >