Ukončení pracovní smlouvy před MD

3
22.8.20 18:06

Ukončení pracovní smlouvy před MD

Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou o radu, určitě se tu najde někdo informovanější než jsem já.
Mám termín porodu na začátku dubna. Avšak mám pracovní smlouvu na dobu určitou, a to do konce prosince letošního roku. Tudíž mám více jak měsíc, kdy již nebudu zaměstnaná a na mateřskou ještě nastoupit nemůžu. Chci se tedy zeptat co mám vlastně v tomto měsíci dělat. Je možné se nahlásit na UP a nepřijít tím o nárok na mateřskou? Nebo musím nastoupit rovnou na neschopenku?
Děkuji moc za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
581
22.8.20 18:17

Mela by jsi byt v ochranne lhute 180 dni, pokud mas 270 odpracovanych dni. Ale nevim jak to presne je, smad odpovi nekdo, kdo tomu rozumi :think: mela jsem to podobne, ale ja byla na neschopence

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
22.8.20 18:18

O nárok na mateřskou nepřijdeš, budeš v ochranné lhůtě. Možnosti máš buď jít na nemocenskou, ideálně 14 dnů před koncem smlouvy, prvních 14 platí zaměstnavatel, pak to přebírá ČSSZ. Nebo se nahlásit na pracák, budeš mít nárok na podporu, taktéž nezůstaneš bez peněz a budeš tam až do nástupu na mateřskou. Nebo můžeš být doma jakože zadarmo, nikam se nehlásit, jen budeš muset sama platit zdravotní pojištění jako samoplátce za celý měsíc, co budeš doma a kdy ani část měsíce nebude hradit zaměstnavatel. Máš na výběr, o mateřskou nepřijdeš, ať vybereš cokoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
22.8.20 18:19

@Arboretka Moc děkuji za odpověď. To je přesně to, co jsem potřebovala vědět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
22.8.20 18:21
@Emillia píše:
@Arboretka Moc děkuji za odpověď. To je přesně to, co jsem potřebovala vědět.

nemáš zač.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13576
22.8.20 18:25

Nutno dodat ze pokud budeš na pn, budeš omezená vychazkama a pokud na up, budeš muset chodit na schůzky na up a možná i na pohovory práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8554
22.8.20 18:34

Taky můžeš zkusit navrhnout zaměstnavateli prodloužení pracovního poměru do nástupu na mateřskou. Prodlužovat třeba o rok je pro něj nevýhodné, ale do mateřské by třeba mohl být ochotný.

Příspěvek upraven 22.08.20 v 20:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3594
22.8.20 19:11

Na neschopenku? Budu volit toho, kdo tyhle podvody bude trestat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2722
22.8.20 20:33

Ahoj, na PPM nárok máš, takže toho se bát nemusíš ;) Takže buď poprosit v práci o prodloužení do toho nástupu na PPM, nebo si ten jeden měsíc sama platit zdravotní. Případně je možná registrace na ÚP, tam si myslím by tě nikam už neposlali. K PN není snad důvod :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama