Ukončení neschopenky z důvodu dovolené

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kkaattkkaa
Extra třída :D 10631 příspěvků 07.06.19 07:31
Ukonceni neschopenky z duvodu dovolene

Ahoj, jsem 6 tydnu po zlomenine ruky-krcku.
Vcera jsem byla na kontrole, kde mi konecne povolili sundat ortezu
Mame od Vanoc zaplacenou dovolenou k mori, rikala jsem to doktorovi, jestli to jde nejak udelat, jestli muzu letet.
Tak mi sestricka poradila, ze mi den pred odletem ukonci neschopenku a po priletu se mam stavit a znovu mi ji vypisi.
Uz tak nekdo ucinil? Me to je takovy blby, nevim jestli nemam zkusit radsi tu dovolenou přesunout, az budu uplne fit.
Zase mi nekdo rika, ze budu mit prijemnou rehabilitaci v mori :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Lucie008
Ukecaná baba ;) 1531 příspěvků 07.06.19 07:36

Ale to by jsi musela nastoupit do práce nebo ti dá zaměstnavatel dovolenou? Pro něj to není ideální ptz prvních 14 dnů neschopenky jde z jeho kapsy, takže na tobě bude ztratny.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2197 příspěvků 07.06.19 07:42

@kkaattkkaa no hlavně tu dovolenou ti musí především schválit zaměstnavatel, takže se v první řadě domluv s ním 8) on totiž nejen, že ti bude „platit“ dovolenou (kterou by tedy platil stejně), ale hlavně bude muset znovu platit prvních 14 dní pn

Vercsi148
Kecalka 372 příspěvků 07.06.19 07:45
@kkaattkkaa píše:
Ahoj, jsem 6 tydnu po zlomenine ruky-krcku.
Vcera jsem byla na kontrole, kde mi konecne povolili sundat ortezu
Mame od Vanoc zaplacenou dovolenou k mori, rikala jsem to doktorovi, jestli to jde nejak udelat, jestli muzu letet.
Tak mi sestricka poradila, ze mi den pred odletem ukonci neschopenku a po priletu se mam stavit a znovu mi ji vypisi.
Uz tak nekdo ucinil? Me to je takovy blby, nevim jestli nemam zkusit radsi tu dovolenou přesunout, az budu uplne fit.
Zase mi nekdo rika, ze budu mit prijemnou rehabilitaci v mori :)

No tak pokud Ti ukončí neschopenku, měla by si nastoupit do práce, ne?
Takže se domluv se zaměstnavatelem, jestli Ti dá dovolenou…

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 07.06.19 07:50

@kkaattkkaa Můžeš zkusit požádat na OSSZ o změnu místa neschopenky na zahraničí.

Kaci89
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 07.06.19 08:20

Jestli na tohle zam. pristoupi tak tam jdu delat :mrgreen: aby ti po takovych vymyslecj nedal dovolenou na pracak :mrgreen:

Kriss Tina
Extra třída :D 10708 příspěvků 07.06.19 08:36

No když ti zaměstnavatel tu dovolenou dá :mrgreen: já v jeho pozici bych nedala, mít zaměstnance co je 6 týdnů nemocný, pak aby přišel ze chce hned po neschopence dovolenou a pak by po dovolené nastoupil zpět na neschopenku, to bych ho musela milovat. Zaměstnavateli se to totiž dost prodraží.

P4ja
Echt Kelišová 9463 příspěvků 07.06.19 08:40
@bertoldina píše:
@kkaattkkaa Můžeš zkusit požádat na OSSZ o změnu místa neschopenky na zahraničí.

To neprojde.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15150 příspěvků 07.06.19 08:47
@Kriss Tina píše:
No když ti zaměstnavatel tu dovolenou dá :mrgreen: já v jeho pozici bych nedala, mít zaměstnance co je 6 týdnů nemocný, pak aby přišel ze chce hned po neschopence dovolenou a pak by po dovolené nastoupil zpět na neschopenku, to bych ho musela milovat. Zaměstnavateli se to totiž dost prodraží.

já bych jí dala jako zaměstnavatel tu dovolenou at si to užije a pak při první příležitosti výpověd

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 07.06.19 08:51

@P4ja Vyloučené to není. Osobně bych se zeptala doktora, jestli by byl ochotný dát kladné vyjádření a pak se došla na OSSZ se zeptat, jakou to má šanci.

Kriss Tina
Extra třída :D 10708 příspěvků 07.06.19 08:53
@ka2ka píše:
já bych jí dala jako zaměstnavatel tu dovolenou at si to užije a pak při první příležitosti výpověd

Taky možnost 8) já nechápu drzost těch lidí. Tak buď sem nemocná/zraněná, tak ležím doma v posteli a léčím se. A nebo sem natolik fit že můžu jezdit po dovolených, tak můžu i naklusat do práce :nevim: jediný co bych teda pochopila jsou nejake rehabilitační lázně předepsané od dr (tam si teda nejsem jistá jestli je to v rámci neschopenky).

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15150 příspěvků 07.06.19 08:59
@Kriss Tina píše:
Taky možnost 8) já nechápu drzost těch lidí. Tak buď sem nemocná/zraněná, tak ležím doma v posteli a léčím se. A nebo sem natolik fit že můžu jezdit po dovolených, tak můžu i naklusat do práce :nevim: jediný co bych teda pochopila jsou nejake rehabilitační lázně předepsané od dr (tam si teda nejsem jistá jestli je to v rámci neschopenky).

no jo a díky takovým lidem si přijdu strašně stará a blbá nebo spíš hlavně blbá

P4ja
Echt Kelišová 9463 příspěvků 07.06.19 09:03
@bertoldina píše:
@P4ja Vyloučené to není. Osobně bych se zeptala doktora, jestli by byl ochotný dát kladné vyjádření a pak se došla na OSSZ se zeptat, jakou to má šanci.

Znám pár lidí a nikomu to nevyšlo i přes kladné doporučení doktora.

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 07.06.19 09:04

@Kriss Tina @ka2ka Tak proto je tam vyjádření lékaře i schválení OSSZ, aby to bylo jen pro případy, kde to není na překážku úzdravě. Zákon to výslovně za těchto podmínek umožňuje, není nutné z toho dělat bůhvíco.

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 07.06.19 09:05
@P4ja píše:
Znám pár lidí a nikomu to nevyšlo i přes kladné doporučení doktora.

Proto bych se došla nejdřív doptat na tu OSSZ, jak to vidí.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama