Ukončení HPP a zdravotní pojištění

1.5.21 16:12

Ukončení HPP a zdravotní pojištění

Hezký den přeji,
chtěla bych poprosit o nějakou radu jak postupovat ohledně této záležitosti. Ke dni 7.5 mi bude ukončena pracovní smlouva (HPP). Bohužel do nového zaměstnání mě mohou vzít až od 1.6. Mezitím však budu do nové práce docházet, ale pouze jako brigádník (DPČ).
Chápu dobře, že pokud si vydělám v rozmezí 3500 Kč - 15199 KČ, tak mi bude pojištění odpočteno a odvedeno z min. mzdy tj. 15 200 kč? Mám tuhle skutečnost hlásit na pojištovně či se to automaticky vyřeší tím, že mi zaměstnavatel pojištění sám odvede ze mzdy?
Děkuji za rady, trochu v tom tápu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
47461
1.5.21 16:21

Zdravotni pojisteni v te dobe nemusis resit, za kveten budes pojistena z predchoziho zamestnani. Pojisteni se odvadi ze mzdy od 10 000. K pojisteni te prihlasi zamestnavatel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28612
1.5.21 16:23
@matkabagristy píše:
Zdravotni pojisteni v te dobe nemusis resit, za kveten budes pojistena z predchoziho zamestnani. Pojisteni se odvadi ze mzdy od 10 000.K pojisteni te prihlasi zamestnavatel.

Jistější je potom zajít v červnu na pojišťovnu a nahlásit změnu. Bude mít jistotu, že to pojištovna eviduje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76261
1.5.21 16:41
@matkabagristy píše:
Zdravotni pojisteni v te dobe nemusis resit, za kveten budes pojistena z predchoziho zamestnani. Pojisteni se odvadi ze mzdy od 10 000. K pojisteni te prihlasi zamestnavatel.

Při DPČ se pojištění odvádí od 3500,–

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47461
1.5.21 16:46
@j.a.n.i1 píše:
Při DPČ se pojištění odvádí od 3500,–

jj, ja psala o DPP :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76261
1.5.21 16:47
@matkabagristy píše:
jj, ja psala o DPP :oops:

Nicméně souhlasím s tím, že pokud by se zakladatelka veška do 10 000,– tak je pro ni výhodnější dělat na DPP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat