Ukončení exekuce a mzda

Anonymní
21.9.18 10:02

Ukončení exekuce a mzda

Pěkný den přeji, z pochopitelných důvodů prosím o anonym. Před 4 měsíci přiteli přišla exekuce (málem jsem ho zabila) strhávali mu částku ze mzdy. Teď se nám naskytla možnost celou exekuci doplatit a můj dotaz zní: Jak dlouho trvá než exekutor po obdržení zbytku doplatku uvolní mzdu příteli tak aby dostal celou výplatu? Tzn. v pondělí doplatíme zbytek, na účet peníze dojdou třeba do 3 dnů a mzdu bude mít přítel celou už tu následující nebo to trvá třeba 3 měsíce? :roll: Děkuji za odpovědi. :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
285
21.9.18 10:21

Pokud je zaměstnavatel ochotny, muze si ukončení exekuce ověřit telefonicky nebo si ukončení vyžádat, takže urcite komunikovat i s nim. Pokud se priteli provede z výplaty ještě srážka, musí ji pak exekutor vrátit (pokud nemá jinou exekuci). Většinou ji vrací tam, odkud přišla - zaměstnavateli. I když výklad zákona zni jinak, ale to je zase jina kapitola :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.9.18 10:29

Účetní v jeho práci je docela na hlavu, nechtěla mu ani změnit číslo účtu aby jeho výplata chodila mě když měl zablokovaný účet. Dokonce musela přímo paní z exekutorského úřadu volat jeho účetní že to JE opravdu MOŽNÉ a že se nic neděje. :mrgreen: 8o Takže nevím jestli se tam domluví ale snad jo. Jinou exekuci nemá. Děkuji za odpověď. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
285
21.9.18 10:34

Nedivim se, že nechtěla neb kdyby to udělala a bylo to špatně a exekutor se domáhal tech peněz, musela by to dát ze sve kapsy. Jistě chápete tu její opatrnost ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.9.18 10:39

@awesomeone No jak se to vezme, přítel volal na exekutorský úřad ona mu tam řekla ať to paní účetní přetlumočí že se to dělá běžně ať si to třeba najde i na internetu atd.. Přítel ji dokonce dával číslo na ten exekutorský úřad ať si to sama ověří to odmítla s tím že nic takového dělat nebude :nevim: Po nálehání přítele tedy paní na úřadě pochopila že to asi jinak nepůjde, chtěla nám pomoci a tak zavolala ona sama na účtárnu. Já mám za to že takové věci by účetní měli znát, ale tak to je teď jedno. Hlavně že to dobře dopadlo.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.9.18 12:02

Tak kdyby to někoho zajímalo na ex. úřadě nám bylo řečeno že ve chvíli kdy peníze dorazí trvá cca. týden odblokování účtu i mzdy. :)

• Citovat
  • Nahlásit
285
21.9.18 14:39

… takových tlumocenych pohádek už jsem slyšela :lol: Sice nejsem účetní, ale s exekucema trochu pracuju a těch školení k teto problematice tolik není, takže informace kolikrát dohledavame kde se dá… Netřeba se hned zlobit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat