Ukončení pracovního poměru dohodou a zjištění těhotenství

Anonymní
19.10.20 14:39

Ukončení pracovního poměru dohodou a zjištění tehotenstvi

Omlouvám se za anonym, ale zatím nechceme aby někdo věděl. V září jsme se zamestnavatelem(není práce) podepsali dohodu o ukončení pracovního poměru k poslednímu rijnu s nárokem na odstupné. A teď jsem zjistila že jsem těhotná. Dle dr. 8tyden, a teď nevím co dělat od listopadu. Zatím jsem jinou práci nesehnala, takže pokud se nepodaří jít na UP? Zaregistruji mě jako těhotnou? Vznikne mi pak nárok na mateřskou, kdybych byla na UP? :think: :think:
Děkuji moc za názory…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
73639
19.10.20 14:48

Ano, zaregistrují a pokud na PPM nastoupíš do 180 dnů od konce pracovního poměru, tak budeš mít i nárok na mateřskou. Pokud tedy to zaměstnání trvalo déle jak půl roku, ale to předpokládám, že jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7173
19.10.20 14:50

Pokud máš dost odpracováno, vztahuje se na tebe ochranná lhůta 180 dní, abys měla nárok na mateřskou. Jestli správně počítám, na konci října budeš 10.tt, na mateřskou se odchází nejdříve 8 týdnů před termínem porodu, tj. ve 32tt. Myslím, že ti to vyjde o fous, abys ten nárok měla. Jestli si teď nebudeš hledat jiné zaměstnání, raději se zeptej na pracáku, jestli nekecám. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.20 14:59

Jj zaměstnání trvalo 3 roky..
Já nemůžu mít nic jednoduse. Snažíme se dlouho a nic a teď když se to úplně nehodí tak to dopadne :) kdybych třeba nějakou práci sehnala z čeho s PPM pak počítá? Z ročního příjmu všech zaměstnání nebo jen z posledního?
Tak uvidíme co ukáže a potvrdi další vyšetření…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.20 15:02

Popřípadě ta lhůta odpracovana se taky počítá i z více zaměstnání nemusí to být těch 270dni v kuse u jednoho zaměstnavatele? :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
8707
19.10.20 15:02
@Anonymní píše:
Jj zaměstnání trvalo 3 roky..
Já nemůžu mít nic jednoduse. Snažíme se dlouho a nic a teď když se to úplně nehodí tak to dopadne :) kdybych třeba nějakou práci sehnala z čeho s PPM pak počítá? Z ročního příjmu všech zaměstnání nebo jen z posledního?
Tak uvidíme co ukáže a potvrdi další vyšetření…

Jen z posledního.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8707
19.10.20 15:03
@Anonymní píše:
Popřípadě ta lhůta odpracovana se taky počítá i z více zaměstnání nemusí to být těch 270dni v kuse u jednoho zaměstnavatele? :oops:

Tam se počítají všechna zaměstnání v těch 2 letech, nárok splňuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.20 15:20
@Lendeš píše:
Jen z posledního.

A příjem z UP? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.20 15:21
@Lendeš píše:
Tam se počítají všechna zaměstnání v těch 2 letech, nárok splňuješ.

Super díky, tak snad to nějak dopadne.. :)

• Citovat
  • Nahlásit
8707
19.10.20 16:16
@Anonymní píše:
A příjem z UP? :think:

Ne, jen ze zaměstnání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
294
21.10.20 12:17

Byla jsem v úplně stejně situaci na úřadu práce mě dali normálně do evidence povídala jsem fakt málo ale nějakou podporu v nezamestnastnanosti mi dali dochazela jsem normálně měsíčně ale práci mi nehledala v těhotenství to nemělo smysl já jsem otěhotněla v červnu a v půlce srpna jsem odešla z práce vyšlo mě to jen tak tak na PPM kam jsem dávala papíry 8 týdnu před porodem stihla jsem tedy tu ochrannou lhůtu 180 dnů pak jsem přešla po PPM klasicky na rodičovskou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.20 18:03
@Paliska píše:
Byla jsem v úplně stejně situaci na úřadu práce mě dali normálně do evidence povídala jsem fakt málo ale nějakou podporu v nezamestnastnanosti mi dali dochazela jsem normálně měsíčně ale práci mi nehledala v těhotenství to nemělo smysl já jsem otěhotněla v červnu a v půlce srpna jsem odešla z práce vyšlo mě to jen tak tak na PPM kam jsem dávala papíry 8 týdnu před porodem stihla jsem tedy tu ochrannou lhůtu 180 dnů pak jsem přešla po PPM klasicky na rodičovskou :)

Díky za zkušenost, tak snad mi to taky tak nějak vyjde a narazím na UP na nějakou normální úřednici :-)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama