Ukončení rodičovského příspěvku dřív než jsem čekala

4
19.3.21 13:02

Ukončení mateřské dovolené dřív než jsem čekala

Prosím o radu.
Přišel mi dopis ohledně ukončení mateřské dovolené. Teď v dubnu by mi měly přijít poslední peníze. Synovi bylo v lednu 3roky. A školku a práci mám domluvenou od září. Myslela jsem že budu mít mateřskou do 4 let, ale zdřejmně jsem si to špatně vypočítala a skončila skoro o rok dříve. Jsem samoživitelka v nájemním bytě. Pobírám ještě příspěvek na bydlení ale to mi po mateřské nestačí ani na nájem. Teď do práce nemohu jít, protože nemám žádné hlídání pro syna. Pujdu se do zaří zaevidovat na úřad práce, kvůli zdravotnímu pojištění. Chci se zaptat o jaké dávky mohu teď žádat než půjdu do práce? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5125
19.3.21 13:05

Kolik jsme měla rodičák? Jak jsi to mohla spočítat o rok špatně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30999
19.3.21 13:07
@Olivie2 píše:
Prosím o radu.
Přišel mi dopis ohledně ukončení mateřské dovolené. Teď v dubnu by mi měly přijít poslední peníze. Synovi bylo v lednu 3roky. A školku a práci mám domluvenou od září. Myslela jsem že budu mít mateřskou do 4 let, ale zdřejmně jsem si to špatně vypočítala a skončila skoro o rok dříve. Jsem samoživitelka v nájemním bytě. Pobírám ještě příspěvek na bydlení ale to mi po mateřské nestačí ani na nájem. Teď do práce nemohu jít, protože nemám žádné hlídání pro syna. Pujdu se do zaří zaevidovat na úřad práce, kvůli zdravotnímu pojištění. Chci se zaptat o jaké dávky mohu teď žádat než půjdu do práce? Děkuji

Dívky netuším, ale na ÚP by ti měli dát nějakou podporu v nezaměstnanosti. Nebude to ale moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2150
19.3.21 13:14

S výjimkou RP (s kterým jste skončila) se všechny sociální dávky testují na příjem rodiny (domácnosti) u příspěvku na bydlení podle trvalého pobytu. Jinak před státem má přednost rodina, tedy od otce dítěte výživné na dítě, když to nebude stačit tak i od prarodičů, výživné na vás od vašich rodičů a až potom stát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46798
19.3.21 13:15
@Olivie2 píše:
Prosím o radu.
Přišel mi dopis ohledně ukončení mateřské dovolené. Teď v dubnu by mi měly přijít poslední peníze. Synovi bylo v lednu 3roky. A školku a práci mám domluvenou od září. Myslela jsem že budu mít mateřskou do 4 let, ale zdřejmně jsem si to špatně vypočítala a skončila skoro o rok dříve. Jsem samoživitelka v nájemním bytě. Pobírám ještě příspěvek na bydlení ale to mi po mateřské nestačí ani na nájem. Teď do práce nemohu jít, protože nemám žádné hlídání pro syna. Pujdu se do zaří zaevidovat na úřad práce, kvůli zdravotnímu pojištění. Chci se zaptat o jaké dávky mohu teď žádat než půjdu do práce? Děkuji

to mas vsechno pomotane. Materska dovolena ti urcite ted neskoncila. Dobrala jsi socialni davku rodicovsky prispevek. Pro reseni tve zivotni situace je nutne vedet, jestli jsi zamestnana.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1083
19.3.21 13:17

Najdi si něco, co lze i s dítětem. Třeba letáky, žehlení, něco s počítačem či telefonem… jak sis to mohla spočítat o rok spatne? Kdyby o měsíc, ale skoro rok? Co otec dítěte? Nemůžete se s hlidanim a praci stridat? Nebo mu nechej dite všechny víkendy a ty pracuj. Nicméně dávek určitě existuje dost, samozivitelky jsou teď v kurzu, takže proč se snažit, když stačí natáhnout ruku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18324
19.3.21 13:19

To by mě zajímalo taky. Nastavila bych si rodičovský 20 tisíc a zbylý rok čerpala 15 tisíc podporu dávky, bych se uskromnila. Ale jak trubka beru 10 a mám ho.vno furt :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30379
19.3.21 13:25
@Olivie2 píše:
Prosím o radu.

Nejsi na mateřské, jsi na rodičáku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46798
19.3.21 13:26
@Russet píše:

tento termin ma nekolik vykladu, kazdy se resi jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2150
19.3.21 13:26
@Russet píše:

Ani to ne (dítě je starší 3 let)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46798
19.3.21 13:27

Pokud nejsi zamestnana, mas narok na podporu v nezamestnanosti po dobu 5 mesicu, zacina nekde na 5000.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30379
19.3.21 13:27
@matkabagristy píše:

Mateřská se pobírá, pokud si to dobře pamatuju, pouze půl roku. Pak je to rodičovská.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7490
19.3.21 13:29
@matkabagristy píše:
to mas vsechno pomotane. Materska dovolena ti urcite ted neskoncila. Dobrala jsi socialni davku rodicovsky prispevek. Pro reseni tve zivotni situace je nutne vedet, jestli jsi zamestnana.

Jelikož se jde hlásit na UP, tak bych chápal že není ;)

A jinak by mě taky zajímalo, jak je možný si to spočítat o rok blbě :D

Jinak při UP možná podporu v nezaměstnanosti. Přídavky na děti. A nebo nějaké hmotné nouze. Reste na úřadě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46798
@Bubla Bůčková píše:
To by mě zajímalo taky. Nastavila bych si rodičovský 20 tisíc a zbylý rok čerpala 15 tisíc podporu dávky, bych se uskromnila. Ale jak trubka beru 10 a mám ho.vno furt :nevim:

pokud cerpala RP od data narozeni ditete, brala neco kolem 8000 mesicne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2150
@matkabagristy píše:

Který termín? Máme mateřská dovolená, rodičovská dovolená, peněžitá pomoc v mateřství, rodičovský příspěvek a každý má jen jeden výklad - nemyslím lidovou tvořivost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat