Ukončení pracovní smlouvy dohodou

965
13.4.17 09:57

ukonceni pracovni smlouvy dohodou

Dobry den mam dotaz ukoncil jsem pracovni pomer dohodou a rozhodl se ze zmenim zamestnani v byvalem zamestnani me podepsala dohodu dala zapoctak a sel jsem na nove pracoviste ale tam se me nelibi a chci odejit chci se zeptat mam na neco narok nebo na nic? myslim na podporu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2610
13.4.17 09:59

Pokud jsi předtím pracoval tuším min. půl roku tak ano, nárok na podporu mít budeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.4.17 10:02

Pokud nemáš odpracovaných 365 dní, tak nemáš nárok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
965
@Nowuka2 píše:
Pokud jsi předtím pracoval tuším min. půl roku tak ano, nárok na podporu mít budeš.

pracoval jsem v jedne firme min 1,5 roku ale akorat prave nevim jak je to stim kdyz jsem dal sam vypoved odesel jinde a ted po tydnu co jsem nespokojen skoncim zdali se ten narok neprerusi tim ze jsem sel do jine prace

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14744
@B4RC3LON4 píše:
Dobry den mam dotaz ukoncil jsem pracovni pomer dohodou a rozhodl se ze zmenim zamestnani v byvalem zamestnani me podepsala dohodu dala zapoctak a sel jsem na nove pracoviste ale tam se me nelibi a chci odejit chci se zeptat mam na neco narok nebo na nic? myslim na podporu

Máš, ovšem - pokud ukončíš PP z vlastní iniciativy nebo dohodou bez vážného důvodu, bude ti podpora krácena. Obávám se, že „tam se mi nelíbí“ nebude ÚP brát jako vážný důvod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
965
13.4.17 10:03
@eumedon píše:
Máš, ovšem - pokud ukončíš PP z vlastní iniciativy nebo dohodou bez vážného důvodu, bude ti podpora krácena.

aha neco jsem o tom cetl no takze bych mel narokna 45%?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14744
13.4.17 10:04
@B4RC3LON4 píše:
aha neco jsem o tom cetl no takze bych mel narokna 45%?

Ano. To, že, jsi změnil zaměstnavatele, relevantní není (důležitá je doba účasti na sociálním pojištění). Ale to, že ukončíš z vlastní iniciativy nebo souhlasem bez vážného důvodu, relevantní je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.4.17 10:06
@B4RC3LON4 píše:
aha neco jsem o tom cetl no takze bych mel narokna 45%?

Ano, všech 5 měsíců z čisté mzdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
965
13.4.17 10:11
@hudečice píše:
Ano, všech 5 měsíců z čisté mzdy.

tak to jsem rad to jsou dobre zpravy ja uz jsem se lekl ze tim ze jsem sel do jine prace ktera me nevyhovuje ze jsem prisel o narok na podporu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.4.17 10:16
@B4RC3LON4 píše:
tak to jsem rad to jsou dobre zpravy ja uz jsem se lekl ze tim ze jsem sel do jine prace ktera me nevyhovuje ze jsem prisel o narok na podporu

To ne, máš nárok na podporu po dobu 5 měsíců ve výši 45% z tvého průměrného čistého příjmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama