Ukončení nájmu bez lhůty.

Anonymní
21.2.21 20:18

Ukončení nájmu bez lhůty.

Dobrý večer všem,
chtěla bych se zeptat, zda je možné ukončit nájem bez výpovědní lhůty.
Zijeme v bytě s 6 měsíčním synem.
A bohužel máme smůlu na sousedy. Ve zkracetce učitelka s nevychovanou dcerou, která má údajně adhd a proto ji pořídily psa, ikdyz to máme v řadě a ve smlouvě zakázané, kvůli tomuhle ji byl také pes dovolen od majitele. Že měla údajně papíry od dr. ALE pes denně steka, trvá to už asi 3 měsíce, o rvu a dupani ani nemluvím.
Bohužel jsem se vždy snažila tyhle věci řešit v klidu a s úsměvem…
Dva dny zpět v 6 ráno tam byl neuvěřitelný křik, dupani, tak jsem zadupala asi 2×..
Mimochodem bydlí oni pod námi ale vše se tu nese.
O 5 min pozděj její přítel, otevřela jsem když už byl v půli cesty na odpochodu a řekla jsem mu ať se nauci slušnému chování. Pan se proti mně rozběhl a chtěl mi podle jeho slov rozbít hubu. Díky bohu jsem stihla hned zavřít a hned jsem volala policii, jelikož jsem byla sama doma ze synem a přítel byl pracovně pryč.
Dojeli sepsali to a šli k nim, údajně to půjde k prestupkova komisi, ale pochybuji. Takže jsem hned volala spravci že za těchto okolností tu nebudu žít ve strachu že mu rupne v bedně a uděla neco mě nebo mému dítěti.
Rekl že mi dá vědět, že máme 3 měsíční výpovědní lhůtu. Ale že se mi ozve.
Takže otázka… Kdyby mi nevyšel vstříc
Můžu se nijak ohánět tím že mají psa ač to bylo ve smlouvě a radu jasně napsané že je to zakázané našla jsem na internetu toto
2287 Občanského zákoníku, který říká, že nájemce může vypovědět nájem bytu před sjednanou dobou, změní-li se okolnosti, z nichž strany vycházely při vzniku závazku ze smlouvy o nájmu, a to do té míry, že po nájemci nelze rozumně požadovat, aby v nájmu pokračoval.

Jsem z toho zoufalá on je vážně magor, já mám 50 kg.. A on tak o 100 víc.. A v nervoch tu čtvrt roku vážně nechci být.
Vše moc děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20648
21.2.21 20:35

Ne nemůžeš. Bod kde je zakázány pes je protiprávní. Výpovědní lhůta je 3 měsíce, ale musíš ji doručit písemné a věří od 1 dne dalšího měsíce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26197
21.2.21 20:36

A to máte od někoho soukromého pronajaté? Já se obávám, že pokud nebudou souhlasit s nějakou dohodou, tak to nepůjde. Nebo za sebe najít náhradu, na to by mohl třeba majitel přistoupit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 20:38

@jahuhudka to už jsem také četla.. Škoda. Snad se domluvíme nijak lidsky

• Citovat
  • Nahlásit
1391
21.2.21 20:40

Výpovědní lhůtě se nevyhneš, ale nikdo tě přece nenutí tam bydlet. Pokud je situace tak neúnosná, tak se odstěhuje hned a holt budete 3 měsíce platit dva nájmy. Lepší než si nechat rozbít pusu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 20:40

@pikola ano ale je to majitel který máš asi 20 kostech po 12 bytech.
Tyhle byty jsou 3kk za 10500 takže pokud to dá na internet do týdne i min si myslím je to pryč. Já když jsem měla o tento byt zajem tak jsem volala za 5 dvanáct. Jinak to bylo fuč do 2 hodin co mi říkala realitka.
No volala jsem mu v pátek, tak mu zavolám zítra jestli by to už dal na internet. Že bych se chtěli stěhovat už tento víkend. Zas bude mít co nejdřív vyklízeny být. S tim že brezen by sme tu,, byli,, a od 1.4 volno

• Citovat
  • Nahlásit
2507
21.2.21 20:41

Tak počkej až tvoje dítě vyroste a bude dupat taky. Jediný co by mě sralo je čokl když štěká, neštěkající ne.
Jinak teda oni mohou mít jinou smlouvu než ty, třeba v ní zákaz psa nemají.
Ten incident s chlapem jsme podle popisu nepochopila, ale asi bys ho neměla školit co se týče slušného vychování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 20:42

@Midaku ano to půjdeme dřív pryč.. Ja jen kdyby to nijak šlo. Zkusíme to ještě po domluvě.. Třeba to klapne.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 20:44

@Petula306 to ne už jsem rozhodla.. No je to na palici nekdy kor když nemůžu uspat malého.. A přes den musime 4 ven aby se mi vyspal když to kolikrát doma nejde… Kdybych tu neměla malého tak to neresim. S panem už nic řešit nebudu 😀 s ním jsem skončila.

• Citovat
  • Nahlásit
46
21.2.21 21:39

Nespoléhej na to, že v této době se najde nájemce tak lehce. Málokdo má momentálně na zaplacení nájmu a dvou kaucí… vím z vlastní zkušenosti.

Já bych počítala s variantou, že se klidně odstehujete dřív, ale ty tři měsíce budete muset ještě platit, protože takhle by to musel platit pronajímatel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
208
23.2.21 14:28

Předesílám, že jsem také pronajímatel. V tomto konkrétním případě bych se z pohledu práva přiklonil k vám, protože skutečně se mohlo stát, že se okolnosti toho bydlení natolik změnily, že je pro vás byt neobyvatelný a já osobně bych vám pravděpodobně vyhověl.

Otázka je, jestli majitel zvolí lidský nebo svinský přístup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 22:39

@neznamnick děkuju za názor. Vypadá to dobře v pondělí si má dojít zkontrolovat byt, s nachystannou smlouvou a vypadá to že od 1.4 už tu nebudeme. Jsem moc ráda že to šlo takhle po domluvě už jen kvůli tomu malému.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat