Ukončení pracovního poměru v době neschopnosti

2.4.20 16:45

Ukončení pracovního poměru v době neschopnosti

Dobrý den chtěl bych se zeptat, jsem po operaci a jsem na neschopence už půl roku a jak to tak vypadá čeká mě další operace. Otázka zní.. Když mi ukončí zaměstnavatel pracovní smlouvu z důvodu uplynutí lhůty na smlouvě. A já budu na dále na neschopence. Budou mi aspoň ze socky chodit nějaké peníze? Popřípadě budu muset i nadále nosit listek na peníze? Nebo budu prostě na socce jen jako nepracující? A budu si to tam muset já vyřídit jako osoba, která je bez práce a nebo to tam za mě vyřídí zaměstnavatel protože jsem po operaci? Děkuji za odpověďi.
V případě že vadí tak se omlouvám popřípadě smažu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

39135
2.4.20 17:09

@krysa205 pracovni pomer skonci k datu na pracovni smlouve, pn bude trvat dal. Je treba to nahlasit pojistovne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71438
2.4.20 17:10

@krysa205 Budeš dál posílat lístek na peníze bývalému zaměstnavateli a nahlásíš na zdravotní pojišťovnu, že jsi stále na neschopence.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8075
2.4.20 17:13

Případně můžeš lístky na peníze za dobu po skončení zaměstnání posílat rovnou na OSSZ, která tě vyplácí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2209
2.4.20 18:46

V případě, že ti končí smlouva, tak to není ukončení zaměstnavatelem, ale prostě již nebude prodloužena. Do té doby zasíláš lístky na peníze zaměstnavateli /účetní, ten přidá přílohu a odevzdává na příslušnou OSSZ. Když budeš bez smlouvy nadále na PN, tak lístky na peníze sama dáváš na příslušnou OSSZ a na své pojišťovně to nahlásíš, možná budou po tobě chtít potvrzení od OSSZ o pobírání nemocenských dávek :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama