Ukončení PP, nemocenská a nástup na mateřskou. Kam se nahlásit?

Anonymní
25.2.20 10:47

Ukončení PP, nemocenská a nástup na mateřskou. Kam se nahlásit?

Ahoj holky,
od podzimu jsem kvůli rizikovému těhotenství na neschopence. Na konci února mi končí pracovní poměr, ale na mateřskou nastupuju až cca za měsíc a půl. A chci se zeptat, mám se na začátku března (kdy tedy už budu bez práce, ale stále na neschopence) hlásit na úřadu práce? Nebo kam se v tomhle mezičase nahlásit, kvůli zdravotnímu? A lístek na peníze budu odesílat na sociálku pod kterou spadá zaměstnavatel?
Vůbec se v tom nevyznám, takže děkuji za každou odpověď. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9030
25.2.20 10:55

Nehlásíš se nikam, jen si zavolej na svou zdravotní pojišťovnu a informuj je, že pracovní poměr sice končí, ale pracovní neschopnost dále trvá a bude přecházet v PPM. Občas zaměstnavatel pošle na pojišťovnu informaci o ukončení pracovního poměru, ale už ne o trvání neschopnosti, a pak pojišťovna rozesílá dopisy o dlužném pojistném a zbytečně nastávající matky děsí. Lístky na peníze a žádost o PPM posíláš dále svému již bývalému zaměstnavateli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1815
25.2.20 13:14

Jsem taky na PN, smlouva mi konci ted v unoru, byla sem se ptat na pojistovne a OSSZ, jak pote s listkama na penize a zadosti o MD. Od brezna, kdy uz nebudu zamestnana si budu sama posilat listky na penize na OSSZ, zadost o MD predam v praci a zacatkem brezna si zajdu na pojistovnu nahlasit trvani PN s potvrzenim od OSSZ o pobirani nemocenske davky. Toto mi bylo receno primo urednicemi ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama