Ukončení rodičáku, oznámení čerpání PPM - forma?

823
14.5.17 22:00

Ukončení rodičáku, oznámení čerpání PPM - forma?

Zdravím,
nastupuji na mateřskou s druhým dítětem, zároveň čerpáme rodičovský příspěvek na první. Jakým způsobem se činí to oznámení o čerpání PPM resp. žádost o ukončení čerpání rodičáku na ÚP? Nenašla jsem na to na stránkách min. práce a sociálních věcí žádný formulář, ze zákona vyplývá oznamovací povinnost, ale nikde nepíší, jestli tam musím dojít a vyplnit to u nich ani jaký papír se předkládá. K tomu ještě dotaz - pokud má o rodičák požádáno přítel, stačí, aby tam došel oznámit/ukončit čerpání on např. s mojí žádostí o PPM v ruce, nebo tam nezbytně musíme oba? Nejradši bych minimalizovala obíhání úřadů, budu vděčná za info.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
14.5.17 22:08

Tomu se nevyhnes musis dojit na UP socialni odbor a vyplnit formular (pani urcite pomuze) a podepsat zbytek by si meli vyridit tobe prijde vyrozumeni. Nevim co vse je potreba teprve tam pujdu. Ale kdyz jsem menila vysi rodicaku nic nechteli formulare maji sve klasicke s madrym pruhem v podstate na vse. :)

• Nahlásit
  • Citovat
Smazaný anonym
14.5.17 22:53

@GKata Na tu první věc jsem se informovala nedávno (v lednu) a paní mi řekla, že to musím poslat písemně, pokud nepřijdu nahlásit ukončení osobně. Telefonicky ani emailem by to neuznala. Ale spíše asi bude záležet úřad od úřadu. Písemně bych prostě napsala, že k tomu a k tomu datu žádám o ukončení pobírání rodičovského příspěvku z důvodu nástupu na další PPM. Oni ti pak k tomu datu RP stopnou a podle výše PPM doplatí ten první měsíc do výšky RP nebo budeš mít jenom PPM.

• Citovat
  • Upravit
1921
14.5.17 22:55

@GKata Řešila jsem to loni - na pracáku jsem sepsala prohlášení, že žádám o přerušení čerpání rodičovského příspěvku z důvodu zahájení čerpání PPM ke konkrétnímu datu. Dostala jsem navíc formulář pro stanovení vyměřovacího základu, ten mi potvrdili na OSSZ (jakési dobrozdání, že opravdu to PPM čerpat můžu) a odevzdala jsem zpět na ÚP. Je to oblbovačka. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
15.5.17 06:23
@Leli83 píše:
@GKata Řešila jsem to loni - na pracáku jsem sepsala prohlášení, že žádám o přerušení čerpání rodičovského příspěvku z důvodu zahájení čerpání PPM ke konkrétnímu datu. Dostala jsem navíc formulář pro stanovení vyměřovacího základu, ten mi potvrdili na OSSZ (jakési dobrozdání, že opravdu to PPM čerpat můžu) a odevzdala jsem zpět na ÚP. Je to oblbovačka. :-(

Nejde o žádné dobrozdání, ale v případě, že se nastupuje na ppm během měsíce, kdy i cerpas RP, tak to potřebují k tomu, aby věděli, kolik z RP mají vyplatit, protože pokud např. nastoupis na ppm k 15.5. a ppm bude vyšší jak RP tak za květen už RP nedostaneš. Pokud nižší než výše Rp, doplatí ti do výše RP, ale už nedostaneš celou částku RP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
823
15.5.17 12:24

@Leli83 @myskalucka toho jsem se bála, právě že nastupuji v půlce měsíce, tudíž mi budou rodičák krátit, resp. ho patrně PPM zkonzumuje, takže mi ho už vyplácet nebudou, takže tedy budu muset i na OSSZ pro to potvrzení o výši PPM, nééé :,(

Jinak všem moc děkuji za informace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
15.5.17 13:48

@GKata Já budu RP ukončovat také dříve a právě z důvodu, že PPM bude vyšší, tak rovnou ukončím k poslednímu květnu. Nemá cenu, aby pak někdo přepočítával a pak zdržoval případnou výplatu. Holt o něco přijdu (asi 2 měsíce po 11500), ale s tím musí člověk počítat, když to tak vyšlo s dalším dátětem.

• Citovat
  • Upravit
823
15.5.17 14:05

@monrom no jo, mě to právě nevycházelo úplně na začátek měsíce, mohla jsem volit nástup v rozmezí 2.-16. května, což už jsem tu někde vyčetla, že na ÚP prostě neřeší, jakmile měsíc začne, tak pošlou rodičák a pak to chtějí když tak vrátit, pokud tam vznikne nárok i na PPM :roll: My přijdeme o 6×11500 :( nějak jsem nečekala, že se 2. dítko zadaří hned, nechávala jsem si rezervu na snažení :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
15.5.17 18:46
@GKata píše:
@Leli83 @myskalucka toho jsem se bála, právě že nastupuji v půlce měsíce, tudíž mi budou rodičák krátit, resp. ho patrně PPM zkonzumuje, takže mi ho už vyplácet nebudou, takže tedy budu muset i na OSSZ pro to potvrzení o výši PPM, nééé :,(Jinak všem moc děkuji za informace.

Ale většinou ti papír na výši DVZ ( denní vyměřovací základ pro ppm ) potvrdí až po vyplacení první ppm :pocitac: :zed:, minimálně tak to dělají v trojské v Praze :(. Já si ppm kvůli tomu taky dávala k 1.11. ( a taky kvůli dovolené za listopad ) a chtěli přinést papír k 15.12., tak ji povídám, že to zrovna možná budu rodit ( tak vzhledem k tomu, že to bylo k 1 v měsíci, tak jsem to ukecala na 15.1. ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.6.17 09:06

RD na PPM

Ahoj holky, dne 26.6.2017 natupuji na PPM. Papíry s DVZ dneska poslala účetní na socialku. Jelikož jsem na RD s prvním, volala jsem min. týden na ÚP aby stopli dávky. Myslela jsem že se RP vyplácí zpětně tzn. že mi příjde ještě dávka za červen tj. 11,500 12.7 ale na socialce mi řekli že mi už nic nepošlou. Jak jste to měli vy? Já už jsem z toho na prášky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7533
26.6.17 09:09

@alenka901 RP se vyplácí zpětně, měli by ti ještě vyplatit v červenci RP za červen ve výši 11 500 minus výše PPM za těch pár dní v červnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
26.6.17 11:52

@alenka901 : ale aktuální DVZ ti vystavi až po první výplatě ppm. To doneseš na Up a oni ti vyplatí dávku těch 11500 - ppm od 26.-30.6., radši než vracet, tak ti ji stopli. Vždyť jsi přeci chtěla RP pozastavit, tak to udělali a zbytek vyplatí, až doneseš aktuální DVZ ( na Up ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama