Ukončení pracovního poměru po ošetřovačce

Anonymní
6.4.20 17:57

Ukončení pracovního poměru po osetrovačce

Ahoj všem,
moc prosím o radu. Partner je z důvodu nedostatku práce na ošetřování naší dcery, ale nyní na něj zaměstnavatel tlačí, aby ošetřování ukončil a šel podepsat výpověď z toho duvodu, že čím déle ošetřování dítěte má, tím méně peněz na odstupném dostane. Nikde jsem to bohužel nenašla, tak se ptám, nevíte někdo, jestli se odstupné bude vypočítávat z doby, kdy chodil normálně do práce, nebo i z výše ošetřvného? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3448
6.4.20 18:07

Odstupné je dle délky pracovního pomeru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.4.20 18:11

Ve firmě je přes 10.let, jde mi jen o tu výši, z čeho se bude vypočítávat.

• Nahlásit
  • Citovat
71473
6.4.20 18:32

Počítá se z posledního kalendářního čtvrtletí pře koncem pp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23404
6.4.20 18:46

A není tam ještě ten problém, že když teď ukončí PP, tak mu okamžitě končí i OČR a bude doma zadarmo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.4.20 18:49

To mu určitě skončí OCR, ale zamestnavatel mu tvrdi, ze kdyz na OCR zůstane, tak bude mit poté minimální odstupné, ze se to bude vypočítávat z toho.

• Nahlásit
  • Citovat
13913
6.4.20 18:55
@Anonymní píše:
To mu určitě skončí OCR, ale zamestnavatel mu tvrdi, ze kdyz na OCR zůstane, tak bude mit poté minimální odstupné, ze se to bude vypočítávat z toho.

No z posledního čtvrtletí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71473
6.4.20 19:16
@jizvíková píše:
No z posledního čtvrtletí.

Kalendářního, takže až do června z leden - březen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
958
6.4.20 23:09

Důležitá je ale i otázka - jedná se stopro o výpověď nebo o dohodu o ukončení?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71473
6.4.20 23:44
@smoule.koule píše:
Důležitá je ale i otázka - jedná se stopro o výpověď nebo o dohodu o ukončení?

Ta tak důležitá být nemusí, stačí si dohodu nejdříve přečíst a teprve pokud se mi líbí, tak podepsat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
284
7.4.20 00:22

Pokud dostane ted v dubnu vypoved, tak se mu to bude pocitat z obdobi leden-brezen, dny na ocr se do toho zapocitavat nebudou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
958
7.4.20 11:21
@j.a.n.i1 píše:
Ta tak důležitá být nemusí, stačí si dohodu nejdříve přečíst a teprve pokud se mi líbí, tak podepsat.

Nedělám si iluze, že tolik lidí čte výpovědi. Natož aby jim rozumnělo a vědělo co a jak. A protože ho zaměstnavatel tlačí, nemyslím si, že to dělá z dobroty srdce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.4.20 11:28

Hlavně v této době mají podnikatelé takové problémy, že by se jim mělo od povinnosti platit odstupné ulehčit, např že bude jen poloviční nebo podobným způsobem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama