Ukončení neschopenky, výběr dovolené a znovu neschopenka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.19 15:53
Ukončení neschopenky, výběr dovolené a znovu neschopenka

Prosím o zachování anonymu.
Můj dotaz zní zda je možné, ukončit neschopenku na kterou jsem šel 20.3.2019 po autonehodě, tu ukončit ke konci srpna, odjet na dovolenou k moři na týden, která je již zaplacena před autonehodou a dle lékaře by mi to prospělo a po návratu opět jít na neschopenku, mám operovanou ruku a nohu. Po dovolené by mě ještě čekali další rehabilitace. Spíš mě zajímá zda to někdo takto udělal a co na to zaměstnavatel? :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
89Luca
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 06.06.19 15:56
@Anonymní píše:
Prosím o zachování anonymu.
Můj dotaz zní zda je možné, ukončit neschopenku na kterou jsem šel 20.3.2019 po autonehodě, tu ukončit ke konci srpna, odjet na dovolenou k moři na týden, která je již zaplacena před autonehodou a dle lékaře by mi to prospělo a po návratu opět jít na neschopenku, mám operovanou ruku a nohu. Po dovolené by mě ještě čekali další rehabilitace. Spíš mě zajímá zda to někdo takto udělal a co na to zaměstnavatel? :think:

Asi je lepší to probrat se zaměstnavatelem, ne každý toto umožní, spíš se tomu brání. Ale vim, že to takto lze.

Bubla_Bučková
Kelišová 6715 příspěvků 06.06.19 15:58

Problém je, že pak bude muset prvních 14 dní opět platit zaměstnavatel a dovolenou schválit taky nemusí.

cell
Echt Kelišová 8193 příspěvků 06.06.19 15:59

@89Luca : zaměstnavatel o pracovní neschopnosti nerozhoduje ;-).
Proberte to s lékařem, je možné požádat revizního lékaře OSSZ o povolení pobytu po dobu PN mimo ČR - pokud lékař dobře zdůvodní (plavání v moři%rehabilitace), mohlo by to klapnout.

89Luca
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 06.06.19 16:01
@cell píše:
@89Luca : zaměstnavatel o pracovní neschopnosti nerozhoduje ;-).
Proberte to s lékařem, je možné požádat revizního lékaře OSSZ o povolení pobytu po dobu PN mimo ČR - pokud lékař dobře zdůvodní (plavání v moři%rehabilitace), mohlo by to klapnout.

To jo, spíš jde o to, jestli nadřízený umožní přijít z PN a jít rovnou na dovolenou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.19 16:03

No vůči zaměstnavateli mi to přijde hloupé, to je pravda, taky mě napadlo proč by mi něco takového umožnil, budu ho stát další peníze :roll: doktor mi právě říkal že by bylo lepší udělat to takto, ukončit, dovolená a zase neschopenka, že prý s pobyty mimo ČR skrz OSSZ nemá dobré zkušenosti, hold je to o lidech… Žádost může dostat pod ruku pohodář a nebo nepřející fúrije :roll:

M-A
Kecalka 338 příspěvků 06.06.19 16:04

Já to tak měla v těhotenství, manžel mimo EU, já těhotná a půl roku jsme se neviděli, od začátku na neschopence kvůli nevolnostem dle MUDr za to mohla právě i psychika, kdy mi ona doporučila letět. Já zkoušela oficiální žádost na OSSZ na změnu adresy, i MUDr napsala že s ohledem na psychiku doporučuje cestu ale neschválili mi to. Už jsme měla letenky, vízum zaplacené, tak jsem šla prosit zaměstnavatele a ten mi to schválil, za což jsme byla moc ráda, vím že to nebyla jeho povinnost. Na druhou stranu po návratu jsem ještě na 27 dnů potřebovala neschopnost než nastoupím na mateřskou a to už se MUDr cukala, že to je pochybný a tak, tak jsem řekla že pujdu k obvodní s bolestí zad, ale nakonec napsala gyndarka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.19 16:57

Řeším ten samý problém, dovolená zaplacena v lednu, nyní PN. Doktorka mi navrhla to samé, ale mám strach, že dostanu v dobe té dovolené výpověď…takže řeším dilema, asi si nechám napsat dovo někde v rámci ČR, tam snad kontrola během týdne nepřijde. Spíš jde o to, nějaké vztahy máš se zaměstnavatele a jak moc mu důvěřujete. Já ti neschopenku asi nepřerušim, navíc se připravíte i o penize přerušením…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.19 17:12

Se svým přímým nadřízeným mám vztah dobrý, občas jsme i teď kdy jsem doma zašli odpoledne na pivo. Ovšem na jaře kdy jsem byl ve špitále se nám komplet obměnilo vedení, takže ty ženský na personálním/finančním a nového pana ředitele vlastně neznám :roll: dřív byl ředitel v pohodě, takový spíš dobrák… No samozřejmě „matce“ firmy se nelíbil, asi byl moc měkej :zed:

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1604 příspěvků 06.06.19 19:28

Souhlasím s @cell. Myslím, že pokud se jednalo o úraz, třeba i nějakou operaci a pracuješ nějak fyzicky, tudíž svoji profesi opravdu nemůžeš vykonávat, tak je možné že to posudkový lékař OSSZ povolí. Jednomu mému pacientovi to takto povolili. Také dopředu zaplacená dovolená, v termálech v Maďarsku. Byl to řidič z povolání a měl úraz ramene, operaci a dlouho nezvedl tu končetinu nad 90 stupňů. Takže dlouho rehabilitoval, do práce ho ortopedi pustit nechtěli. A úplně v pohodě mu tu dovolenou schválili. Ale posuzuje se každý případ individuálně, budou určitě hledět i na to jakou máš práci. Je logické, že např s rukou s omezenou hybností nelze jít pracovat např. na pás, ale nevidím důvod proč by takový člověk nesměl na dovolenou. Např. u těhotných na rizikovém těhotenství je zcela logické že by neměly jezdit na dovolenou, takže tam by to každý zamítl.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66608 příspěvků 06.06.19 20:47

Je otazkou, zda to nerisknout a nikde nic nehlasit.

Bubla_Bučková
Kelišová 6715 příspěvků 06.06.19 20:49
@j.a.n.i1 píše:

Taky mě to napadlo… Na druhou stranu. Nemůžou přijít v pondělí a pak na just ještě v pátek a další pondělí :think: ale pak opálenej jak bota u doktora tvrdit, že jsem neslyšel zvonek :lol:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66608 příspěvků 06.06.19 20:56

@Bubla_Bučková Teoreticky mohou, prakticky to neni moc pravdepodobny. Jako jo, chtelo by to nekoho, kdo by vybiral schranku.

cell
Echt Kelišová 8193 příspěvků 06.06.19 22:14

@Lucka1111 : taky jsme takto žádali. Mladý muž po operaci páteře, povolání trenér MMA, dlouho zaplacena dovolená u moře. Napsala jsem jako velmi žádoucí rehabilitaci- a vyšlo to :-)

cell
Echt Kelišová 8193 příspěvků 06.06.19 22:15
@j.a.n.i1 píše:

A jestli mu na to přijdou, seberou mu celou Pn za celou dobu - a to se vyplatí :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama