Ukončení pracovního poměru během mateřské dovolené

Anonymní
18.1.21 13:44

Ukončení pracovního poměru během mateřské dovolené

Ahoj!

Ráda bych se prosím zeptala. Jsem na mateřské dovolené. Pracovní poměr skončil v prosinci, protože jsem měla smlouvu na dobu určitou.

Až budu přecházet na rodičovskou musím se ještě někde hlásit? Úřad práce nebo zdravotní pojišťovna?

A další věc co vše potřebuji k vyřízení rodičovského příspěvku pouze vyplnit formulář a potvrzení příjmu od zaměstnavatele mého přítele?

Díky :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20583
18.1.21 13:47

Nemusíš se hlásit nikde, pro rodicaku za tebe bude stát platit zdravotní. Na pojišťovně bys to mohla jenom oznámit, ze jsi teda dal na rodicaku. K rp nepotřebuješ skoro nic, občanský rodičů, rodný list dítěte a vyplněny ten jejich formulář. Teď už je OSSZ a UP propojeny, ze nemusíš dokládat ani ty příjmy (pokud teda nechceš čerpat rodicak vyšší přes muže)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
18.1.21 13:52

Aha děkuji. Takže po mě na rodicaku nebudou chtít nějaký pracovní smlouvy o ukončení nebo tak.

Vyšší rodicak chci přes partnera takže on bude muset doložit příjmy.

Ale ještě se zeptám když ten rodicak vyberu co nejdříve, pak mi tedy logicky skončí a já budu muset na úřad práce a nahlásit se tam jako osoba pečující o dítě do 7 let?

Díky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9065
18.1.21 17:16

Pojišťovně musíš teď oznámit, že čerpáš PPM a pak že čerpáš rodičák.

Chlap ty potvrzené příjmy (Přílohu k žádosti o dávku - PPM) z práce nejdřív odevzdá na OSSZ a tam mu potvrdí DVZ do formuláře, ten se pak odevzdá na ÚP.

Kvůli zdravotnímu je nejjednodušší si rodičák před dočerpáním snížit a protáhnout do těch 4 let. Pokud bys dočerpala, tak jako osoba pečující o dítě do 7 let se hlásíš na pojišťovně, ne na ÚP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.21 19:17

Takže partner musí v práci požádat účetní, aby tedy dala vyplněny papir Příloha žádosti o dávku, chápu to správně.

A on pak musí osobně na OSSZ, aby mu tam potvrdily DVZ.

Díky za info :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat