Ukončení podpůrčí doby a pracovní neschopnosti-co teď?

Anonymní
12.12.19 16:07

ukončení podpůrčí doby a pracovní neschopnosti-co teď!

Známý je po pracovním úrazu, podpůrčí doba skončila 26.11.2019. Vzhledem k tomu, že není doléčen, žádal o prodloužení PD v řádném termínu (24.10.) přímo na přepážce, dodnes nedostal žádné vyrozumění, ačkoliv to několikrát urgoval. Dneska byl na kontrole u svého praktického lékaře, který mu ukončil pracovní neschopnost ačkoliv není doléčen a není způsoben vykonávat svou pozici. Ještě chodí na rehabilitace a ortoped mu nevystavil zprávu o doléčení. Co má teď dělat? V pondělí rozhodně nemůže nastoupit do práce. Úplně to nepatří do manželství a partnerství, ale reaguje tu nejvíc lidí a tak se snad někdo najde, kdo bude vědět, jak dál.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
173
12.12.19 16:34

Pokud ho lékař uschopnil, tak je podle něj asi zdravý. O jaký úraz se jednalo a proč myslíte, že není dolecen? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9902
12.12.19 16:35

Já tedy nevím, ale jestli má ukončenou neschopnost a v pondělí nenastoupi, tak ho zaměstnavatel propustí ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.12.19 16:38
@karkarka píše:
Já tedy nevím, ale jestli má ukončenou neschopnost a v pondělí nenastoupi, tak ho zaměstnavatel propustí ne?

K propuštění dojde, protože v momentálním stavu není schopný udělat fyzické testy, který jsou k práci nutné.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.12.19 16:47

Je divny, že mu nic nepřišlo… Že nedostal předvolání k posouzení zdravotního stavu…
Taky jsem to řešila, ale nakonec jsem žádala o ID
Ať jde v pondělí do práce a zkusí se domluvit na neplaceném volnu, než se to vyřeší
Nebo dovolenou…pokud nějakou má…a pak zajet na ossz a zjistit, co a jak…
Edit…hned zítra ať si zajde do práce se domluvit…

• Citovat
  • Nahlásit
1027
12.12.19 16:50

Ja podávala žádost o prodloužení nemocenské 21.10 a ani ne do měsíce mi přišli domů papíry se kterýma jsem měla jít k obvodnímu. Je hodně divné že mu ještě nic nepřišlo, ať zkusí zavolat na OSSZ a zeptat se přímo tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3959
12.12.19 21:35

Tak jemu a jeho obvoďákovi měl přijít papír od OSSZ před termínem. Na základě toho by se měl domluvit s obvoďákem, ať odešle veškeré lékařské zprávy na OSSZ a na základě toho oni si ho pozvou před lékařskou komisi a posoudí, zda mu prodlouží podpůrčí lhůtu. To mohou udělat 3× po 3 měsících. Aspoň já to tak měla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat