Ukončení kojení a žádné mléko

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
133
17.11.21 16:24

Ukončení kojení a žádné mléko

Ahoj, jdu si pro radu. Snažím se ukončit kojení syna 1,5 roku. Doufám, že bude v noci líp spát. I když vím, že to nemusí mít vliv😀. Ale chci to zkusit. Už dřív jsem zkoušela UM, ale bez úspěchu. Doktorka mi už v roce říkala, že UM už dávat nemusím. Ale nebude mít málo bílkovin? Snažím se nabízet jogurt, ale toho sní tak 1/4-1/2. Občas sní kaši. Zkoušely jste nějaké jiné mléko, rýžové, ovesné nebo tak? Nebo něco jiného? Chléb s lučinou, žervé taky moc nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12063
17.11.21 16:28

U obou dětí jsem ukoncovala kojení kolem roku a půl a UM nechtěli. Davala jsem jogurty, kaše, pribinaky, pudink, máslo atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
17.11.21 16:42

Taky jsem ukoncila v roce a pul. UM jsem ani nezkousela. Snazim se davat jogurt, ale nema ho kazdy den. Pak treba to kase rano pridam mleko nebo tvaroh. V veceri se snazim davat chleba s maslem a syrem, ale tomu moc taky neda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3088
17.11.21 17:01

Deti by mely mit tak pul litru mleka - mlecnych vyrobku denne…muzes zkusit jine um, treba kendamill, to je chutove fakt dobre…nebo normalni mleko, take muzes davat syry, tvaroh, kefir, zakysanou smetanu, mlecne kase, pudink, krupicovou kasi, domaci pribinak, mlecny koktejl (banan, jahody, lesni plody…) tech moznosti je fakt hodne :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
356
17.11.21 17:05

Daj normálne kravské a bude mať bielkovín dosť.
V ovesnom, ryzovom a pod nie sú skoro žiadne bielkoviny. Rastlinné nahrazky mlieka sú dobré na nahradenie chuti v receptoch a pod, ale nutrične sú niečo úplne iné. Väčšina navyše neobsahuje žiaden vápnik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
596
17.11.21 17:12

Tedy pokud řešíte obsah bílkovin ve stravě, tak nejsnazší je maso, případně kvalitní šunka- obsahuje mnoho bílkovin v poměru k množství. Následně tvaroh či cottage… první (nekojená) dcera pila Sunar do 4 let, druhé (kojené) jsou 2 roky a maso ani jogurty nemá ráda, kojí se už jen symbolicky jednou za noc a UM nikdy nechtěla…tak jí tvaroh a cottage a sem tam propašuju rozdrobené maso do přílohy :lol:.

Edit: ještě jsem zapomněla na vejce - též dobrý zdroj bílkovin - třeba míchaná, nebo i v lívancích ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
720
17.11.21 17:51

Mam malo mleka vlivem tehotenstvi a syn uplne sam od sebe zacal vyzadovat jogurty, kefir, davam trochu kravske mleko. Rozhodne bych v tomhle veku pracovala na pestre strave a nedavala koktejl vitaminu v UM, kdyz uz tak zkousej podavat v hrnicku a ne v zadne lahvi pro mimina (odstavis od dudani na prsu a zacne se uklidnovat dudanim lahve - nebo teda muze se to stat)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16043
17.11.21 17:52

V roce a pul uz si muzes dovolit utnout nocni kojeni - proste v noci nedas.
Ale musis byt opravdu pevne presvedcena, ze nedas, aby to fungovalo.

Jinak pres den a na uspani klidne koj dal. Nemusis resit, jestli ti dostatecne ji, a do tech dvou let se uz rozji docela dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99
17.11.21 20:20

Já kojila asi 3 měsíce, pak mi bohužel mlíko zmizelo. Přešla jsem krátkodobě na sunar (chyba - prdíky), pak nutrilon a po několika měsících, kdy jsme dávali UM jen k snídani a občas večer, museli jsme kvůli blinkání přejít na kendamil. Ten byl supr. Ale dceři ze začátku moc chutnaly tvarohové jogurty, pak i ovocné, se zoubky zvládala i jogurty s kousky ovoce, teď je zvyklá na croissant s náplní, vařené brambory rozšťouchané s vařenou mrkví a šunkou nebo miluje míchaná vajíčka. Kolikrát mám k snídani chleba s lučinou a šunkou a dělím se s ní. :) Také polévky, vývary, rizoto. Občas puding. A to má 13 měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat